6 najlepszych łowisk na wędkowanie nad Bałtykiem

ŁowiskoWraz z nastaniem wiosny coraz więcej osób, które są miłośnikami wędkowania zastanawia gdzie wybrać się na łowy.

Wśród jednych z bardzo popularnych kierunków jest oczywiście Morze Bałtyckie. Nie da się bowiem ukryć, że znajdziemy tu wiele łowisk, które mogą przynieść nam satysfakcjonujące połowy. Przedstawiamy 6 najlepszych z nich.

Łowisko Dziwnówek

Łowisko w Dziwnówku zaczyna się w 250 m na wschód od ul.1 maja w Dziwnówku kończy na ok 1km. To miejsce idealne dla wszystkich osób, które lubią łowić metodą gruntową lub na spinning. W miejscu tym możemy znaleźć liczne ławice ryb takich jak leszcz, węgorz, okoń,belona i troć

Kołobrzeg

Kołobrzeg jest bazą wypadową dla osób, które chciałby wybrać się na połów dorsza. Liczne ławice tego gatunku ryb sprawiają, że praktycznie każde wypłynięcie kończy się satysfakcjonującym połowem. W porcie w Kołobrzegu każdego dnia wyruszają kutry, które chętnie zabierają ze sobą turystów chcących powędkować. Warto jednak pamiętać, że łodzie wypływają bardzo wcześnie - nawet o 3 nad ranem.

Łowisko Rudnik Chłapowo

Łowisko morskie z bardzo płytkim, piaszczystym dnem. Idealne dla osób, które lubią wędkować z ziemi. Mała głębokość sprawia, że wędkarze mogą przejść nawet do 50 metrów od brzegu. Wśród gatunków ryb, które możemy łowić na tym łowisku wymienić należy przede wszystkim flądry. Niekiedy udaje się także połów na dorsze i leszcze. To co wyróżnia to łowisko to z całą pewnością przepiękne krajobrazy.

Łeba

To kolejna piękna, nadmorska miejscowość, która daje nam możliwość połączenia połowu ze zwiedzaniem. Podobnie jak w przypadku Kołobrzegu możemy łowić tu głównie dorsze. Z portu w Łebie każdego dnia wyruszają kutry, które zabierają ze sobą po kilkunastu rybaków. Większość z nich zawsze wraca z udanym połowem.

Port rybacki Hel

To ogólnodostępne łowisko, które może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających wędkarzy. Najczęściej łowi się tu metodą gruntową a wśród łowionych gatunków wymienić możemy przede wszystkim flądry. Zdarzają się jednak również inne gatunki ryb takie jak dorsz, węgorzyca czy śledź.

Falochron Rozewie

Łowisko znajdujące się niedaleko Władysławowa, które daje wędkarzom możliwość połowu z wygodnego, wysokiego muru. W przypadku tego łowiska najczęściej łowione są ryby takie jak okonie, leszcze, śledzie oraz węgorze.

Nocleg i zwiedzanie

Wybierając się na ryby nad Bałtyk warto zaplanować swój pobyt. Przede wszystkim zacznijmy od wybrania i zarezerwowania noclegu, który znajduje się blisko łowiska, na które chcemy się udać. Dzięki temu unikniemy konieczności dalekich pieszych wędrówek. Kolejnym krokiem, który warto podjąć jest zorientowanie się jakie atrakcje turystyczne znajdziemy w pobliżu łowiska. Przy okazji zyskamy możliwość zobaczenia czegoś ciekawego, dzięki czemu wypad będzie jeszcze bardziej udany.

Podsumowując, jeśli jesteś zapalonym wędkarzem a dotychczas wybierałeś się tylko nad okoliczne jeziora zaplanuj swój pobyt nad Bałtykiem. Mnogość łowisk z pewnością pozytywnie cię zaskoczy.

Autor: www.e-wczasy.pl.

Komentarze