Atrakcje kulturalne w Warszawie, których nie możesz przegapić

WarszawaTętniąca życiem Warszawa zachwyca bogactwem wydarzeń kulturalnych. Koncerty, wystawy, pokazy filmowe oraz festiwale przyciągają spragnionych wrażeń turystów z całego kraju, a nawet naszych najbliższych sąsiadów ze wschodu oraz zachodu. Zapoznaj się z kalendarzem kulturalnym stolicy Mazowsza, wybierz najciekawsze atrakcje dla siebie lub rodziny i ciesz się wakacjami pełnymi rozrywki.

A jest w czym wybierać.

Festiwal Strefa Ciszy (1-29.07.17)

Festiwal Strefa Ciszy startuje 1 lipca, a wszystkie wydarzenia organizowane w jego ramach są bezpłatne. Na kolorowych scenach rozstawionych w Łazienkach Królewskich rozbrzmiewać będzie muzyka z całego świata, m.in. Bałkanów, Irlandii oraz Niemiec. Podczas festiwalu wystąpią m.in. Duan, Tango Puro, Stout, Michał Zator oraz Caravana Band. W każdą sobotę odbywać się będą happeningi taneczne mające integrować artystów i słuchaczy. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję poznać podstawowe kroki różnych tańców - irlandzkiego, bałkańskiego, walca czy tanga. Dla maluchów przygotowano interaktywne koncerty Melomaluszki, prowadzone przez animatorów znanych ze Smykofonii. Nie zabraknie także atrakcji dla amatorów muzykowania, którzy będą mogli spróbować swoich sił na Scenie Otwartej lub na Scenie Chórów.

Festiwal Strefa Ciszy, 01-29.07-17, Łazienki Królewskie, wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Bieg Powstania Warszawskiego (29.07)

To już 27. edycja jednego z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Do wyboru są dwie trasy - o długości 5 km lub 10 km - przebiegające przez miejsca, w których toczyły się najbardziej dramatyczne walki powstańcze. Wszyscy biegacze otrzymają biało-czerwoną opaskę na ramię oraz znak Polski Walczącej. W ramach imprezy przewidziane są również atrakcje dla widzów, w tym np. inscenizacje walk z Powstania Warszawskiego przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Radosław" i spotkania z kombatantami, którzy uczestniczyli w tych historycznych wydarzeniach. Bieg rozpoczyna się po zmroku, a jego końcowy odcinek (przed metą) oświetlą płonące znicze.

Bieg Powstania Warszawskiego, 29.07.17, godz. 21, start: ul. Bonifraterska, impreza jest bezpłatna.

Warszawski Festiwal Nauki (22.09–01.10)

Festiwal Nauki w Warszawie to największa tego typu impreza w Polsce i jedna z większych w Europie. Na ponad tydzień szkoły wyższe, instytuty badawcze, towarzystwa kulturalne, naukowe i edukacyjne otworzą swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Podczas festiwalu będzie można spotkać się i porozmawiać z cenionymi polskimi naukowcami, dla których nauka jest pasją, sposobem na życie oraz źródłem inspiracji. Program festiwalu jest bardzo zróżnicowany i obejmuje kilkaset wydarzeń, np. weekendowe spotkania dyskusyjne, imprezy tematyczne Wieczór z Nauką, Piknik Geologiczny oraz Festiwal Nauki Małego Człowieka. Po raz kolejny wręczona zostanie także Nagroda Złotej Róży dla najlepszej polskiej książki popularnonaukowej.

Warszawski Festiwal Nauki, 22.09-01.10.17, Wydział Fizyki UW, wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Gdzie przenocować w Warszawie?

Odkrywanie rozrywkowej strony Warszawy warto zacząć od zarezerwowania noclegów. W AccorHotels znajdziesz wymarzone hotele w Warszawie, które dzieli tylko kilka kroków od najważniejszych atrakcji kulturalnych miasta. Na miłośników luksusu czekają 4-gwiazdkowe hotele w samym sercu Warszawy - Hotel Novotel Warszawa Centrum oraz Hotel Mercure Warszawa Grand - dysponujące restauracją, barem oraz centrum fitness. W AccorHotels można również dokonać rezerwacji w budżetowych hotelach Ibis Budget.

Ocena: 5.0