Atrakcje turystyczne w Australii

Sydney Harbour BridgeAtrakcje turystyczne w Australii

Australia jest najmniejszym, ale jednocześnie jednym z najciekawszych kontynentów. Jej wyjątkowość polega między innymi zna znacznym oddaleniu od pozostałych kontynentów.

Australia jest trudniej dostępna, a przez to jeszcze bardziej kusząca.

Nie bez powodu. Znajduje się tam bowiem wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Najpopularniejszym miastem Australii jest Sydney, położone nad brzegiem oceanu. Z kolei symbolem tego miasta jest nowoczesny gmach opery, znajdujący się na przylądku Bennelong Point.

Opera w Sydney

Budynek nawiązuje stylem do ekspresjonizmu, jest to najnowocześniejsza i najbardziej rozpoznawalna opera na świecie. Na co dzień odbywają się tam spektakle, Sydney Opera House dysponuje dużą salą, mieszczącą ponad 2500 widzów oraz mniejszymi, bardziej kameralnymi scenami. Kolejnym symbolem miasta jest Sydney Tower, wieża, która jest doskonałym punktem obserwacyjnym. Można z niej podziwiać zachwycającą panoramę miasta.

W Sydney znajduje się również słynny Sydney Harbour Bridge. Co roku, w sylwestrową noc odbywa się z niego pokaz sztucznych ogni.

A jeśli nie Sydney?

W takim razie na pewno spodoba się nam australijskie ZOO, znajdujące się na Słonecznym Wybrzeżu. Jest również zwane Domem Łowcy Krokodyli. To jedna z największych i najciekawszych atrakcji na całym kontynencie. Na terenie ZOO można podziwiać gatunki typowo australijskie, między innymi: wombaty, koale, diabły tasmańskie czy kangury, ale również tygrysy, gepardy, słonie czy warany. Niestety, w czerwcu 2006 roku na terenie Ogrodu zmarła Harriet, żółwica słoniowa z Galapagos, będąca najdłużej wyjącym żółwiem, którego wiek został udokumentowany. Żyła ponad 170 lat. Inne, znane ogrody zoologiczne na tym kontynencie to Taronga ZOO, Melbourne ZOO oraz Perth ZOO.

Australia przygotowała również prawdziwą gratkę dla wielbicieli przyrody. Jednym z najciekawszych i najbardziej znanych parków narodowych na kontynencie jest Park Narodowy Kakadu, zlokalizowany na północy Australii. Zajmuje on powierzchnię prawie 20 tysięcy kilometrów kwadratowych. Miłośnicy błogiego wypoczynku nad oceanem powinni z kolei wybrać się na Słoneczne Wybrzeże lub Bondi Beach, najpiękniejszą plażę Australii. Ten kontynent obfituje również w wiele miejsc tajemniczych, z którymi wiążą się interesujące historie. Takie właśnie są wapienne kolumny, zwane Dwunastoma Apostołami, na terenie parku narodowego Port Campbell. Woda nieustannie je podmywa, co sprawiło, że obecnie przy brzegu znajduje się już tylko siedem kolumn.

Komentarze