Bali - przyrodniczy raj dla miłośników natury

Wyspa Bali - panoramaBali - przyrodniczy raj

Lasy deszczowe i pola ryżowe zajmują ważne miejsce w krajobrazie wyspy Bali. Piękne wybrzeże oraz potężne wulkany to kolejne elementy, bez których trudno sobie ją wyobrazić. Ta wyspa to niezwykły skrawek świata, który swym pięknem może oczarować każdego.

Wyjątkowe atrakcje turystyczne czekają tu na miłośników kultury i sztuki, doskonale poczują się tu ci, dla których udane wczasy to beztroski wypoczynek na pięknych plażach. Na nudę nie będą tu również mogli narzekać ci, którzy urlop chcą spędzić na odkrywaniu przyrodniczych skarbów tej części świata.

Czym może ich oczarować Bali? Oto najważniejsze atrakcje turystyczne, którymi zachwyci się każdy miłośnik przyrody.

Wyspa Bali

Wyspa Bali to wyjątkowy skrawek Indonezji oraz jedna z najpiękniejszych wysp wulkanicznych w łańcuchu Małych Wysp Sundajskich. O budowie geologicznej Bali przypominają potężne masywy wulkaniczne, które w wyspiarskiej scenerii zajmują bardzo ważne miejsce. Nie brak wśród nich takich szczytów, które osiągają wysokość ponad 2 tysięcy m. n. p.m. Takich szczytów jest na wyspie aż sześć, przy czym szczególne miejsce zajmuje tu wulkan Gunung Agung. Osiąga on wysokość 3142 m. n. p.m., a jego najwyższy wulkan na wyspie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Intryguje on również mieszkańców wyspy, w oczach których ów potężny szczyt stanowi siedzibę bogów. Warto podkreślić, że balijskie wulkany wciąż są czynne, a ich wpływ na wygląd wyspy oraz na stan jej gleb jest ogromny. Dzięki okresowym wybuchom ziemia na wyspie zaskakuje swą żyznością, a zbieranie plonów 2-3 razy w roku to norma wśród miejscowych rolników. Dzięki wysokości, jaką osiągają wulkaniczne szczyty, na wyspie nie można narzekać na brak opadów. Dzięki zatrzymywanym tu chmurom deszczowym na wyspie pojawia się wiele rzek i strumieni, z kolei miłośników przyrody zachwycają imponujące lasy. Dumą wyspy jest też piękna linia brzegowa, dla której najbardziej charakterystyczną cechą stają się potężne i niezwykle malownicze klify. To dzięki nim Bali jest tak chętnie odwiedzana przez tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem i cieszyć się jednocześnie niezwykłymi widokami. Korzystne warunki klimatyczne oraz umiejętne wykorzystanie terenu sprawiły, że wyspa Bali stała się idealnym miejscem do zakładania pól ryżowych. Ryż zajmuje ważne miejsce w życiu mieszkańców wyspy, a balijska dieta chętnie sięga po ten produkt. Zachwycają tez plantacje kawy, będącej kolejnym cenionym towarem powstającym dzięki pracy wyspiarskich rolników.

Przyrodnicze skarby

Na Bali każdy może spędzić wspaniały urlop na łonie natury. Zachwycają bagna namorzynowe oraz deszczowe lasy, nie bak tu również potężnych bambusów oraz plam. Dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę, idealną propozycją może się okazać wyprawa do "małpiego lasu" - jednego z tych miejsc, w których można spacerować w otoczeniu makaków oraz innych małp, dość licznie tu występujących. Wspaniałym miejscem, które miłośnicy przyrody spędzający wczasy na wyspie koniecznie powinni odwiedzić, jest też niezwykły ogród botaniczny nad jeziorem Bratan. Ten fascynujący rezerwat drzew może każdego oczarować wspaniałymi gatunkami drzew oraz niezwykłymi storczykami, które są tu reprezentowane przez ponad 400 gatunków. Warto też odwiedzić tak fascynujące miejsce, jakim Park Narodowy Zachodniej Bali. To największy park na terenie wyspy, którego wielkim walorem są nadmorskie bagna oraz górskie lasy. To miejsce może jednocześnie oczarować miłośników zwierząt, tym bardziej, że na terenie parku występuje wiele ciekawych gatunków jeleniowatych oraz małp.

Bali i jej atrakcje turystyczne mają wyjątkowy charakter. Wczasy spędzone na tej wyspie mogą każdemu dostarczyć wielu mocnych wrażeń i pomóc w poszerzeniu wiedzy na temat fauny i flory. Ta wyspa to raj dla miłośników natury, dla których urlop spędzony na Bali może się okazać jednym z najwspanialszych doznań w ich życiu.

Komentarze

Katarzyna
Cudowne miejsce polecam