Bory Tucholskie: moc atrakcji dla każdego

Bory TucholskieChoć Bory Tucholskie kojarzone są przede wszystkim z bogatym światem fauny i flory, nie tylko przyrodnicy będą mogli tu spędzić wolny czas w przyjemny sposób. Ta zielona kraina może oczarować każdego, a liczne atrakcje nikomu nie pozwolą na nudę.

Moc atrakcji dla fanów natury

Dla tych osób, które chcą nacieszyć się wypoczynkiem na łonie natury, idealnym miejscem mogą się okazać właśnie Bory Tucholskie. Noclegi w mniejszych miejscowościach leżących na terenie tego kompleksu leśnego, dają wiele możliwości tym, dla których liczy się przede wszystkim cisza i spokój. Wędrówki po Parku Narodowym Bory Tucholskie, wizyta w dość licznych rezerwatach przyrody oraz spacery po terenie istniejących tutaj parków krajobrazowych to wspaniałe propozycje, z których z pewnością warto skorzystać.

Bory Tucholskie

Dla tych, którzy marzą o wypoczynku w kameralnym letnisku

Nie brak na terenie Borów Tucholskich takich miejscowości, w których można odpocząć od miejskiego gwaru. Urokiem zachwyca miejscowość Stara Rzeka, wielką popularnością wśród turystów cieszy się też miejscowość Tleń. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wolny czas nad jeziorem lub na wędrówkach po terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Kuszą też takie atrakcje, jak Jezioro Wdzydze oraz Jezioro Charzykowskie, niezapomnianych wrażeń mogą też dostarczyć wędrówki po terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego.

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie i ich zabytki

Ten wspaniały kompleks leśny może się okazać niezwykle atrakcyjnym miejscem pobytu i dla tych osób, które interesują się historią. Cennymi skarbami dawnej architektury przyciągają Chojnice, znane z pięknej bazyliki, miejskich fortyfikacji oraz uroczej starówki. Warto też odwiedzić mniejsze miejscowości, którymi intrygują Bory Tucholskie. Na terenie tego kompleksu leśnego to szansa dla tych, którzy chcą zwiedzić Kamienne Kręgi w Odrach lub zobaczyć z bliska słynny akwedukt wodny w Fojutowie.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Noclegi w Borach Tucholskich są nie lada gratką i dla tych osób, które wolny czas lubią spędzać w aktywny sposób. Wiele ciekawych ofert czeka tu dla miłośników sportów wodnych, których mogą przyciągnąć propozycje spływów kajakowych rzekami Brdą i Wdą. Nie brak tu również szlaków rowerowych, dzięki którym miłośnicy jednośladów mogą urządzać wspaniałe wycieczki. Wielkim powodzeniem wśród miłośników jazdy konnej oraz spacerów z kijami cieszy się miejscowość Tleń Hotel, który czeka na nich w tej wsi, daje im wiele możliwości poznawania Borów Tucholskich w czasie marszów oraz konnych przejażdżek. Każdy skrawek Borów Tucholskich jest ponadto obszarem atrakcyjnym dla tych, którzy lubią zbierać grzyby.

Bory Tucholskie

Integracja w Borach Tucholskich? To proste!

Bory Tucholskie mogą okazać się też atrakcyjnym punktem dla tych firm, które chcą zorganizować wyjazd integracyjny dla swych pracowników. W przypadku takich wyjazdów ważna jest i ciekawa oferta wypoczynku, i dobrze rozwinięta infrastruktura. Wielkim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców organizujących takie wyjazdy cieszy się miejscowość Tleń. To bliskość szlaków spacerowych oraz dróg wodnych. To piękne widoki oraz wspaniała przyroda, w otoczeniu której można odpocząć od codziennych wyzwań i obowiązków. To również ciekawa oferta zajęć, dzięki którym pracownicy mogą się integrować oraz szansa na dobrą zabawę, na którą z pewnością warto postawić.

Piękno przyrody, moc ciekawych zabytków oraz szeroka oferta spędzania wolnego czasu - oto największe atrakcje, jakimi przyciągają letników do Borów Tucholskich.

Źródło: www.przystanektlen.pl.

Komentarze