Co powinno wchodzić w skład dobrego ubezpieczenia podróżnego?

Ubezpieczenie podróżneJakie polisy muszą znaleźć się w twoim ubezpieczeniu turystycznym? O jaką ochronę można poszerzyć standardowe ubezpieczenie podróżne? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań znajdziesz w naszym poradniku!

Zapewnij bezpieczeństwo w trakcie podróży

W dzisiejszych czasach granice między państwami czy odległości między kontynentami znacząco straciły na znaczeniu. O wiele łatwiej niż dawniej można podróżować do najdalszych zakątków globu, z czego zresztą skrzętnie korzystamy. Oczywiście każdy wyjazd należy poprzedzić właściwymi przygotowaniami - chodzi tu choćby o pakowanie czy planowanie atrakcji. W przedurlopowej gonitwie nie można zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym. Tego typu ochrona w przypadku podróży do niektórych krajów jest obowiązkowa, w pozostałych sytuacjach często się ją niestety pomija. A przecież to polisa gwarantuje ci niezbędną pomoc czy pokrycie środków w wielu nieprzewidzianych sytuacjach.

Aby oszacować cenę polisy, możesz skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczeń. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji, aby uzyskać dostępne warianty ubezpieczenia. Kalkulator ubezpieczeń nie jest oczywiście jedynym sposobem, warto jednak właśnie w ten sposób zacząć poszukiwania najlepszej oferty. W razie wątpliwości możesz też skontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

O jakości wybranej polisy decyduje przede wszystkim jej zawartość, a więc stopień ochrony, który ci gwarantuje. Oczywiście równie istotne są gwarantowane kwoty, niemniej twoje ubezpieczenie powinno zawierać kilka elementów bez względu na cel wyjazdu - a zależnie od tego, gdzie się wybierasz i jakie atrakcje planujesz, często warto je stosownie rozszerzyć.

Do podstawowych i absolutnych "must have" ubezpieczenia podróżnego należą:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia - w zakres tej ochrony wpisuje się m.in. pokrycie kosztów związanych z wizytą u lekarza i transportem medycznym, a ponadto zakup leków, środków opatrunkowych czy opłata leczenia ambulatoryjnego,
  • ubezpieczenie NNW - czyli polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, zawierają się tu wypłaty środków w przypadku m.in. doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • ubezpieczenie assistance - to po prostu pomoc ubezpieczyciela w różnorodnych wypadkach. Polisa assistance oferuje takie usługi i serwis jak np. zorganizowanie transportu medycznego do kraju oraz jego opłatę, pokrycie kosztów leczenia po powrocie do kraju, transport zwłok czy szeroko rozumiana pomoc medyczno-informacyjna.

Te 3 polisy z reguły wchodzą w skład podstawowych pakietów oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Należy jednak pamiętać, że bez trudu rozszerzysz ochronę podczas urlopu, a możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Wśród najczęściej wybieranych dodatkowych ubezpieczeń warto wymienić choćby:

  • ubezpieczenie bagażu - gwarantuje ci zwrot pieniężny w przypadku zaginięcia, zniszczenia lub kradzieży twojego bagażu; przed zakupem sprawdź dokładnie, jaki zakres ochrony w rzeczywistości gwarantuje polisa,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe lub jego skrócenia - dzięki temu ubezpieczyciel wypłaci ci określone środki w sytuacji, gdy w wyjątkowych okolicznościach zrezygnujesz z wykupionej wycieczki,
  • ubezpieczenie zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych - na jego mocy otrzymasz pomoc na zasadzie poszerzenia standardowego ubezpieczenia kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie biernego uczestnictwa w aktach terroru - zapoznaj się dokładnie z polisą, gdyż często tego typu okoliczności wyłączają ubezpieczyciela z odpowiedzialności.

Wskazane powyżej polisy to tylko niektóre z wielu możliwości. Oferta poszczególnych ubezpieczycieli często się różni, dlatego koniecznie zapoznaj się z nią szczegółowo, nim podejmiesz ostateczną decyzję. Jeżeli planujesz wyjazd, na którym zamierzasz np. uprawiać sporty ekstremalne, zapewnij sobie odpowiednią ochronę, np. od niekorzystnych skutków zdrowotnych wywołanych sportami wysokiego ryzyka. Bardzo dobrym pomysłem jest też polisa OC, która zabezpiecza cię na wypadek wyrządzenia szkód osobom trzecim.

Jeśli zbliża się wymarzona podróż, nie zapomnij o wybraniu najlepszej polisy ubezpieczeniowej. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych i kup ubezpieczenie podróżne. Z pewnością przy wyborze polisy przyda się też funkcjonalny kalkulator ubezpieczeń online.

Komentarze

Jago
Bardzo rzetelne informacje. Myślę, że każdy powinien o tym wiedzieć, bo zdarza się, że Agenci wykorzystują niewiedzę swoich klientów.
https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/