Duma Szwajcarii

SzwajcariaDla tych, którzy w podróżach szukają kontaktu z piękną naturą oraz cenią sobie ciekawą kulturę, doskonałym terenem do nie tylko wakacyjnych wędrówek może być Szwajcaria. Szwajcaria to piękny kraj w Europie, który nie posiada co prawda dostępu o morza, ale oferuje nam wiele innych atrakcji, które to w pełni rekompensują.

Ten kraj, pełen kontrastów, potrafi zaskoczyć swym urokiem i zróżnicowanymi krajobrazami. Choć bywa kojarzona głównie z Alpami, Szwajcaria może pochwalić się widokami nie tylko o charakterze wysokogórskim. To również wyżyny, na których pomyślnie rozwija się i przemysł, i rolnictwo. Innym charakterystycznym dla tego państwa elementem krajobrazu są tak liczne na terenie Szwajcarii zamki.

Dzięki bogatej kulturze, ciekawym zabytkom i pięknym krajobrazom niewielka Szwajcaria jest krajem nie tylko silnie zróżnicowanym, ale i bardzo atrakcyjnym dla turystów. Mówi się tu po niemiecku, francusku i włosku, co może nieco szokować przybywających to po raz pierwszy gości. Co więcej, każdy z nich jest językiem urzędowym. Zróżnicowanie językowe sprzyja silnym regionalizmom, dzięki czemu każda część Szwajcarii ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Każda grupa narodowa mieszkająca w tym kraju ma swoje tradycje oraz odrębne zwyczaje. Mimo tak silnych regionalizmów i cieszących się znaczną autonomią kantonów Szwajcaria świetnie funkcjonuje jako państwo.

Najważniejsze miasta Szwajcarii to Genewa oraz Zurych, jednak jest w tym kraju szereg innych równie ważnych i ciekawych miast, które warto zobaczyć podczas swych podróży. Każde z nich ma swój niepowtarzalny charakter i klimat. Jednym z ciekawszych jest Lucerna, w której obowiązuje język niemiecki. Z tym miastem dość silnie kontrastuje Lugano, mające już charakter miasta typowego dla Włoch. Ta różnorodność sprawia, że Szwajcaria zapewnia turystom wiele ciekawych doznać i wrażeń, a każdy znajdzie tu dla siebie miejsce atrakcyjne do wypoczynku.

Warto podkreślić, że Szwajcaria to kraj nie tylko ciekawy dla tych, którzy lubią piękną przyrodę oraz szukają ciekawych zabytków. To kraj atrakcyjny dla miłośników dobrej kuchni oraz zakupów. Szwajcarskie sklepy znane są z bogatej oferty dość luksusowych towarów, w tym szczególnie biżuterii oraz modnej odzieży. Wielką popularnością cieszą się również tutejsze stragany i targowiska. A po zakupach warto zajrzeć do tutejszych restauracji, które kusza tradycyjną i różnorodną kuchnią.

Nie możemy zapomnieć o zabytkach tego kraju i jego zdumiewającej stolicy. Poza tym warto również wybrać się do Zurychu. To prawdziwy raj dla wielbicieli sztuki, znajduje się tam wiele interesujących muzeów. Poza tym warto wybrać się tam na relaksującą przejażdżkę rowerową.

Z czym jeszcze kojarzy się Szwajcaria?

Miłośnicy jedzenia z pewnością wspomną i smacznych serach szwajcarskich. Amatorzy eleganckich gadżetów powiedzą, że Szwajcaria kojarzy im się z dobrej jakości zegarkami. Wielu osobom Szwajcaria kojarzy się również z bankami, najbezpieczniejszymi na świecie, gdzie można bez obaw ulokować swój kapitał.

Komentarze