Fascynująca Ameryka Południowa

Rzeka AmazonkaGdy słyszymy, że ktoś wybiera się do Ameryki, zazwyczaj myślimy, że za cel podróży obrał Stany Zjednoczone, ewentualnie Kanadę. Wiele osób nie docenia Ameryki Południowej.

Jest to kontynent tak różnorodny i fascynujący, że każdy z pewnością znajdzie miejsce idealne na swoją podróż życia.

Znajdują się tam zarówno zabytki architektoniczne, pomniki przyrody jak również obiekty tajemnicze, zachwycające ludzi od dawna.

Brazylia

Największe państwo Ameryki Południowej to Brazylia. Jej stolicą jest Brasilia, gdzie znajduje się szereg atrakcji turystycznych i innych, ciekawych miejsc. Symbolem miasta jest zabytkowa katedra o niezwykle interesującej architekturze.

Świątynia zbudowana jest na planie koła, jej konstrukcja składa się z szesnastu kolumn z betonu, ułożonych w kształcie paraboli. Pomiędzy nimi znajdują się unikatowe, szklane witraże. Przed wejściem ustawione są cztery, trzymetrowe rzeźby z brązu. Katedra jest już interesująca z zewnątrz, ale w środku czeka na nas nie mniej atrakcji. Wewnątrz umieszczone są trzy rzeźby aniołów, ulokowane na linach stalowych. Najmniejszy ma nieco ponad dwa metry, średni prawie 3,5 metra, a największy ponad cztery metry wysokości. To jedna z najbardziej nowoczesnych katedr na świecie, niezwykle zachwycająco prezentuje się nocą.

Poza katedrą, w Brasilii trzeba zobaczyć również Pałac Hall of Government, budynek Sądu Najwyższego czy gmach Parlamentu. Brazylia jest bardzo interesującym krajem, w którym z pewnością można trafić na prawdziwe, turystyczne perełki. Miejsce, które bez wątpienia trzeba zobaczyć? To Rio de Janeiro, kolejne, piękne miasto w Brazylii i jednocześnie stolica światowego karnawału. Brazylijczycy mają bardzo ciekawą teorię na temat stworzenia miasta. Uważają, że jeśli Bóg stwarzał świat przez 6 dni, to siódmego zapewne nie odpoczywał, wtedy właśnie zajęty był tworzeniem zachwycającego Rio.

Jego symbolem jest statua Chrystusa Odkupiciela, górująca nad miastem. Rzeźba ma prawie 40 metrów, wraz ze postumentem, na jakim się znajduje. Została wykonana w Paryżu i przewieziona do Rio de Janeiro w 1931 roku. Jezus z rozłożonymi ramionami wydaje się błogosławić miasto, co sprawia, że stał się atrakcją turystyczną na światową skalę. Pomnik został uznany na jeden z cudów świata.

Ameryka Południowa ma również wiele do zaoferowania wielbicielom dziewiczej przyrody

Na tym kontynencie znajduje się największe dorzecze na świecie, a mianowicie Dolina Amazonki. Amazonia jest krainą dziką, to tropikalny las z wieloma gatunkami roślin i zwierząt oraz ukrytymi osadami indiańskimi, które czynią wycieczkę jeszcze bardziej emocjonującą. Ameryka Południowa oferuje również szereg atrakcji miłośnikom ruin i związanych z nimi tajemniczych historii. Najpiękniejszym zabytkiem tego typu jest Machu Picchu, miasto Inków zlokalizowane na terenie południowego Peru. Jest praktycznie niezniszczone, co pozwala na wspaniałą i pełną wrażeń wędrówkę w przeszłość. Miasto zostało wybudowane w roku 1450. Prawdopodobnie mieszkańcy opuścili je już po około 100 latach.

Kolejną atrakcją turystyczną Ameryki Południowej jest malowniczy archipelag Wysp Galapagos na Oceanie Spokojnym. Wszystkie wyspy należą do Ekwadoru. Swoją perełką może poszczycić się również Chile. Prawdziwym symbolem tego kraju jest słynna Wyspa Wielkanocna, odkryta przez Jacoba Roggeveena w Niedzielę Wielkanocną w 1722 roku. Co ciekawe, to jedna z najbardziej odizolowanych wysp na świecie, a mimo to jest niezwykle popularna wśród turystów. Co roku odwiedzają ją dziesiątki tysięcy przyjezdnych, ciekawych tego niezwykłego miejsca.

Co jest w niej takiego zachwycającego?

Zazwyczaj ludzi jak magnes przyciąga to, co niezbadane i tajemnicze. Na wyspie znajdują się olbrzymie rzeźby wykonane z kamienia wulkanicznego. Przedstawiają postaci ludzkie, ale ich pochodzenie jest niejasne. Opisane wyżej zabytki i atrakcje turystyczne sprawiają, że Ameryka Południowa staje się coraz bardziej popularna wśród turystów. Jest w ich oczach kontynentem różnorodnym i jednocześnie niezwykle fascynującym.

Ocena: 5.0

Komentarze