Gdańsk - hotel a apartament

GdańskGdańsk należy do grona tych polskich miast, które najbardziej rozbudzają turystyczną wyobraźnię, co widoczne jest przez dużą frekwencję odwiedzających. Trudno jest określić jeden czynnik stojący za tą sytuacją, ponieważ mowa tu o miejscu atrakcyjnym pod wieloma względami. Dlatego też praktycznie każdy obywatel Polski przynajmniej raz w życiu spędził tam wolny czas. W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy na miejscu wybrać hotel, a może apartament.

Na pierwszy rzut - apartament

W XXI w. boom na apartamenty w Polsce przerósł najśmielsze oczekiwania. Powodem tego stanu rzeczy są zarówno ceny zakupu, jak i krótkoterminowego wynajmu, co w przypadku miejscowości turystycznych jest szczególnie istotne. Osoby decydujące się na apartament chwalą sobie brak konieczności dzielenia lokum z właścicielem i swobodę w użytkowaniu (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku). Istnieje jednak druga strona medalu: nie gwarantuje on poziomu bezpieczeństwa porównywalnego z tym dotyczącym obiektów hotelowych. Ponadto wiele atrakcyjnych cenowo kwater znajduje się z dala od tych kluczowych lokalizacji Gdańska, co w wielu przypadkach może utrudniać zwiedzanie.

Po drugie - hotel

Hotel z miejsca wykreśla bolączkę związaną z lokalizacją. Gdańskie hotele znajdują się nieopodal, jeśli nie wewnątrz najpopularniejszych dystryktów. Ponadto dostępność licznych środków komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, Szybka Kolei Miejska) ułatwia sprawne poruszanie się po mieście i możliwość odwiedzenia Gdyni, czy Sopotu. Co więcej, hotel oferuje udogodnienia, niedostępne w przypadku apartamentów:

  • sprzątaczkę,
  • całodobowa pomoc i opieka portiera,
  • restauracja hotelowa (włodarze hoteli dokładają starań, aby oferowana przez nich gastronomia nie tylko dorównywała standardom innych tego typu obiektów, ale i była korzystna cenowo),
  • salon SPA z basenem, sauną, jacuzzi itd.,
  • salę konferencyjną (dla biznesmenów, naukowców itd.).

Trzeba też wspomnieć o możliwości zwrócenia się o pomoc do recepcjonisty/recepcjonistki hotelowej niezależnie od okoliczności. Co więcej, w hotelu często bez większych problemów można przedłużyć swój pobyt nawet o kilka dni (co nie jest niczym dziwnym po nawet krótkim pobycie w Gdańsku), z kolei apartamenty rządzą się nieco innymi prawami i są znacznie bardziej obciążone pod względem terminów.

Szukasz komfortowego hotelu w centrum Gdańska? Sprawdź hotelhanza.pl.