Hej, przygodo! Jak bezpiecznie wypoczywać?

Bezpieczny wypoczynekWakacje to okres beztroski, szaleństw i dalekich wypraw. O ile najważniejszy jest wtedy wypoczynek, o tyle nie będzie on możliwy bez zapewnienia sobie przede wszystkim bezpieczeństwa. Zanim więc postawimy pierwszy krok na egzotycznej plaży lub rozpoczniemy górskie wędrówki, upewnijmy się, że zadbaliśmy o pełną ochronę dla siebie i dla całej naszej rodziny. Tak, by bezpiecznie wypoczywać w każdym miejscu na świecie.

Dobra polisa

Podstawową rzeczą, o którą powinniśmy zadbać przed wyjazdem, jest ubezpieczenie na wakacje, które będzie gwarancją skutecznej ochrony i kompleksowej pomocy na wypadek różnych, często nieprzewidzianych okoliczności. UNIQA oferuje możliwość wybrania jednej spośród trzech wariantów polisy, wśród których każdy znajdzie tę idealną dla siebie. W zależności od tego, dokąd się wybieramy i jakie mamy plany na urlop, będziemy w stanie dopasować zakres ubezpieczenia na wakacje.

Warto wybierać te opcje, które chronią nas na wypadek nagłej choroby i gwarantują zwrot kosztów porady lekarskiej czy hospitalizacji przy okazji zatrucia pokarmowego, gorączki czy poparzenia słonecznego. Co ważne, UNIQA - jako jedna z niewielu firm na rynku - zapewnia również pokrycie ceny leczenia zaostrzeń chorób przewlekłych, jak np. alergie czy nadciśnienie tętnicze.

Dobra polisa pomoże też w sytuacji potrzeby zorganizowania transportu medycznego, niemożności samodzielnego powrotu do kraju, wizyty u stomatologa w nagłych przypadkach czy, co niezwykle istotne dla wszystkich fanów ekstremalnych przygód, przy wypadku w górach, na morzu czy w innym miejscu. UNIQA opłaci akcję ratunkową lub poszukiwawczą prowadzoną przez lokalne służby. A te bywają niezwykle kosztowne.

Ostrzeżenia i szczepienia

Oprócz dobrej polisy musimy też pamiętać o innych zasadach bezpieczeństwa. Po pierwsze - przed wyjazdem należy sprawdzić ostrzeżenia dla podróżujących, które można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Aktualizowana na bieżąco lista wskazuje miejsca niebezpieczne dla turystów i warto wziąć pod uwagę tutejsze komunikaty.

Podobnie postępujemy w przypadku ewentualnych szczepień. Jeśli wybieramy się do dalekich, egzotycznych krajów musimy zaszczepić się na tamtejsze, zakaźne choroby. W zależności od regionu obowiązują inne zalecenia. Błonica, cholera, malaria, dur brzuszny czy żółta febra to tylko kilka ciężkich dolegliwości, przed którymi musimy się chronić.

Co jeszcze?

Jeśli planujemy wyprawę autem, upewnijmy się, że jest w dobrym stanie technicznym. Najlepiej udać się do mechanika, który sprawdzi wszystkie systemy, oceni sprawność pojazdu i ewentualnie wymieni uszkodzone elementy. Zadbajmy również o aktualną polisę ubezpieczeniową i dokupmy AC, które będzie dodatkowym wsparciem na wypadek różnych drogowych sytuacji.

Przy podróży z dziećmi zadbajmy o stosowną rozrywkę, która umili im czas w drodze. Zabawki, książeczki, coś do picia i zdrowe, nieobciążające żołądka przekąski. I w drogę!