Hiszpania - Majorka czy Costa Brava? Wybrzeże czy wyspy?

Costa BravaZanim zaklepiemy wczasy w Hiszpanii zdecydujmy czy stawiamy na błogie lenistwo z opaskami all inclusive nad taflą hotelowego basenu, czy może zamierzamy spędzać czas bardziej mobilnie i aktywniej i jesteśmy nastawieni na jakiś konkretny rodzaj aktywności.

Pod leniwie brzmiącą nazwą Majorka drzemie szeroki wachlarz możliwości zagospodarowania wolnego czasu - możemy na tej wyspie zwiedzić oceanarium w Palma de Mallorca, farmę strusi Artrestruz, pobuszować po jaskiniach, zaliczyć Safari Park i widowiskowe klify na Półwyspie Formentor.

Wyspy Kanaryjskie to doskonały wybór dla miłośników pięknych plaż i oszałamiających terenów górzystych - najwyższe wzniesienia na Teneryfie sięgają niemal 4 000 m n. p.m. Nie można jednak nie docenić wybrzeża lądowej części Hiszpanii.

Wypoczywając na Costa Brava, np w znanym nam z telewizyjnej serii Lloret de Mar, mamy do dyspozycji bliskie sąsiedztwo jednego z najpiękniejszych miast Europy - Barcelona jest dostępna z Lloret de Mar pociągiem jadącym niemal po plaży. Innym fantastycznym miejscem na hiszpańskie wczasy jest Wybrzeże Słońca, czyli Costa del Sol w regionie turystycznym Andaluzji.

Wakacje w Hiszpanii

Hiszpania żyje z turystów i zrobiła już wszystko, by ich do siebie skusić - znajdziemy propozycje dla osób lubiących nurkowanie, windsurfing i inne sporty wodne, a także dla miłośników rowerów, czy górskich wędrówek; znajdziemy hotele prześcigające się w poprawianiu jakości swoich usług. Wczasy w Hiszpanii są obecnie jedną z najczęściej wybieranych destynacji na urlop wśród Europejczyków.

Biura podróży oferują całą gamę propozycji na niezapomniane lato w kraju lazurowego morza, śródziemnomorskich przysmaków, pogodnych ludzi - podróże do Hiszpanii to cudowne naładowanie akumulatorów przed kolejnym sezonem polskiej, jesiennej pluchy.

Komentarze