Jak ciekawie spędzić czas w Krakowie?

KrakówKraków to nie tylko zabytki architektoniczne i legendy o Smoku Wawelskim, lecz także wiele miejsc nastawionych na... czystą rozrywkę. Rzuć okiem na propozycje nietypowych krakowskich atrakcji, które pozwolą Ci ciekawie spędzić czas i poznać nieco inne, bardziej nowoczesne oblicze tego miasta!

Gdzie w Krakowie można się zrelaksować po ciężkim tygodniu w pracy lub odprężyć się po intensywnym zwiedzaniu? Dokąd iść, by miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi? Specjaliści z AccorHotels polecają miejsca, które warto odwiedzić, by nabrać dystansu do codziennych problemów.

Klockoland

Centrum Nauki i Zabawy "Klockoland" to atrakcja, która zachwyci odwiedzających w każdym wieku. Składa się z trzech stref: interaktywnej, budowania i warsztatowej. Ekspozycja zawiera kilkadziesiąt robotów i pojazdów wykonanych z klocków lego - można sterować nimi za pomocą pilotów, tabletów i przycisków. Zwiedzający mają również możliwość zbudowania własnych obiektów, a nawet… ich programowania. Czas zabawy jest nielimitowany!

Klockoland oferuje również usługę organizacji urodzin dla dzieci lub imprez firmowych dla dorosłych. Są tam również organizowane zajęcia z robotyki.

Muzeum Żywych Motyli

To nie jest zwykłe muzeum z nieruchomymi ekspozycjami, których nie można dotykać! Mieszkające tu motyle latają swobodnie, więc bez przeszkód można je podziwiać z bardzo bliska. Niekiedy nawet same przysiadają na zwiedzających. W krakowskim muzeum można podziwiać niezwykłe okazy z całego świata - z Azji, Ameryki Południowej, a nawet Afryki.

Lustrzany Labirynt

Labirynt o długości 30 metrów został w całości stworzony z luster. Niezwykłości dodają mu zmieniające się światła i nastrojowa muzyka. Lustra skutecznie utrudniają wydostanie się na zewnątrz: aby to zrobić, trzeba rozwiązać umiarkowanie skomplikowaną zagadkę. Doskonale odnajdą się tu zarówno duzi, jak i mali poszukiwacze przygód.

Fear Factory

To doskonała atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń! Fear Factory stanowi połączenie escape roomu z domem strachów - aby przejść całą trasę, uczestnicy muszą rozwiązać wiele zagadek. Fear Factory oferuje również specjalne pokazy dla młodszych miłośników horrorów - zawierają element strachu, jednak są nakierowane przede wszystkim na zagadki logiczne.

Ocena: 5.0