Jak działa ESTA do USA?

ESTA do USAWiele osób jest utwierdzonych w przekonaniu, że wyjazd do USA jest możliwy tylko i wyłącznie pod warunkiem posiadania wizy. W rzeczywistości jest to jednak nieprawda, albowiem istnieją inne sposoby na bezpieczne i legalne dostanie się do tego kraju. Jednym z nich jest ESTA USA, czyli specjalny system komputerowy, który umożliwia bezwizowe podróżowanie do Stanów Zjednoczonych.

ESTA USA to innowacyjny patent, który pozwala uniknąć wielu formalności związanych z wyrobieniem wizy. Ma ona wiele mocnych stron, dzięki czemu jest powszechnie doceniana i komplementowana. Jej cechą charakterystyczną jest dwuletni okres ważności oraz możliwość pobytu w USA maksymalnie przez 90 dni. Jeżeli więc wyjazd do Stanów Zjednoczonych ma być krótkotrwały, to skorzystanie z ESTY jest najlepszym możliwym wyborem. Z programu ESTA mogą skorzystać przedstawiciele 40 państw, jednak aby uzyskać pozwolenie na wyjazd do USA, należy spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim należy mieć ważny paszport. Równocześnie niedozwolone jest posiadanie ważnej wizy turystycznej. Program ESTA uniemożliwia również wyjazd do USA w celu podjęcia pracy zarobkowej bądź studiowania. Nadrzędnym założeniem tego systemu jest bowiem rekreacja i odpoczynek.

ESTA do USA - dlaczego warto?

Pomimo że program ESTA nie jest przystosowany do wszystkich, to ma on szerokie spektrum walorów, dzięki czemu cieszy się świetną renomą. Jego główną zaletą jest fakt, że złożenie wniosku o wizę ESTA jest bardzo proste i nie pochłania wielu godzin. W tym aspekcie ESTA USA jest o wiele atrakcyjniejsza od standardowych wiz, których wyrobienie jest niezwykle czasochłonne. Decydując się na złożenie wniosku o uzyskanie wizy ESTA, można liczyć na profesjonalne doradztwo i wsparcie doświadczonych ekspertów, którzy zjedli zęby na swojej pracy. Niewątpliwym atutem programu ESTA jest także prosta i wygodna płatność, dzięki czemu klienci mogą liczyć na komfort na bardzo wysokim poziomie. Osoby, które cenią sobie zawrotne tempo oraz imponujący profesjonalizm, z pewnością będą ukontentowane po skorzystaniu z tej opcji.

ESTA do USA - ile kosztuje?

Długa lista walorów ESTA USA sprawia, że wiele osób obawia się, iż jej wyrobienie jest bardzo drogie. Strach przed obfitą zapłatą za wyrobienie wizy ESTA jest jednak nieuzasadniony, albowiem jest ona znacznie tańsza od standardowej wizy, której wyrobienie wbrew pozorom jest relatywnie drogie. Wiza ESTA kosztuje około 50 złotych, a ponadto w przypadku odrzucenia wniosku o jej wyrobienie można liczyć na częściowy zwrot gotówki, który pokrywa większość wydatków. Osoby składające wniosek mogą być zatem pewne, że dokonują dobrego wyboru. Nawet jeśli nie uda im się otrzymać tej wizy, to mogą być spokojne o aspekty finansowe, gdyż znaczna część pieniędzy zostanie im z powrotem zwrócona. Ponadto dzięki systemowi ESTA liczba wyjazdów do Stanów Zjednoczonych w przeciągu 90 dni jest nieograniczona. Dzięki temu w trakcie trzech miesięcy możemy podróżować tyle razy, ile nam się żywnie podoba.

Komentarze