Jak spakować się na wakacje?

Udane wakacjeWakacje to czas spędzany z dala od domu, zwykle tydzień czy dwa w niecodziennej scenerii. Dni pełne słońca, letnich szaleństw i zupełnie innego rytmu. Jak przygotować się do wakacji i jak spakować bagaż, by niczego w nim nie zabrakło? Podpowiadamy.

Morze czy góry, w kraju czy zagranicą?

W zależności od tego dokąd wybierasz się na wakacje, inaczej będzie wyglądał spakowany przez Ciebie bagaż. W przypadku podróży zagranicznych musisz go zwykle podzielić na bagaż podręczny i ten, który wyląduje w luku bagażowym samolotu. W tej wersji występuje jednak sporo ograniczeń tak do ilości przewożonych rzeczy jak i samych rzeczy. W przypadku wakacji krajowych możesz zwykle zabrać więcej, jedynym ograniczeniem będzie tu pojemność bagażnika.

Pakowanie na wakacje

Bagaż podręczny

Nieważne dokąd podróżujesz, zawsze warto spakować sobie bagaż podręczny. Zmieścisz w nim ulubioną książkę czy odtwarzacz muzyki, spakujesz portfel i wszystkie potrzebne dokumenty. W bagażu podręcznym znajdzie się też telefon, ładowarka, niezbędny kosmetyk czy lekarstwa. Zabierz chusteczki higieniczne (najlepiej te suche, i te wilgotne). Pod ręką warto też mieć butelkę wody czy małą przekąskę. Jeśli podróżujesz z dziećmi dobrze będzie znaleźć im jakąś rozrywkę na czas samej podróży. Niech to będą kolorowanki, ulubiony pluszak czy bajka, którą będą mogły obejrzeć podczas podróży. Miej też dla nich ulubione przekąski. I koniecznie, koniecznie zabierz aparat fotograficzny!

Bagaż główny

Przede wszystkim dobre buty. To podstawa udanych wakacji. Nieważne, czy jedziesz w góry, nad morze czy do miasta, z pewnością będziesz chciał zwiedzać i dużo maszerować. Dobre buty są tu elementem kluczowym. Weź też koniecznie drugą parę na zmianę. A jeśli kupujesz buty specjalnie na wyjazd, spróbuj rozchodzić je jeszcze przed planowanym urlopem. Zaoszczędzisz sobie odcisków i niewygody. Poza butami pamiętaj również o ciepłym swetrze. Nieważne, że zapowiadają upał, noce mogą być chłodniejsze, a meteorolodzy mają prawo się mylić. Jeśli bierzesz lekarstwa, pamiętaj by wziąć je ze sobą. W przeciwnym wypadku trudno będzie Ci uzyskać receptę, szkoda też wydawać niepotrzebnie pieniądze na kupowanie kolejnych fiolek. Jeśli jesteś w ciąży koniecznie weź ze sobą kartę przebiegu ciąży. A jeśli wyjeżdżasz zagranicę dobrym pomysłem będzie też słownik czy książeczka z rozmówkami.

Udane wakacje

Środki bezpieczeństwa

Jeśli podróżujesz w lato, zawsze miej ze sobą krem z filtrem i coś, czym osłonisz głowę przed słońcem. Jeśli podróżujesz z dziećmi, pamiętaj o dodatkowym zestawie kapeluszy także dla nich. Dobrą opcją są też oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Jeśli wybierasz się nad jezioro, kup środek przeciwko owadom, szczególnie coś na komary. Jeśli podróżujesz do miejsca, w którym nigdy wcześniej nie byłaś warto mieć w samochodzie nawigację (np. Automapa), by zaoszczędzić sobie ewentualnych problemów. W aucie miej też zawsze dobrze wyposażoną apteczkę. Zatankuj do pełna i w drogę.

Ocena: 5.0