Jak stworzyć wyjątkowe ulotki dla biur podróży?

Ulotka dla biura podróżyCzy opłaca się inwestować w ulotki dla biur podróży (i dlaczego tak)? Jak zaprojektować ulotki, które zachwycą klientów i będą powodem do wyruszenia na przygodę właśnie z Twoim biurem turystycznym?

Poniżej znajdziesz mały przewodnik po projektowaniu kreatywnych ulotek turystycznych.


Czy warto drukować ulotki dla biura turystycznego?

A czy warto ruszać na ocean bez kompasu? Oczywiście można zaryzykować, ale po co, skoro istnieją sprawdzone narzędzia, ułatwiające dotarcie do celu? Prawda jest taka, że dobrze zaprojektowane ulotki dla biur podróży są ogromnym wsparciem działań reklamowo-marketingowych. Ulotki pozwolą przedstawić ofertę - w Twoim stylu, w kolorze i w przejrzystej, poręcznej formie.

Po co komu ulotki podróżnicze?

Ulotki dla biur turystycznych przydadzą się zarówno w siedzibie biura, jak i na targach, konferencjach i różnych wydarzeniach podróżniczych. Dzięki ulotkom turystycznym - możesz nie tylko pokazać najciekawsze miejsca, ale napisać też ich intrygujący opis. Drukując kreatywne ulotki dla biura podróży, możesz zostać najlepszym przewodnikiem po swojej ofercie i być o krok (czy tam milę) przed konkurencją.

Co umieścić na ulotkach dla biura podróży?

  • Jakie obrazy umieszczać na ulotkach podróżniczych?Jednym z najistotniejszych elementów ulotek turystycznych są zdjęcia miejsc, do jakich zapraszamy. Bardzo istotne są nieoczywiste ujęcia, soczyste kolory i doskonała jakość - tak zdjęć, jak i druku. Ale uwaga! Zastanów się trzy(-sta) razy, zanim wybierzesz popularne zdjęcia z darmowych baz. Zdecydowanie lepiej wybrać mniej oklepane, za to wyjątkowe i nieoczywiste obrazy.
  • Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie konkursu na najlepsze zdjęcia - np. wśród uczestników poprzednich wycieczek. Ten, kogo zdjęcia z Twoich wycieczek okażą się najbardziej urzekające - wygra. Nagrodą może być nie tylko ich publikacja w Twoim folderze reklamowym - ale też kupon na darmową wycieczkę z Twoim biurem. Dzięki interakcji i zaangażowaniu zaczniesz budować długoterminowe relacje i tworzyć wyjątkową, przyjazną atmosferę.
  • Teksty na ulotkach turystycznych. Poza zdjęciami, ulotki dla biur podróży powinny posiadać też unikalny opis oferowanych kierunków. Postaw na minimalizm - kilka ciekawostek, obrazowe zdania lub opinie uczestników i gości. Nie stosuj długich zdań i wystrzegaj się obszernych bloków tekstowych. Stosuj czasowniki, orzeczenia, punktury i ogólną zasadę - że mniej, znaczy więcej.
  • Co jeszcze umieścić na ulotce dla biura turystycznego? Warto też dodać mapki, adresy i niezbędne dane kontaktowe. Pokaż, jak można dojechać do Twojego biura, jak się z Tobą kontaktować i w jakich kanałach social media można Cię śledzić. Możesz też dodać ulubione cytaty podróżnicze, kilka słów o sobie i o tym, dlaczego to robisz (i to z taką pasją). Bardzo dobrym pomysłem jest też dodanie do ulotki kuponu rabatowego, który zachęci klienta do zachowania Twojej ulotki. Możesz też stworzyć ulotkę, która po złożeniu będzie efektowną zakładką do książki lub ciekawym pomysłem na origami. Dodaj zagadki, krzyżówkę lub sudoku - coś, co może zaintrygować odbiorców do zapamiętania Twojego biura.

Jaką ulotkę dla biura turystycznego wybrać?

Przede wszystkim zastanów się, co chcesz przekazać. Do prezentowania obszernej, wyczerpującej oferty - lepiej wybrać katalog reklamowy. Ulotka sprawdzi się jako zachęta do odwiedzenia biura lub zwięzły opis topowych wycieczek. W takim małym folderze reklamowym warto zamieścić najpopularniejsze wycieczki i ich krótki opis (lepiej pokazać niż opisywać).

Możesz też stworzyć ulotkę w formie kartki pocztowej - na jednej stronie umieszczając intrygujące zdjęcie z zakątka, do którego zapraszasz, a na drugiej zostawiając miejsce na życzenia (uzupełnione kilkoma zdaniami od Ciebie). Tutaj możesz puścić wodzę fantazji - np. dodając tekst: rzuciliśmy wszystko i pojechaliśmy zdobywać świat, czekamy na Ciebie! Poniżej dodaj swoje logo, podziękowania i np. komunikat, że ten, kto dostał tę kartkę, otrzymuję zniżkę na wybrane wycieczki. Takie ulotki dla biur podróżniczych mogą skutecznie pobudzić apetyt do podróżowania i zachęcić do wyjątkowej wakacyjnej przygody - właśnie z Twoim biurem.

Autor: www.wydrukujulotke.pl.

Komentarze