Jak wybrać najtańszy nocleg w Zakopanem? Kilka sprawdzonych porad

Noclegi - ZakopaneSzukasz taniego pokoju w stolicy Tatr i nie wiesz od czego zacząć? Stron rezerwacyjnych jest mnóstwo, najtańszych ofert jeszcze więcej, a ty nie wiesz kto mówi prawdę?

Poznaj kilka przetestowanych porad dotyczących rezerwacji naprawdę taniego noclegu w Zakopanem.Wynik z wyszukiwarki noclegów w Zakopanem porównaj ze stroną właściciela

Aby upewnić się, że coś naprawdę jest tanie, najlepiej sprawdź daną ofertę dwa razy. Co to oznacza? Jeśli szukasz noclegu za pośrednictwem hotelowych wyszukiwarek i znalazłeś już ten, który najbardziej ci odpowiada, postaraj się znaleźć stronę internetową tego pensjonatu lub właściciela obiektu.

Często w wynikach wyszukiwarki można znaleźć odnośnik do danej strony. Dzięki temu poznasz nie tylko więcej szczegółów dotyczących danych noclegów w Zakopanem, ale również może okazać się, że ich cena będzie niższa. Wynika to między innymi z tego, że wyszukiwarki pobierają dla siebie dodatkową prowizję, ponieważ pośredniczą w rezerwacji danego lokum. Pamiętaj jednak, że jest to kwestia indywidualna i nie w każdym przypadku tak jest. Warto to sprawdzić, ale nie jest to reguła, która rządzi rynkiem wynajmu noclegów.

Szukaj prywatnych kwater, które prowadzi właściciel domu

W wielu górskich miejscowościach, a przede wszystkim w Zakopanem, można znaleźć pokój w prywatnych domach. Bardzo często wiąże się to z atrakcyjną ceną wynajmu, miłą Panią lub Panem, dla których nie jesteśmy tylko tymczasowym najemcą, ale przede wszystkim gościem. Domowa atmosfera gwarantowana!

Jednak za konkurencyjną ceną bardzo często kryją się różne inne kwestie: jeśli nie przeszkadza ci współdzielona łazienka z innymi gośćmi albo spora odległość pensjonatu od centrum miasta, tanich ofert noclegowych w Zakopanem jest dużo. Istnieje szansa, że im szybciej zarezerwujesz pokój, tym bliżej Krupówek będziesz mieszkał i za odpowiednio niższą kwotę.

Rozwiązanie w sam raz dla tych, którzy lubią spontaniczność

Jeśli chociaż raz jechałeś pociągiem do Zakopanego, na pewno pamiętasz mieszkańców miasta stojących na dworcu i nagabujących ledwo przybyłych pasażerów na tani nocleg. Bardzo wielu mieszkańców Zakopanego w krótkoterminowym wynajmie upatruje szansę na dodatkową gotówkę. Możesz skorzystać z tego rozwiązania, jeśli lubisz spontaniczność i nie masz dużych wymagań związanych ze standardem noclegu w Zakopanem.

Negocjuj cenę przez telefon: zarezerwujesz teraz za upust

Coraz rzadziej zdarza ci się załatwiać coś przez telefon? W przypadku rezerwacji noclegu w Zakopanem warto jednak wybrać tą formę komunikacji, z kilku powodów:

  • Usłyszysz, jak właściciel pensjonatu reaguje na twoją propozycję obniżki ceny
  • Możesz natychmiastowo zareagować na jego zastrzeżenia dotyczące zniżki - o wiele łatwiej dyskutuje się, kiedy możemy usłyszeć drugi głos
  • Rozmawiając przez telefon, równocześnie za pośrednictwem komputera możesz zrobić przelew zaliczki za wynajem, co potwierdzi twoją uczciwość oraz słowność w oczach właściciela pensjonatu

Jeśli jednak nie uda ci się wynegocjować atrakcyjnej ceny za pierwszym razem - nic straconego. Możesz próbować do skutku, aż w końcu znajdziesz z kolejnym właścicielem pensjonatu nić porozumienia.

Ocena: 5.0