Jakie jedzenie warto przywieźć z wycieczki z Włoch?

Włoskie potrawyWłochy to piękny kraj, pełen zabytków, niezwykłej sztuki i kultury, dlatego Polacy coraz chętniej go odwiedzają. Spędzają tam nie tylko wakacje, ale także podróżują na święta. Wybierając się na Półwysep Apeniński, warto zainteresować się również tamtejszymi produktami, które często są niedostępne w innych częściach świata. Zobacz, co warto kupić w czasie pobytu we Włoszech.

Królestwo serów

Włochy to ojczyzna wielu rodzajów serów, dlatego będąc w tym kraju, nie sposób przejść obok nich obojętnie. W każdym mieście do wyboru jest mnóstwo różnych gatunków, a każdy charakteryzuje się innym smakiem czy właściwościami. Z pewnością najlepiej celować w twarde odmiany (parmezan czy padano), dzięki czemu bez problemu przewiezie się je w walizce. Spośród miękkich rodzajów najpopularniejsze to mascarpone, gorgonzola czy mozzarella di bufala - je również dobrze przywieźć ze sobą do kraju, ponieważ charakteryzują się o wiele lepszym składem niż te produkowane w Polsce.

Oliwa z oliwek

Nigdzie nie znajdzie się takiej oliwy z oliwek jak we Włoszech. Ponadto w tym kraju, podobnie jak w przypadku serów, ich wybór jest ogromny. Co prawda, za dobrej jakości oliwę zapłacić trzeba będzie niemałe pieniądze, ale zazwyczaj jest to spowodowane jej wysoką jakością (w Polsce korzystają z niej m.in. restauracje włoskie). Kupując oliwę, powinno zwrócić się uwagę na to, czy posiada na etykiecie dopisek "extra vergine" - oznacza to, że pochodzi ona z pierwszego tłoczenia (na zimno), wykonywanego metodą mechaniczną.

Pomidory

Na korzyść produktów pomidorowych we Włoszech przemawia ich cena - jest o wiele niższa od tych w Polsce. Pomidory w puszce lub suszone pomidory zakupione na Półwyspie Apenińskim będą więc nie tylko lepszej jakości, ale także tańsze. Dobrego gatunku pomidorowa passata to wydatek rzędu 2 złotych, gdzie w Polsce za podobną zapłacić trzeba często ponad 5 złotych.

Mąka do pizzy

Włochy to ojczyzna pizzy, dlatego w sklepach można kupić także mąkę specjalnie przeznaczoną tylko do tego przysmaku. Jest ona ogólnodostępna i z pewnością o wiele lepsza od mąk, jakie kupić można w kraju nad Wisłą. Co więcej, jest tania, dlatego spokojnie da się zaopatrzyć w jej większe ilości. We Włoszech dostać można również specjalne drożdże do pizzy.

Kawa

Włosi uwielbiają ten napój, dlatego w ich kraju można dostać przeróżne rodzaje kawy. Miłośnicy tego trunku będą więc wprost zachwyceni, zwłaszcza że ceny, podobnie jak innych produktów, będą niższe niż w Polsce. Jakie marki są najlepsze? Najpopularniejszą jest z pewnością LavAzza, ale dorównuje jej także Illy. We Włoszech kawy innych producentów zagranicznych również będą w niższej cenie, ponieważ jest to najpopularniejszy napój w tym kraju!

Autor: www.estella.pl.

Komentarze