Jerozolima - na styku trzech wielkich religii monoteistycznych

JerozolimaZiemia Święta, czyli teren, na którym obecnie znajdują się Izrael i Palestyna, to jedyne takie miejsce na świecie, gdzie spotykają się przedstawiciele trzech religii monoteistycznych - chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest więc okazją, by odwiedzić miejsca ważne dla wiernych, a także zapoznać się z dziedzictwem religijnym innych wyznań. Wybierając się pieszo do Jerozolimy lub uczestnicząc w wycieczce autokarowej do Ziemi Świętej, można przeżyć niesamowite chwile i zachować niezwykłe wspomnienia.

Wycieczka do Jerozolimy dla wyznawców judaizmu

Pielgrzymka do Jerozolimy jest ważnym duchowym przeżyciem dla wyznawców najstarszej religii monoteistycznej, czyli judaizmu. Jerozolima uznawana jest za drugą historyczną stolicę królestwa Izraela, zaraz po Hebronie.

Wycieczka do Jerozolimy jest dla żydów okazją do odwiedzenia pozostałości po Świątyni Jerozolimskiej, w której miała znajdować się Arka Przymierza z Dekalogiem. Tym, co uznaje się za pozostałości Świątyni, jest słynna Ściana Płaczu, czyli najświętsze miejsce judaizmu, a także jedna z największych atrakcji, z jakich słynie Ziemia Święta.

Chrześcijańska pielgrzymka do Jerozolimy

Wycieczka do Ziemi Świętej jest niezwykle ważna dla wyznawców Jezusa, gdyż na terytorium obecnego Izraela i Palestyny swoje początki ma chrześcijaństwo. Co warto zobaczyć w Jerozolimie, pragnąc odwiedzić miejsca kultu religijnego chrześcijan? Wycieczka do Jerozolimy to obowiązkowy punkt na mapie podróżniczej osób chcących zobaczyć, gdzie działał i zginął Jezus Chrystus.

Jerozolima

Ziemia Święta, a szczególnie Jerozolima, uznawana jest za centrum mesjańskiej misji Jezusa, a najważniejszymi miejscami są Golgota, będąca miejscem ukrzyżowania Chrystusa, a także Bazylika Grobu Świętego, gdzie miało dojść do zmartwychwstania Zbawiciela.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - znaczenie Jerozolimy w islamie

Jerozolima jest także ważnym miejscem dla wyznawców najmłodszej spośród omawianych religii monoteistycznych, a więc islamu. W kontekście muzułmanów dużo mówi się o Mekce i Medynie, jednak również Jerozolima zaliczana jest do świętych miast islamu.

Pielgrzymka do Jerozolimy upamiętnia tzw. nocną podróż Mahometa i jest miejscem wstąpienia Proroka do siedmiu niebios. Ziemia Święta jest odwiedzana przez muzułmanów w celu zobaczenia Kopuły na Skale i Meczetu Al-Aksa - miejsc upamiętniających wniebowstąpienie Mahometa.

Tanie pielgrzymki do Jerozolimy

Ziemia Święta to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc kultu religijnego. Pielgrzymka do Izraela jest jednak daleką i trudną wyprawą, ze względu na odległość oraz różnice językowe i kulturowe. Warto więc w tej sytuacji zaufać sprawdzonym biurom podróży, w których ofercie znajduje się pielgrzymka do Ziemi Świętej.

Jerozolima

Najlepiej korzystać z usług katolickich biur pielgrzymkowych, które zajmują się organizowaniem wycieczek do wielu miejsc kultu religijnego. Pielgrzymka do Izraela z organizatorem mającym duże doświadczenie w przygotowywaniu wyjazdów zagranicznych jest bezpieczniejsza niż wyjazd z biurem ze skromną ofertą pielgrzymkową.

Warto wspomnieć, że pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana przez katolickie biura pielgrzymkowe obejmuje także inne miejsca związane z działalnością Jezusa, Maryi, św. Jana, św. Piotra i Jana Chrzciciela - wycieczka do Ziemi Świętej wiąże się więc również z wizytami w Betlejem, Nazarecie, Kafarnaum i Ain Karem.

Katolickie biura pielgrzymkowe często oferują tanie pielgrzymki z transportem, noclegiem, ubezpieczeniem i opieką pilota. W Polsce jednym z organizatorów pielgrzymek jest www.misjatravel.pl - biuro oferujące tanie pielgrzymki piesze, rowerowe i autokarowe do miejsc kultu religijnego na całym świecie.

Komentarze