Kempingi w Chorwacji: aktywne wakacje w budżetowym wydaniu. Ile to kosztuje?

Kempingi w ChorwacjiPlanujesz swój urlop w Chorwacji? To świetny wybór, zwłaszcza jeżeli myślisz o kempingu! Jeśli zastanawiasz się jednak, jak zaplanować wakacje w tym pięknym kraju, by nie wydać wszystkich swoich oszczędności, to ten artykuł na pewno Cię zainteresuje. Sprawdź, ile kosztują wakacje w Chorwacji w budżetowym wydaniu i nie przepłacaj. Możesz sporo zaoszczędzić, jeśli rozsądnie zanalizujesz wszystkie koszty takiego urlopu.

Chorwacja, czyli kraj idealny na budżetowe wakacje na kempingu

Chorwacja doskonale nadaje się na urlop. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się tamtejsze kempingi, które, nawet jeśli nie są najwyżej oceniane, mają dużo udogodnień i są naprawdę nowoczesne. Krystalicznie czyste i ciepłe wody Adriatyku zachęcają do kąpieli, a przepiękne krajobrazy tego górzysto-wyżynnego kraju zachwycają każdego. W Chorwacji można podziwiać zarówno sosnowe i piniowe lasy, jak i winnice oraz gaje oliwne, ponadto została tam sztucznie wprowadzona egzotyczna roślinność. Do tego należy dodać wyśmienitą śródziemnomorską kuchnię! Nie trzeba wcale wynajmować luksusowych kamperów czy domków, aby wakacje w Chorwacji były udane. Dzięki dobrej organizacji i przemyślanym wyborom budżetowy urlop na kempingu w tym kraju będzie naprawdę udany.

Kempingi w Chorwacji

Wakacje w lecie czy poza sezonem?

Zastanów się, na czym Ci najbardziej zależy? Czy chcesz wylegiwać się na plaży, czy może szczególnie interesują Cię zabytki Chorwacji, a do tego wcale nie przepadasz za upałami? Wakacje w Chorwacji w lipcu i sierpniu są najdroższe. W dodatku w tym czasie popularne chorwackie plaże są bardzo zatłoczone, oblegane są wówczas także wejścia do najciekawszych obiektów. Niezłym pomysłem jest wyjazd do Chorwacji w okresie od trzeciej dekady kwietnia do końca drugiej dekady maja, a także w ostatnich tygodniach września. Wtedy ceny na kempingach są niższe nawet o ponad połowę od cen, na które trzeba się nastawić w czasie od czwartego tygodnia czerwca do niemal końca sierpnia. Dla przykładu w 2023 r. cena za nocleg na standardowej działce kempingowej na Kempingu Slatina w okresie, gdy opłaty będą najniższe, to 7,30 EUR, natomiast w lipcu i sierpniu kwota ta wzrośnie do 16,40 euro. Warto dodać, że Slatina to kemping na wyspie Cres, który już kilka razy został za najlepszy chorwacki obiekt tego typu.

Jakie koszty trzeba uwzględnić?

Oprócz opłat za noclegi, trzeba mieć na względzie także koszt rezerwacji kempingu. Rezerwując noclegi we wspomnianym obiekcie, na taki cel musisz przeznaczyć 50 euro. Na tym jednak nie koniec, bo trzeba też pamiętać o podatku turystycznym, który dla osoby dorosłej wynosi w Chorwacji nieco ponad 1 EUR za dobę. Jeśli chcesz wynająć kampera, musisz też odłożyć pewną kwotę, aby zapłacić kaucję. Kaucja za wynajem kampera o wysokim standardzie to około 5000 zł.

Kempingi w Chorwacji

Przejazd, wyżywienie, atrakcje

Sporo zależy od tego, jak zorganizuje się przejazd lub przelot do Chorwacji. Koszt podróży samochodem do Chorwacji to około 2000 złotych. Oczywiście jest to cena orientacyjna, uzależniona od typu silnika, szybkości jazdy i innych czynników. Jeśli chodzi o żywność, to warto zrobić rozeznanie w okolicy, do której się jedzie na kemping. Zdarza się, że lokalne specjały są dostępne za bardzo rozsądne pieniądze. Niekiedy są one sprzedawane na samym kempingu. Przed wyjazdem na kemping do Chorwacji, sprawdź, jakie atrakcje znajdują się w pobliżu. Dowiedz się, ile kosztują bilety do parków krajobrazowych czy na przykład rejsy na pobliskie wyspy. Znajdź kempingi w Chorwacji, które oferują sporo atrakcji na miejscu. To też pozwoli Ci zaoszczędzić!

Komentarze