Które stolice Europy warto odwiedzić?

Stolice europejskieZastanawiasz się, które stolice Europy warto zobaczyć? Prezentujemy trzy europejskie kierunki na urlop. To czy dana pozycja się spodoba jest uzależnione od wielu czynników. Jednak poniższe propozycje mogą być pewną wskazówką, która pomoże podjąć właściwą decyzję.

1. Londyn (Wielka Brytania)

Londyn

Na pierwszym miejscu znalazł się Londyn - stolica Wielkiej Brytanii określana mianem stolicy świata stanowiąca zlepek praktycznie wszystkich kultur globu. Londyn to nie tylko Pałac Buckingam, Katedra Westminsterska, Trafalgar Square czy targ Camden, ale również moda, jedzenie i wyśmienite brytyjskie piwo. Każdy z pewnością znajdzie w tym mieście coś dla siebie. Miłośnicy sztuki mogą spędzić dzień w muzeum Tate Modern oraz w Royal Opera House. Smakosze wybiorą się na podwieczorek u Harrodsa lub na chrupiącą rybę serwowaną w jednej z klasycznych londyńskich smażalni. Znawcy mody wybiorą się na zakupy na sławną Oxford Street a fani literatury i muzyki na Abbey Road oraz do muzeum Sherlocka Holmesa przy Baker Street 221 B. Londyn to miasto, które ma wiele do zaoferowania i na pewno nie będziemy się tam nudzić.

2. Paryż (Francja)

Paryż

Drugim miastem jest Paryż - miasto odwiedzane przez zakochanych i prawdziwych koneserów. W tym mieście można się po prostu zakochać. Idąc uliczkami tego pięknego miasta - na każdym rogu zauważymy coś ciekawego i urokliwego. W Paryżu można połączyć wypoczynek z aktywnością. Warto skosztować rogaliki wypełnione czekoladą w jednej z licznych przydrożnych kawiarni, pospacerować wzdłuż Sekwany oraz oczywiście podziwiać zabytki, których jest tu tak wiele - Wieża Eiffla czy Łuk Tryumfalny. Obowiązkowym punktem zwiedzania powinna być również katedra Notre Dame - jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, m.in. poprzez powieści o Dzwonniku z Notre Dame. Wybierz się na targ Marché aux Puces de Montreuil lub rozkoszuj się słodkościami w Marché Biologique Raspail, a na koniec obejrzyj słynne taneczne przedstawienie Moulin Rouge - tradycyjny kabaret otwarty w 1889 roku przez Josepha Ollera.

3. Praga (Republika Czeska)

Praga

Na trzecim miejscu jest Praga - stolica i jednocześnie największe miasto w Republice Czeskiej. Czeski urok oraz historyczne fragmenty Pragi sprawiają, że to miasto jest znakomitym kierunkiem dla podróżnych, którzy wolą obcować z kulturą. Niemal cały dzień można przeznaczyć na samo zwiedzanie zamku na Hradczanach a następnie zjedzenie obiadu w jednej z tradycyjnych czeskich gospód. Warto pospacerować po Rynku Staromiejskim i obejrzeć Ratusz oraz słynny zegar astronomiczny. Natomiast po całym dniu zwiedzania koniecznie trzeba poszukać najlepszych praskich barów znajdujących się w piwnicach, w których przez całą noc można pić lokalne tradycyjne trunki.

Wiele do zaoferowania ma również włoski Rzym, niemiecki Berlin czy holenderski Amstardam. A może warto zdecydować się na tak zwany citybreak - czyli zwiedzanie w krótkim czasie wielu europejskich stolic - obecnie coraz bardziej powszechną formę podróżowania? Tę decyzję musimy podjąć samodzielnie w oparciu o własne preferencje i zainteresowania. Życzymy udanej podróży.

Autor: www.halorent.pl

Komentarze