Masz ochotę na zimowe szaleństwo? Sprawdź, dlaczego warto pojechać na Słowację

Wypoczynek zimąWymarzony i długo wyczekiwany urlop zbliża się wielkimi krokami. Zabrałeś się do szukania miejsca wyjazdu, ale nie jesteś przekonany, który kraj wybrać. A może wprost przeciwnie: od dawna śnisz o zwiedzeniu Słowacji, jednak potrzebujesz szybkiego potwierdzenia, że warto tam jechać właśnie zimą? Przekonaj się, jakie aspekty sprawiają, że zakochasz się w Słowacji i zapragniesz szybko wrócić!

Narciarski urlop na Słowacji

Pierwszy pomysł na spędzenie urlopu na Słowacji to oczywiście oddanie się przyjemnościom narciarskim lub snowboardowym. Jeżeli jesteś fanem spędzania wolnego czasu aktywnie, w tym kraju z pewnością nie będziesz się nudzić! Liczne stoki dla zaawansowanych i początkujących zapewnią Ci niezapomniane wrażenia. Na szczyt dostaniesz się na wygodnym wyciągu: tradycyjnym orczykowym albo w nowoczesnej i wygodnej gondoli - jak wolisz.

W tym miejscu warto podkreślić, jak ważne podczas aktywnego urlopu jest ubezpieczenie. Jeśli wybierasz się za granicę samochodem, koniecznie przeczytaj artykuł: Autem na Słowację - jakie ubezpieczenie wybrać?. Zadbaj też o polisę turystyczną, narciarską. Jeśli złamiesz nogę na stoku, zniszczysz sprzęt swój lub innego narciarza, utracisz bagaż lub Twoja bliska osoba zgubi się podczas wędrówki po ośnieżonych górach, otrzymasz stosowne wsparcie, za które nie będziesz musiał płacić. A pokrywanie tego typu wydatków za granicą z własnej kieszeni może wynieść Cię naprawdę wiele!

Słowacja

Dla miłośników zwiedzania o robienia zdjęć

Jeśli jesteś typem podróżnika umiarkowanie sportowego, a swoją aktywność określasz jako tradycyjnie turystyczną, na pewno skorzystasz z poniższej listy miejsc, które na Słowacji absolutnie musisz odwiedzić. Niekoniecznie od razu, podczas jednego urlopu. Zostaw sobie kilka przyjemności na kolejne wyjazdy.

Na Słowacji warto zwiedzić:

  • Bratysławę,
  • Tatry,
  • Zamek Spiski,
  • Koszyce,
  • Słowacji Raj,
  • Jaskinie Słowackiego Krasu,
  • Bardiów,
  • Uzdrowisko Piestany,
  • Janosikove Diery.

Czy wiesz, że część z tych miejsc została objęta ochroną UNESCO? Weźmy na przykład bajeczne Jaskinie Słowackiego Krasu. Na krasowych równinach odkryto ponad tysiąc jaskiń oraz przepaści. W każdych występują różnorodne formy spieku i ukształtowania lodowa. Mało tego, wewnątrz jaskiń zachowały pozostałości po żyjących tam w czasach prehistorycznych kulturach. To prawdziwa gratka dla kulturoznawców, miłośników historii oraz fanów filmów odkrywczo-przygodowych.

Słowacja

Baseny termalne - hit Słowacji

Być zimą na Słowacji i nie zaliczyć basenów termalnych to poważny błąd. Jeśli lubisz pływać, cenisz przyjemne ciepełko, a także chcesz przeżyć coś wyjątkowego, koniecznie umieść na liście miejsc do odwiedzenia Tatralandię. Jest to największy na Słowacji ośrodek wodny. Można w nim zarówno wypocząć, jak i zażyć porządnej dawki rozrywki. Ma łatwy dojazd, z racji iż jest położony w pobliżu Liptovskego Mikulasza.

W Tatralandii znajduje się jedenaście basenów. Termy mają źródło… 25000 m pod ziemią! Sięgają temperatury 60,7°C, co przy niskiej, być może nawet minusowej temperaturze panującej dookoła (w powietrzu), gwarantuje niezapomniane doświadczenie.

Ocena: 5.0