Miasta w Europie

Co warto zobaczyć w Ystad?

YstadDla wielu Polaków Ystad jest pierwszym szwedzkim miastem, jakie kiedykolwiek zobaczyli. Wynika to z faktu, że ze Świnoujścia kursuje prom do Ystad, skąd wielu podróżnych udaje się w dalszą drogę - do Malmö, Göteborga czy Kopenhagi. A gdyby tak zatrzymać się w Ystad na dłużej? Jest to bardzo dobry plan, jeśli chcesz zaoszczędzić czas na dojazdach do kolejnych lokalizacji. Zwiedzanie Ystad nie zajmuje wiele czasu, a jest to świetne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć nad Bałtykiem - niekoniecznie po polskiej stronie.

Więcej…

 

Wielokulturowy Londyn dawniej i dziś

Wielokulturowy LondynLondyn to najbardziej etnicznie zróżnicowane miasto w Europie i jedno z najbardziej zróżnicowanych na świecie. Od dwóch tysiącleci jak magnes przyciąga awanturników, poszukiwaczy zarobku i przygód, a także uciekinierów przed prześladowaniami. Pierwsza wielka fala obcokrajowców - Żydów wypędzonych z Rosji przez carską politykę - przybyła do Londynu na przełomie XIX i XX wieku. Był wśród nich Michael Marks, współzałożyciel sieci sklepów Marks&Spencer. Ludzie tacy jak on od początku dowodzili, że Londyn potrzebuje imigrantów i że są oni zdolni do asymilacji.

Więcej…

   

Bukareszt, Bałkański Paryż - miasto pełne kontrastów

Bukareszt - panoramaRosnące zainteresowanie Bałkanami przyczynia się to dynamicznego rozwoju turystyki na terenie Rumunii. Średniowieczne miasteczka, tajemnicze zamki Transylwanii oraz nadmorskie kurorty, na terenie których polscy turyści coraz chętniej spędzają wczasy - oto atrakcje turystyczne, dzięki którym Rumunia stała się krajem dość odwiedzanym.

Więcej…

 

Miasta we Włoszech, które warto odwiedzić

Włoskie miastaWłoskie miasta mają się czym pochwalić, a wycieczki po ich terenie dla każdego mogą się stać wspaniałą przygodą. Jakimi ośrodkami miejskimi mogą nas oczarować Włochy?

Jakie atrakcje są tu szczególnie polecane przez znane biura podróży? Poniżej 10 włoskich miast, których podczas wycieczki po tym kraju nie można pominąć.

Więcej…

   

Miasta w Hiszpanii, które warto odwiedzić

Najpiękniejsze miasta w HiszpaniiSłoneczna Hiszpania to wyjątkowa atmosfera, piękne budowle oraz krajobrazy, które na długo pozostają w pamięci goszczących w tym kraju turystów. Hiszpania to również wspaniałe miasta, na terenie których atrakcji, cennych zabytków i pięknych budowli nie brakuje. Jakim ośrodkom miejskim warto się uważniej przyjrzeć podczas wycieczki po tym kraju? Oto 10 miast, do zwiedzenia których gorąco zachęcamy.

Więcej…

 

Najciekawsze stolice europejskie

Stolice Europy - zabytkiCo sprawia, że niektóre stolice państw europejskich przyciągają rzesze turystów jak magnes? Które z nich cieszą się największą popularnością i są najchętniej odwiedzane, a turyści ciągle do nich powracają? Co takiego mają w sobie, że są tak kuszące i urzekające?

Więcej…