Mielno bez tajemnic. Co zobaczyć i gdzie nocować?

MielnoMielno to jeden z nadmorskich kurortów leżący w województwie zachodniopomorskim. Największą zaletą miasta jest położenie pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Jamno, co daje turystom podwójną możliwość odpoczynku i relaksu nad wodą.

Mielno to jeden z nadmorskich kurortów leżący w województwie zachodniopomorskim. Największą zaletą miasta jest położenie pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Jamno, co daje turystom podwójną możliwość odpoczynku i relaksu nad wodą. Zlokalizowane na Wybrzeżu Słowińskim Mielno może się pochwalić przystanią rybacką, dwoma kąpieliskami (Mielno i Unieście) oraz piaszczystą i zadbaną plażą, a także tytułem stolicy morsowania. Miasto oferuje turystom wiele wspaniałych atrakcji: rejsy po jeziorze, ścieżki przyrodniczo-edukacyjne, historyczne Grodzisko Słowiańskie, park linowy, ścieżki rowerowe i centrum sportów wodnych.

Największą atrakcję turystyczną w Mielnie jest plaża - strzeżona, z drobnoziarnistym piaskiem, czysta i zradiofonizowana, jej szerokość wynosi około 30 - 45 metrów. W pobliżu znajdują się liczne bary, smażalnie ryb, restauracje oraz inne punkty gastronomiczne. Przy plaży funkcjonują wypożyczalnia leżaków i wypożyczalnia sprzętu sportowego, dostępne jest także boisko do siatkówki, zjeżdżalnie, trampoliny oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wzdłuż plaży ciągnie się gwarantująca zachwycające widoki promenada spacerowa, posiadająca wygodny zjazd dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych. Promenada ma długość 3 km, umieszczono na niej ławeczki, na których można odpocząć w trakcie spaceru i podziwiać morze. Atrakcją promenady są szachy, których wielkość figur znacznie przekracza standardowe rozmiary. Podczas pobytu w Mielnie warto wybrać się w rejs po jeziorze Jamno. Taki rejs pozwala zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy, do wyboru jest statek Mila, tramwaj wodny Koszałek i jacht motorowy Pionier. W Centrum Sportów Wodnych Kite Mielno można skorzystać z kursu kitesurfingu oraz bardziej rozrywkowych atrakcji np. przejażdżki na kole wodnym lub bananie, wakeboardingu czy rejsu motorówką. Przez nadmorski las wiedzie trasa szlaku rowerowego wiodącego dookoła Bałtyku. Największym zabytkiem architektury sakralnej jest XV-wieczny gotycki kościół Przemienienia Pańskiego zbudowany z cegły i kamienia polnego. We wnętrzu mieści się kilka zabytkowych elementów wystroju m.in.: ambona z XVIII w., chrzcielnica z XIX w. czy neogotycka wieczna lampka z XIX w. Do zabytkowych budynków należy także willa przy ul. Kościuszki zbudowana w stylu szachulcowym.

Wśród noclegów w Mielnie (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,mielno,0.html) dominują pokoje gościnne i kwatery prywatne. Są to obiekty posiadające od 10 do około 50 miejsc noclegowych, turyści mogą wybrać większe ośrodki noclegowe lub bardziej kameralne domy gwarantujące większy spokój i ciszę. Równie popularnym typem obiektów noclegowych w stolicy morsów są ośrodki wypoczynkowe i domy wczasowe. Takie obiekty często oferują wyżywienie, a dla dzieci przygotowane są specjalne place zabaw oraz pokoje z zabawkami i grami. Dla gości, którym zależy na niezależności oraz prywatności najlepszym wyborem będą domki letniskowe, można wynająć pojedyncze domki lub znajdujące się na terenie większego kompleksu wypoczynkowego. Liczne grono turystów podczas wakacji w Mielnie wybiera noclegi w pensjonatach, niektóre położone są w spokojnych i zacisznych częściach miasta, natomiast inne zlokalizowane są w samym centrum bądź w bliskim sąsiedztwie morza i plaży, w otoczeniu urokliwych sosnowych lasów.

Ocena: 5.0