Najbezpieczniejsze kraje na zagraniczne wakacje

Najbezpieczniejsze krajeBrytyjskie Foreign Office, czyli Biuro Spraw Zagranicznych, opracowało listę najbezpieczniejszych krajów na świecie. Wzięto pod uwagę przede wszystkim poziom zagrożenia terrorystycznego. Pośród państw polecanych turystom na zagraniczne wakacje znalazła się również Polska. Jakie miejsca uznano za najbezpieczniejsze?

Islandia

Cuda natury przyciągają miłośników przyrody jak magnes. Większość odwiedzin tej wulkanicznej krainy przebiega bezproblemowo. Islandia ma niskie zagrożenie terroryzmem. Turyści muszą jednak monitorować warunki pogodowe, by ustrzec się przed nieoczekiwaną zmianą aury i związanymi z nią niebezpieczeństwami.

Lichtenstein

Nieduże księstwo nie należy do miejsc obleganych przez turystów, mimo że ośrodki narciarskie kuszą świetnymi warunkami. Lichtenstein ma jeden z najniższych poziomów zagrożenia atakami terrorystycznymi. Urlopowicze powinni jednak mieć na uwadze umiarkowane ryzyko lawinowe w sezonie zimowym.

Polska

W naszym kraju zagrożenie terrorystyczne jest bardzo niskie, dlatego brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych poleca Polskę jako bezpieczny cel podróży w trakcie nadchodzących wakacji. Nasz kraj odwiedzają nie tylko Brytyjczycy i inni obcokrajowcy, ale też rodacy żyjący na emigracji. Dla Polaków mieszkających w UK świetnym sposobem na przesłanie przewalutowanych środków na konto w rodzinnym państwie będzie skorzystanie z usług firmy pośredniczącej. Dzięki prostym procedurom i niskim opłatom za zlecenie przelewu z UK do Polski okaże się to bardzo wygodnym rozwiązaniem dla każdego turysty. Przesyłanie środków przez internet jest bezpieczne - świadczą o tym licencje i certyfikaty. Szybki przelew z UK do Polski pozwoli na podreparowanie wakacyjnego budżetu. Środki zaoszczędzone dzięki atrakcyjnej ofercie można przeznaczyć na drobne przyjemności i zwiedzić więcej niż planowaliśmy. Przelewy z UK do Polski zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski. Przekonaj się o wygodzie tego rozwiązania.

Malta

Słoneczna wyspa kusi pięknem krajobrazów i architektury, w dodatku jest kojarzona jako lokacja z popularnej "Gry o tron", dlatego przeżywa stały wzrost turystyki. Na Malcie przestępstwa popełniane na turystach należą do rzadkości, choć niekiedy zdarzają się kradzieże kieszonkowe. Kraj rekomenduje się na bezpieczne zagraniczne wakacje również z powodu niskiego wskaźnika zagrożenia terrorystycznego.

Słowenia

Na terenie Słowenii zagrożenie terroryzmem prawie nie występuje, ale mogą generować je przemieszczający się prze Europę uchodźcy i migranci. Żeby swobodnie podróżować po tym kraju trzeba mieć ze sobą paszport.

Fidżi

Piękny archipelag to jeden z bezpieczniejszych egzotycznych kierunków podróży. Wakacje w tym miejscu można uprzyjemnić sobie plażowaniem i sportami wodnymi. Większość wizyt turystów przebiega bez problemów. Kraj wymienia się pośród tych z najmniejszym zagrożeniem atakami terrorystycznymi. Istnieją jednak ostrzeżenia meteorologiczne.

Seszele

Tę destynację uwielbiają nowożeńcy. Seszele położone na Oceanie Indyjskim są jednym z najbezpieczniejszych miejsc pod względem zagrożenia terrorystycznego. Rezerwując zagraniczne wczasy trzeba mieć jednak świadomość globalnego ryzyka ataków ze strony turystów i ekspatów.

Japonia

Kraj Kwitnącej Wiśni utrzymuje stale niski stopień zagrożenia terroryzmem. Warto jednak wiedzieć, że wyspiarski kraj mogą nawiedzać cyklony, tsunami czy trzęsienia ziemi. Wstrząsy wtórne mogą trwać nawet tydzień. Zaleca się przygotować do kryzysowych sytuacji i postępować zgodnie z wytycznymi lokalnych władz.

Najbezpieczniejsze kraje na zagraniczne wakacje to Islandia, Lichtenstein, Polska, Malta, Słowenia, Fidżi, Seszele i Japonia. W tych miejscach odnotowuje się najniższe wskaźniki ryzyka atakami terrorystycznymi. Wspomniane destynacje nadają się też na rodzinny urlop. Trzeba zaznaczyć, że nie można podchodzić do podróżowania zbyt beztrosko, mając na uwadze wypadki losowe.

Ocena: 5.0