Najpiękniejsze wyspy Chorwacji - Korcula, Hvar, Pag

Wyspy Chorwacji - KorculaChorwackie wyspy to piękne widoki, liczne atrakcje i cenne zabytki. Turystyka na ich terenie ma się doskonale, a turystów pragnących tu spędzić wakacje nie brakuje.

Na które wyspy wybieramy się najchętniej? Oto trio, które zdobyło największe uznanie.

Korcula: idealny kierunek familijnych wypraw

Wyspa Korcula to moc atrakcji dla wszystkich turystów, a przede wszystkim dla tych, którzy stawiają na rodzinne wyprawy. Na Korculi czekają najtańsze i najwygodniejsze domy letniskowe, dzięki którym każda rodzina może się cieszyć prywatnością, niezależnością i przestrzenią. Wyspa jest też miejscem idealnym dla tych, którzy chcą zobaczyć wiele ciekawych obiektów. Miasto Korcula, jako wyspiarska stolica, cieszy się tu największym zainteresowaniem. Co można na niej zobaczyć? Malowniczy port oraz wspaniała starówka przyciągają, największe wrażenie robi jednak dom Marco Polo. Piękny pałac otoczony renesansowym ogrodem oraz forteca św. Vlaha z początków XIX wieku to kolejne atrakcje, którymi to miasto może oczarować turystów.

Hvar: wyspa kusząca przyrodą

Piękne zabytki są jej dumą, jednak dla wielu turystów wyspa Hvar to przede wszystkim wspaniała przyroda. Hvar znajduje się w gronie najpiękniejszych wysp świata, jest też dumą Chorwacji i jedną z jej najważniejszych atrakcji.

Wyspa Hvar - Chorwacja

Symbolem tej wyspy stały się pola lawendy, której zapach uprzyjemnia wypoczynek. Oliwne gaje oraz winnice również stały się ważną częścią tutejszego krajobrazu. Jelsa i Stari Grad są tu ważnymi ośrodkami turystycznymi, jednak większość turystów stawia na wypoczynek w rejonie miasta Hvar. Można się tu dostać promem, a oferta wynajmu wakacyjnych apartamentów jest wyjątkowo szeroka. Czeka tu również moc atrakcji i pięknych budowli, którym trudno się oprzeć.

Pag: piękne plaże dla każdego

Na wyspie Pag można cieszyć się i pięknymi miastami, i wspaniałymi krajobrazami. Turyści cenią tę wyspę jednak głównie ze względu na piękne plaże. Nie brak tu miejsc, które zachęcają do wypoczynku wśród jasnych piasków. Kuszą też plaże żwirowe oraz te, które pokryte są kamieniami.

Wyspa Pag - Chorwacja

Na terenie wybrzeża Pagu można cieszyć się nie tylko wypoczynkiem na plażach. Szeroka jest też oferta miejscowych ośrodków sportów wodnych, z którymi konkurują nadmorskie urwiska. Przyciągają one miłośników wspinaczki, którzy coraz chętniej zaglądają na wyspę.

Chorwackie wyspy mają się czym pochwalić. Na ich terenie każdy turysta znajdzie dla siebie moc atrakcji i idealne warunki do wypoczynku. To dzięki nim Chorwacja stała się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw, których oferta wypoczynku z roku na rok staje się coraz ciekawsza.

Komentarze