Planujesz wyjazd na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wyjazd na narty a ubezpieczenieCoraz większa grupa miłośników białego szaleństwa decyduje się na wyjazdy na zagraniczne stoki. Nic dziwnego - szusowanie po Alpach czy Dolomitach łączy w sobie zalety płynące z uprawiania ulubionego sportu oraz zwiedzania nowych miejsc. Wybierając się na narty za granicę, nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Sprawdź, jak wybrać ubezpieczenie, które zapewni Ci odpowiednią ochronę.

Koszty leczenia: co zrobić, by dostać ich zwrot?

Koszty leczenia, czyli tzw. "KL", to najważniejsza część ubezpieczenia turystycznego. To właśnie niezwykle wysokie koszty leczenia czy transportu medycznego za granicą skłaniają zwykle ludzi do wykupienia polisy. I słusznie, ponieważ wysokość składki jest naprawdę przystępna cenowo, a za np. operację poza krajem zapłacić można krocie.

Dlatego wybierając ubezpieczenie turystyczne, zwróć uwagę przede wszystkim na zakres kosztów leczenia. Czy znajdują się tam takie elementy jak hospitalizacja, ratownictwo, transport medyczny, wizyta u specjalisty, badania specjalistyczne, zabiegi i operacje, a także zakup leków? Oczywiście im droższe ubezpieczenie, tym więcej opcji będzie zawierać - trzeba znaleźć optymalne rozwiązanie, które nie nadweręży domowego budżetu, a jednocześnie zapewni niezbędne minimum opieki.

Pamiętaj, że karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w wielu przypadkach okaże się niewystarczająca. Zapewnia możliwość korzystania jedynie z podstawowych świadczeń - w razie wypadku na nartach potrzeby mogą znacznie poza nie wykroczyć.

Wyjazd na narty a ubezpieczenie

Zadbaj o ubezpieczenie NNW

Wybierając się na narty, warto wykupić również ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków (dowiedz się więcej tutaj: https://kioskpolis.pl/polisa-nnw-nie-tylko-dla-aktywnych-wczasowiczow).

Ponieważ podczas uprawiania sportów zimowych ryzyko wypadku jest spore, dobrze jest ubezpieczyć się w razie takiej sytuacji. Co się stanie, jeśli z powodu poważnego wypadku np. stracisz zdolność do wykonywania pracy? Mając NNW, możesz liczyć na otrzymanie odszkodowania. W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, na wsparcie finansowe może liczyć jej rodzina.

Czy warto wykupić OC w życiu prywatnym?

Do wyboru masz także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. To rozwiązanie chroni Twój portfel na wypadek, gdybyś to Ty wyrządził szkodę osobie trzeciej. Podczas jazdy na nartach możesz niechcący wpaść na kogoś, doprowadzając do powstania uszczerbku na zdrowiu. Istnieje też możliwość np. zniszczenia cudzego mienia. Jeśli masz OC, nie zapłacisz za szkody - zrobi to za Ciebie ubezpieczyciel.

Wyjazd na narty a ubezpieczenie

Pomyśl o klauzuli alkoholowej

Lubisz wypić w przerwie pomiędzy zjazdami grzane wino czy piwo? Nawet jeśli wypiłeś niewielkie ilości alkoholu, a następnie doszło do zdarzenia, w związku z którym chcesz otrzymać odszkodowanie, możesz mieć czasem problem z jego wypłaceniem. Wiele firm ubezpieczeniowych w tzw. wyłączeniach odpowiedzialności zamieszcza właśnie sytuacje spowodowane po wypiciu alkoholu. Za dopłatą możesz skorzystać z tzw. klauzuli alkoholowej, która chroni Cię przed takimi problemami.

Ocena: 5.0