Polskie plaże są piękne czyli zalety wypoczynku nad Morzem Bałtyckim

PobierowoWyjątkowy klimat i niezwykła uroda polskich plaż przyciąga co roku nad Bałtyk rzesze turystów (nie tylko z Polski!). Wybrzeże to niezmiennie ulubiony kierunek wakacyjnych wyjazdów naszych rodaków. Coraz częściej odwiedzamy polskie plaże również poza sezonem, podczas długich weekendów wiosną oraz jesienią. Za co kochamy Morze Bałtyckie? Jakie konkretnie destynacje wybieramy i jak powinien wyglądać idealny domek nad morzem?

Najpiękniejsze piaszczyste plaże Europy

Piaszczystych plaż jest w całej Europie wiele, ale tylko nieliczne zasługują na miano tych najpiękniejszych. Ważna jest zarówno jakość i kolor piasku, jak i szerokość plaży oraz jej najbliższe otoczenie i kolor wody. Nadbałtyckie plaże figurują w większości rankingów na najładniejsze piaszczyste plaże Europy nie bez przyczyny! Złocisty, delikatny piasek jest na całej długości polskiego wybrzeża. Polskie plaże są ponadto stosunkowo szerokie (zwłaszcza w porównaniu choćby z nielicznymi piaszczystymi plażami w Chorwacji), a malownicze wydmy, lasy i szerokie pasy nadmorskiej zieleni oddzielające plaże od deptaków, miast i miasteczek pozwalają całkowicie odciąć się od miejskiego zgiełku, podnosząc jakość wypoczynku.

Do grona najpiękniejszych polskich plaż zalicza się m.in.: plaże w Ustce (z pochodzącym z XIX wieku, klimatycznym pomostem), szerokie i jasne plaże w Kołobrzegu i Świnoujściu, oblegane przez turystów plaże we Władysławowie i Międzyzdrojach (aby docenić ich urok warto udać się do tych miejscowości przed lub po sezonie), plaże w Łebie (usytuowana blisko Słowińskiego Parku Narodowego, w którym można podziwiać ruchome wydmy) i Rewalu... Turyści szukający plaż, na których będzie można odpocząć w ciszy i bez tłumów, nawet w środku wakacyjnego sezonu - wybierają mniejsze miejscowości i mniej popularne plaże, które jednak nie ustępują swoją urodą tym bardziej znanym. Należą do nich m.in. plaże w Rowach, Darłówku, Dąbkach, czy Pobierowie.

Pobyt nad morzem to samo zdrowie!

Urlop spędzony nad morzem to nie tylko nieograniczona możliwość plażowania i najczęściej nieograniczona możliwość zażywania morskich kąpieli, ale również doskonały sposób na podreperowanie zdrowia. Coraz częściej słyszy się o talasoterapii, czyli... leczeniu morzem. Na czym ono polega? Morza północne, do których zalicza się Bałtyk, charakteryzują się wietrzną pogodą i wyższymi falami (w porównaniu do cieplejszych mórz południa), dzięki którym możliwe jest powstawanie dobroczynnej mgiełki tzw. aerozolu morskiego. Aerozol morski to nic innego jak drobinki wody, które podczas rozbryzgiwania się fal unoszą się w powietrzu - to dzięki nim możemy się nad Bałtykiem raczyć dużą ilością jodu, który pozytywnie wpływa na naszą odporność. Ponadto pobyt w zmienionym, morskim klimacie to prawdziwy trening dla naszego układu immunologicznego, który musi radzić sobie z wilgotnym powietrzem, silnym wiatrem, zimną wodą i słońcem równocześnie. Nie można również nie wspomnieć o korzystnym wpływie nadmorskiego odpoczynku na naszą psychikę i emocje. Urlop na plaży pozwala się wyciszyć, koi nerwy i... po prostu uszczęśliwia.

Pobierowo

Pobyt nad morzem to samo zdrowie!

Pobierowo - czym może Cię zaskoczyć?

Pobierowo to jedno z tych miejsc nad polskim morzem, w których nawet w środku sezonu jest cicho i spokojnie. To niewielka miejscowość w gminie Rewal (Pomorze Zachodnie), do której bez problemu dojedziemy zarówno od strony Szczecina, jak i Koszalina. Na turystów czekają w Pobierowie: przepiękna, szeroka plaża, cudownie pachnący, sosnowo - świerkowy las, klimatyczne kwatery i nieliczne (w porównaniu z innymi nadmorskimi miejscowościami) stragany. Nuda? Nic z tych rzeczy! Pobierowo zaskoczy niejednego turystę szeroką ofertą dodatkowych atrakcji oraz sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Jakie atrakcje nad morzem ma w swojej ofercie Pobierowo? W tej niewielkiej miejscowości możemy skorzystać m.in. z parku linowego, skateparku oraz wypożyczalni sprzętu rowerowego. Młodszych i starszych zachwycą ekspozycje w pobierowskim Oceanarium, w którym zgromadzono unikalną w skali kraju kolekcję różnych rodzajów i gatunków ryb. Warte zobaczenia są również: magiczny domek (ulubiona atrakcja dzieci), uroczy zegar kwiatowy i zabytkowa Willa Ewy Braun. Świetną inicjatywą skierowaną do osób wypoczywających w Pobierowie jest, organizowana od 2003 roku, Akademia Słońca, czyli Letnia Uczelnia Aktywnego Wypoczynku. W pobliżu Pobierowa (w odległości do 10 km) znajdują się ponadto: aquapark, korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, a nawet mini golf.

Idealne miejsce dla długich wędrówek nad morzem i nie tylko

Pobierowo to niewielka nadmorska miejscowość, stworzona do... długich wędrówek. Spacerować można zarówno brzegiem morza (delektując się cichymi porankami lub romantycznymi zachodami słońca), jak i przepięknymi lasami, ciągnącymi się wzdłuż całej miejscowości. Wakacyjni urlopowicze mogą również skorzystać z doskonale oznakowanego Letniskowego Szlaku Pobierowa, który można zarówno przejść pieszo, jak i przejechać na rowerze. To trasa od długości około 5,5 km, prowadząca przez całą miejscowość.

Pobierowo

Nad morzem czeka nas wiele lokalnych atrakcji!

Doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych

Pobierowo to również świetne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z wodnymi sportami lub doskonalenia swoich umiejętności w tychże. W pobliżu miejscowości funkcjonuje profesjonalna Szkoła Windsurfingu, która oferuje zarówno grupowe kursy i szkolenia windsurfingowe, jak i zajęcia indywidualne. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych, przeprowadzanych przez doświadczonych trenerów, zdobędziemy niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą nam przekonać się, czy windsurfing jest właśnie dla nas.

Kompleksowo przygotowana baza noclegowa dla turystów

Aby pobyt nad polskim morzem był maksymalnie komfortowy - turyści muszą mieć do dyspozycji wysokiej jakości kwatery, dopasowane do indywidualnych potrzeb i spełniające wszelkie oczekiwania. Domek nad morzem? To jedna z najchętniej wybieranych opcji, zarówno w Pobierowie, jak i na całym polskim wybrzeżu.

Autor: www.skandynawskiedomy.pl.

Komentarze

Iza
Hej. Niedawno natrafiłam na ciekawy film dotyczący wydobycia bursztynu https://cyfrowa.tvp.pl/video/ekologia-i-srodowisko,kamien-polnocy,58343629 . Jestem pewna, że Wam się spodoba