Powitaj wiosnę w Trójmieście

TrójmiastoWiosenna aura - jak chyba żadna inna - sprzyja beztroskim podróżom. Gdzie najlepiej powitać wiosnę? Oczywiście w Trójmieście! Poznaj atrakcje Gdańska, Gdyni i Sopotu, dowiedz się co zjeść i gdzie się zatrzymać będąc w Trójmieście.

Co zobaczyć?

Gdańsk - datowany na koniec XVI wieku Ratusz Staromiejski jest bez wątpienia jednym z najważniejszych gdańskich zabytków. W jego wnętrzach znajdziemy m.in. w pełni wyposażony Gabinet Burmistrza z XVII wieku. Po opuszczeniu murów Ratusza Staromiejskiego warto udać się na spacer Traktatem Królewskim, po którym dawniej do miasta wjeżdżali królowie. Przechodząc Drogą Królewską koniecznie zatrzymajmy się przy Fontannie Neptuna, Złotej Bramie, Domu Schumannów oraz słynnym Dworze Artusa. Pełen atrakcji dzień warto zakończyć w interaktywnym centrum edukacji Hewelianum. To wspaniała okazja do samodzielnego wykonania wielu ciekawych eksperymentów i doświadczeń naukowych.

Gdynia - Skwer Kościuszki to bez wątpienia jedno z najbardziej znanych miejsc w Gdyni. Przechadzka deptakiem pełnym restauracji i straganów to wspaniała okazja do nabycia miejscowych pamiątek, jeśli jednak pragniesz uatrakcyjnić swój spacer to koniecznie zajrzyj na statki - muzea oraz do Akwarium Morskiego. A jeśli już o muzeach mowa, to będąc w Gdyni warto zawitać na pokład statku - muzeum "Dar Pomorza". Przechadzając się po pokładzie tego niezwykłego trójmasztowego żaglowca można poczuć prawdziwy, morski klimat i wczuć się w historię ludzi, którzy nierzadko spędzili na statku większą część swojego życia.

Sopot - sopockie Molo to najdłuższy deptak tego typu rozciągający się wzdłuż całego Morza Bałtyckiego. Część spacerowa ma długości 511, 5 m z czego aż 458 m "wchodzi" w głąb Zatoki Gdańskiej. Kolejną, znaną atrakcją Sopotu jest Krzywy Domek zlokalizowany przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego budynku były rysunki autorstwa Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga. A jeśli nie dość wam wrażeń, to koniecznie zawitajcie do sopockiego Parku Wodnego. To miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Co zjeść?

Będąc w Trójmieście warto posmakować tutejszej, tradycyjnej kuchni. Czego konkretnie? Przede wszystkim ryb. Jednym z typowych, trójmiejskich dań obiadowych jest smażony w maśle dorsz, podawany z kluskami. Nie mniej ciekawe są regionalne zupy rybne np. z dorsza, łososia czy nawet szyjek rakowych. Nie zabraknie także dań mięsnych. Tradycyjną, gdańską potrawą jest klops z wołowiny. A co do picia? Na przykład kieliszek ziołowo-korzennego Goldwassera czyli najsłynniejszej trójmiejskiej wódki. Po tak obfitym obiedzie warto skosztować czegoś słodkiego. Wśród tutejszych deserów prym wiedzie między innymi tort gdański oraz kawa brejka.

Gdzie się zatrzymać?

Po wypełnionym atrakcjami dniu warto odpocząć i zregenerować siły w hotelu zarówno pięknym, jak i komfortowym. Gdzie konkretnie? Godnym polecenia miejscem jest czterogwiazdkowy Grano Hotel w centrum Gdańska. Obiekt położony jest na Wyspie Spichrzów, w pobliżu licznych pubów, restauracji oraz najważniejszych zabytków Gdańska. Motywem przewodnim designu wnętrz są kwiaty oraz wino. To właśnie one - w połączeniu z najwyższej jakości materiałami - nadają hotelowi Grano wyjątkowego charakteru. Z myślą o spragnionych wypoczynku i relaksu gościach powstała strefa SPA & Wellness, natomiast na miłośników sportu czeka nowoczesna siłownia oraz basenu. Warto dodać, iż w hotelu Grano znajduje się również wysokiej klasy restauracja serwująca oryginalne, finezyjne dania kuchni polskiej.