Słoneczne Włochy - można się w nich zakochać

Wypoczynek we WłoszechZa co Polacy kochają słoneczne Włochy? Za cudowną pogodę, przepiękne krajobrazy, życzliwych ludzi oraz obłędnie smaczne jedzenie - wszak pizza nigdzie nie smakuje tak cudnie, jak we Włoszech!

Między Polakami i Włochami istnieje niezwykła więź. Nie tylko ze względu na wers hymnu narodowego, który mówi o marszu z ziemi włoskiej do Polski, czy papieża-Polaka, który większą część swojego życia spędził w Watykanie.

Polacy kochają Włochy w całej rozciągłości i - niezmiennie od lat - wybierają ten kraj jako miejsce wakacyjnego wypoczynku.

Do wyboru do koloru

We Włoszech każdy znajdzie coś dla siebie. Rozpiętość terytorialna państwa gwarantuje zarówno umiarkowany i łagodny klimat, jak i niemalże tropikalny. Oprócz zjawiskowych plaż, zapierających dech w piersiach gór oraz bajecznej Toskanii we Włoszech znajdziemy olbrzymią porcję historii na mapach antycznych miast: Rzymu, Neapolu, Wenecji, Werony, Florencji czy Mediolanu. Z tego powodu biura podróży, m.in. Rainbow Tours, rozbudowują ofertę o objazdowe wczasy we Włoszech. Zainteresowanie polskich turystów włoskimi wycieczkami rośnie z roku na rok.

Na wybrzeżu

Najwięcej długich i piaszczystych plaż można znaleźć w basenie morza Adriatyckiego. Z kolei miłośnicy kamienistych wybrzeży nie zawiodą się na rejonie malowniczej Riwiery del Conero. Polacy szczególnie mocno upodobali sobie jeden z największych kurortów we Włoszech - Rimini. Nie można zapominać o wyspach. Mocno turystyczna Sycylia - największa śródziemnomorska wyspa - ma do zaoferowania plaże wszystkich rodzajów - kamieniste, kamienisto-żwirowe, żwirowe i piaszczyste. Będąc na Sycylii koniecznie trzeba odwiedzić jeden z największych czynnych wulkanów na świecie - Etnę. Zupełnie odmienny charakter ma kurort Capri. Wyspa posiada swoje historyczne korzenie związane z cesarzami rzymskimi, a przyciąga turystów niepowtarzalnym urokiem lokalnych krajobrazów.

Bliżej natury

Mimo że Włochy znane są głównie z historycznych zabytków i smacznej kuchni, to nie można zapominać o wspaniałej przyrodzie. Duża rozpiętość terytorialna i klimatyczna oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu gwarantują ucztę dla oczu i duszy. W Italii znajdziemy zielone doliny i wyżyny Toskanii - bogato obsiane winnicami, malownicze pasma górskie, a także aż pięć mórz. Na uwagę zasługuje Park Narodowy Gran Paradiso. Poza pięknymi górskimi szczytami można tu znaleźć niezwykle bogate lasy iglaste oraz barwne łąki w alpejskim klimacie. Turyści kochają też jezioro Garda, położone w północnej części kraju. Lazurowa woda, otoczona przepięknymi górami zapiera dech w piersiach. Szczególnie popularne wśród turystów są tereny Sirmione (południowy półwysep) oraz Riva di Garda, znajdująca się w północnej części jeziora.

Miejski klimat

Trudno byłoby wymienić włoskie miasta, które warto odwiedzić. Wszystkie są znane, wszystkie posiadają legendarną sławę i stanowią miejsce pielgrzymek zakochanych czy wierzących katolików. Planując wycieczkę do Włoch i zwiedzanie zabytków, nie można pominąć tych najważniejszych. Na pierwszym planie powinny znaleźć się: Wenecja gęsto obsiana kanałami, miasto zakochanych - Werona, Pizza z fascynującą Krzywą Wieżą, Mediolan z niesamowitą Katedrę Narodzin św. Marii, Siena, Turyn, Rawenna, Florencja, Neapol i obowiązkowo - Rzym i Watykan.

Komentarze