Surowy klimat Skandynawii

SkandynawiaWiele osób wyjeżdża na wakacje do ciepłych krajów, ale są ludzie, którzy od upałów wolą klimatyczną i mroźna Skandynawię, która kusi pięknymi krajobrazami i niezwykłą kulturą.

Do krajów Skandynawskich możemy dostać się samolotem lub skorzystać z oferty połączeń promowych ze znanych polskich miast nad Bałtykiem. Kraje Skandynawskie to Szwecja, Norwegia i Dania.

Czasami zalicza się do niech również Islandię czy Finlandię. Każdy z nich oferuje turystom inne, ale równie atrakcyjne sposoby spędzenia wakacji.

Piękne krajobrazy, ciekawe zabytki oraz wyjątkowa kultura - oto walory, dzięki którym Skandynawia staje się coraz bardziej popularna wśród turystów. Wycieczki po tej wyjątkowej części Europy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a biura podróży chętnie zapraszają do poznawania piękna takich państw, jak Norwegia, Dania oraz Szwecja. Rośnie też popularność Finlandii, która - mimo niskich temperatur - została ciepło przyjęta przez miłośników podróży.

Szwecja jest popularna przede wszystkim ze względu na Gotlandię, której krajobrazy same w sobie są wielką atrakcją. Finlandia to przede wszystkim słynne sauny, dzięki którym walka z niskimi temperaturami staje się łatwiejsza, z kolei Dania to piękne miasta oraz wspaniałe trasy dla rowerzystów. Wędrówki śladami Wikingów, wycieczki po pięknych miastach i odległych wioskach, oraz wizyty w miejscach, które wciąż mogą się pochwalić dzikim charakterem i przyrodniczym bogactwem to największe walory, dzięki którym Skandynawia staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem dla turystów chcących przeżyć wspaniałą przygodę.

Wybierając się do Szwecji, koniecznie musimy zwiedzić stolicę, czyli malowniczy Sztokholm. Znajduje się tam wiele zabytków, między innymi. Szwecja jest królestwem, podobnie zresztą jak Dania, drugie skandynawskie państwo. W skład Królestwa Danii wchodzi również Grenlandia i Wyspy Owcze. Stolica, Kopenhaga jest pięknym i wartym odwiedzenia miastem.

Norwegia kusi przede wszystkim malowniczymi fiordami, które zostały utworzone poprzez charakterystyczne zatoki. To jedna z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Oslo to stolica Norwegii, usytuowana nad fiordem Oslo. W Oslo mieszka niecałe 600 tysięcy osób. Dużym atutem tego miasta jest bliskość przyrody. Ponad połowę powierzchni miasta stanowią parki i lasy, które w słoneczne dni są częstym miejscem spotkań mieszkańców. Miasto jest siedzibą ponad 1000 firm związanych z sektorem morskim, które zatrudniają około 9000 pracowników. Są to głównie pośrednicy spedycyjni, a także firmy ściśle zajmujące się transportem morskim. Oslo zostało zaklasyfikowane jako najdroższe miasto świata. Miasto jest siedzibą Komitetu Ministrów Rady Europy. Znajdują się w nim m.in. Pałac Królewski i siedziba parlamentu. Hotele w Oslo, z racji faktu iż jest to najdroższe miasto świata, nie należą do najtańszych, ale szeroki wybór możliwych miejsc noclegowych powoduje, że można znaleźć wygodne miejsce za odpowiednią cenę, Pogoda w Oslo z racji wpływu Golfsztormu (ciepłego prądu) i faktu, iż miasto otoczone jest wzniesieniami, jest łagodniejsza niż w innych częściach kraju.

Komentarze