Tajlandia pod żaglami

TajlandiaTajlandia to kraj, który ma nam wiele do zaoferowania. Piękne plaże, bogactwo roślinności, serdeczność mieszkańców i wspaniała, orientalna kuchnia to tylko niektóre z powodów, dla których co roku wielu turystów udaje się właśnie tam.

Poza tradycyjnymi wycieczkami coraz częściej otwieramy się na nowe sposoby poznawania uroków Tajlandii. Jednym z nich jest żeglowanie. Sprawdźmy więc co warto pamiętać decydując się na wyczarterowanie jachtu w tym pięknym, malowniczym zakątku świata.

Kiedy warto udać się do Tajlandii?

Przywykliśmy do tego, że pomimo wyjazdu za granicę na urlop wybieramy się w tych samych miesiącach co w Polsce. Niestety, letni wypoczynek w Tajlandii nie jest dobrym pomysłem. Ogromna wilgotność powietrza oraz wysokie temperatury jakie panują tam latem sprawiają, że dla wielu z nas pobyt w Tajlandii jest nie tylko męczący, ale nawet niebezpieczny. Dlatego też lepiej zdecydować się na wyjazd w miesiącach jesiennych, zimowych lub wczesna wiosną. Osoby, które doskonale znają warunki panujące w Tajlandii polecają czarter jachtów od października do maja. Wówczas możemy liczyć na naprawdę sprzyjające warunki.

W jaki sposób dotrzeć na miejsce?

Jeśli decydujemy się na żeglowanie po wodach Tajlandii powinniśmy za cel swojej podróży wybrać wyspę Phuket. To właśnie tu działa bowiem najwięcej armatorów i najłatwiej o wypożyczenie jachtu dostosowanego do naszych potrzeb. Jak jednak dotrzeć na wyspę? Możliwości mamy kilka. Jedną z najprostszych jest lot dużymi liniami lotniczymi, które zapewnią nam bezpośrednią podróż na wyspę. Niestety, koszt biletów w tym przypadku jest bardzo duży. Dlatego też wielu polskich turystów decyduje się na loty z przesiadką, które są znacznie tańszym rozwiązaniem. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości usług oraz bezpiecznym przelocie warto sprawdzić oferty linii lotniczych takich jak Emirates Airlines oraz Quatar Airlines. Jeśli zaś zależy nam na tym, żeby zaoszczędzić - stawiajmy na Lufthansę.

Jak rodzaj jachtu sprawdzi się najlepiej?

Wybierając jacht, którym będziemy odbywać swoją podróż po wodach Tajlandii warto stawiać na rozwiązania bezpieczne, które zapewnią nam komfort. Dlatego też większość żeglarzy stawia na katamarany. Mają one bowiem wiele zalet. Wśród nich wymienić możemy między innymi: dużą przestrzeń na pokładzie oraz znacznie mniejsze kołysanie. Sporo informacji na temat tego jaki jacht wybrać znajdziesz na stronie https://www.punt.pl/czarter-jachtow-tajlandia.

Co warto zobaczyć?

Phang Nga Bay to zatoka, po której najczęściej pływają miłośnicy jachtów lądujący na wyspie Phuket. Co warto tu zobaczyć? Przede wszystkim piękne formacje skalne i niesamowite wyspy, w tym wyspę Koh Tapu, którą znamy z filmu o Jamesie Bondzie. Warto również zjeść obiad w prawdziwej pływającej wiosce. Odważni mogą zdecydować się na zwiedzanie imponujących jaskiń.

Podsumowując, wyczarterowanie jachtu w Tajlandii to doskonały sposób na udane, niezapomniane wakacje. Jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujemy swoją podróż oraz będziemy wiedzieli na co zwrócić uwagę z pewnością spędzimy wyjątkowy czas, który na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Ocena: 5.0