Trentino - Włochy dla aktywnych

Trentino - TrydentWłochy kojarzą się głównie z pięknymi zabytkami w Rzymie, Florencji czy Wenecji. To jednak również popularny kierunek dla tych, którzy uwielbiają aktywne spędzanie wolnego czasu. Największym uznaniem wśród amatorów aktywnego wypoczynku cieszy się region Trentino.

Trentino, znane również jako Trydent, to region znajdujący się w północnej części Włoch. Położony jest na północy Włoch, obejmuje Alpy i Dolomity oraz ich majestatyczne wzniesienia i lodowce, które tworzą niezapomniane krajobrazy o każdej porze roku. Pomiędzy pasmami Alp Wschodnich i Dolomitów czeka wiele malowniczych jezior z krystalicznie czystą wodą, bystrych strumieni i zielonych lasów oraz hal.

To tutaj zakochani mogą spędzić niezapomniany czas we dwoje. To tu oglądać można idylliczne pastwiska, strumienie i jeziora schowane pomiędzy skałami i poświęcić się całkowicie zwiedzaniu i uprawianiu sportów. Oprócz wspaniałej przyrody na odwiedzających czekają także tysiące kilometrów doskonale przygotowanych tras trekkingowych, rowerowych, popularnych na całym świecie ośrodków narciarskich.

Aktywny wypoczynek w Trentino

Trasy rowerowe i trekkingowe

Chociaż górskie regiony Trentino mogą wydawać się zbyt trudne dla początkujących piechurów lub rowerzystów, to jednak w rzeczywistości tamtejsze trasy są bardzo zróżnicowane i zasadniczo każdy, kto poszukuje pomysłów na aktywny wypoczynek, niezależnie od swojej kondycji, będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Tutejsze szlaki trekkingowe należą do jednych z najlepiej przygotowanych. Wyróżniają się zróżnicowanym poziomem trudności, dlatego każdy, nawet początkujący piechur, może znaleźć dla siebie coś w sam raz. Dużym powodzeniem cieszą się łańcuch górski Lagorai, dolina Val di Fassa czy park Adamello Brenta Nature Park, który zaprasza także zimą. Czeka również wiele zakątków doskonałych do wspinaczki - Val di Gresta. Doliny Val di Fassa, Val di Fiemme oraz Valsugana wybierane są zarówno zimą, jak i latem. To tutaj można przemierzać szlaki piesze i rowerowe Dolomiti Lagorai Bike, która obejmuje ponad 1000 kilometrów dróżek. Na miejscu można wypożyczać rowery i korzystać z serwisów rowerowych - jazda na dwóch kółkach to jedna z najpopularniejszych we Włoszech aktywności, dlatego na rowerzystów czeka doskonale przygotowane zaplecze. Znane są ponadto trasy szlaku Dolomiti di Brenta Bike, który obejmuje zachodnie Trentino. Oprócz dobrze oznaczonych ścieżek rowerowych czeka tutaj też wiele pieszych dróg, które zapraszają do poznania wspaniałej przyrody. Szlaki rowerowe znajdujące się w Trentino zdecydowanie zadowolą nawet najbardziej wybrednych rowerzystów.

Żaglówki i kajaki

Region Trentino znany jest też ze swoich rozległych jezior i strumieni - właśnie dlatego często nazywany jest krainą trzystu jezior. Można tu poświecić się żeglowaniu, kajakarstwu czy nawet nurkowaniu. Największe jezioro Garda to centrum sportów wodnych w Dolomitach, dlatego to właśnie tutaj można poświęcić swój czas innym niż trekking czy jazda na rowerze aktywnościom, a na szukających relaksu czekają plaże idealne do opalania.

Północne Włochy to wspaniały kierunek wakacyjnego wypoczynku w aktywnym stylu. Dla tych, którzy chcą poświęcić się sportom w przepięknych okolicznościach przyrody, zaplanowanie wycieczki właśnie tam będzie strzałem w dziesiątkę. Dopełnieniem aktywnie spędzonego dnia jest także możliwość zrelaksowania się podczas zabiegów odnowy biologicznej. Trentino znane jest ze swoich wód termalnych, które popularne były już w czasach rzymskich. W wielu hotelach można skorzystać z łaźni parowych, saun, basenów i zabiegów spa. Warto skierować się do Levico Terme, Vetriolo Terme i Roncegno, a także do Rabbi oraz Pejo, gdzie znajdują się największe stacje termalne.

Komentarze