Ubezpieczenie na wyjazd za granicę - co powinno obejmować?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicęMimo że na co dzień wolimy nie zawracać sobie głowy takimi rzeczami, tak naprawdę na każdym kroku czeka na nas ryzyko wypadku, kradzieży czy utraty zdrowia. Nie mamy wpływu na to, co nas spotka - w każdej chwili może przydarzyć się nieszczęście. Grunt, to być przygotowanym na każdą ewentualność - także pod kątem finansowym.

Jeśli chcesz poczuć się bezpiecznie podczas wakacji za granicą, nie wyjeżdżaj bez ubezpieczenia. Wtedy nawet jeśli stanie się coś złego, unikniesz dodatkowych problemów i nierzadko przygniatających wydatków. Sprawdź, co powinno obejmować ubezpieczenie na wyjazd za granicę i co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru polisy!

Co daje nam ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Dedykowane ubezpieczenie turystyczne (podróżne) pokrywa znacznie szerszy zakres usług niż bezpłatny EKUZ. Dzięki niemu nie musisz przejmować się kosztami transportu medycznego, udzielenia pierwszej pomocy i leczenia za granicą (zarówno wizyty u specjalistów, jak i pobytu w szpitalu czy zakupu koniecznych leków). Możesz też liczyć na odszkodowanie w przypadku powrotu do kraju albo całkowitej rezygnacji z wyjazdu, jeśli na podjęcie takiej decyzji wpłyną nieszczęśliwe zdarzenia - choroba (Twoja albo w najbliższej rodzinie), śmierć, pożar czy włamanie do domu.

Jeśli Twój wyjazd ma wyjątkowy charakter - na przykład zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne albo wybierasz się w niebezpieczne rejony świata - warto zainwestować w poszerzony pakiet. Takie rozszerzone ubezpieczenie podróżne może pokryć m.in. koszty leczenia (bądź transportu medycznego) spowodowane aktami terroru, chorobami tropikalnymi (o ile ubezpieczony wykonał wcześniej obowiązkowe szczepienia) czy też uprawianiem sportów ekstremalnych, np. narciarstwa górskiego albo nurkowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Na rynku jest dostępnych wiele ofert ubezpieczycieli, którzy proponują zróżnicowane pakiety usług. Dokładnie wczytuj się w każdą ofertę - sprawdzaj całkowitą sumę i listę gwarantowanych świadczeń. Ważne, żeby Twoje ubezpieczenie za granicą zapewniało usługę Assistance, OC i NNW. Zastanów się, na których usługach Ci zależy i które świadczenia są dla Ciebie najistotniejsze.

Jeśli wyjeżdżasz w pojedynkę, postaw na ubezpieczenie indywidualne, ale jeśli podróżujesz ze znajomymi lub z dziećmi, zainwestujcie w ubezpieczenie grupowe bądź rodzinne. Wtedy żaden z członków ekipy wyjazdowej nie będzie musiał się martwić o koszty leczenia za granicą, pomoc Assistance przy okazji nagłych wypadków i odszkodowanie wynikające z następstw nieszczęśliwych zdarzeń.

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia

Komentarze