Wakacje w kraju zaginionej arki - Etiopia

EtiopiaEtiopia (oficjalnie Federalna Demokratyczna Republika Etiopii) jest krajem afrykańskim, położonym we wschodniej Afryce. Miejsce to słynie głównie ze znakomitej kawy zwanej "buna", egzotycznych krajobrazów, a także magicznych opowieści…

Postój na "Dachu Afryki"…

"Dach Afryki" - bo tak często nazywa się Etiopię, stanowi unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością. Warto zauważyć, że duże aglomeracje żywo kontrastują tu z małymi, odseparowanymi od świata wioskami.

Oto, jakie atrakcje czekają na turystów w najbardziej fascynującym kraju Afryki.

Addis Abeba - stolica, a także największe miasto Etiopii

Na wstępie należy zaznaczyć, że Addis Abeba w języku amharskim oznacza "Nowy Kwiat". W tej części Etiopii turysta może (a wręcz powinien) poczuć się jak w światowej metropolii…

Zwiedzanie stolicy Etiopii warto rozpocząć od wizyty w Muzeum Narodowym, ukazującym dzieje kraju od najdawniejszych czasów. Ciekawostką dla zwiedzających może być fakt, że w zbiorach instytucji znajduje się eksponat Lucy (replika szkieletu człowieka sprzed 3,4 mln lat). Na mapie zwiedzania "Nowego Kwiatu" nie może zabraknąć także kluczowych obiektów sakralnych: katedry św. Trójcy - z grobowcami cesarza Hajle Sellasje, a także jego żony oraz katedry św. Jerzego, w której niegdyś odbywały się koronacje cesarskie.

Urzekający widok na "Nowy Kwiat"

Ciekawym urozmaiceniem wycieczki po Addis Abebie będzie wjazd na górę Entoto (3200 metrów n.p.m.), z której rozpościera się wspaniały widok na miasto.

Park Narodowy Gór Simien - niecodzienna okazja do zobaczenia małp z rodziny makakowatych

Wycieczka do Parku Narodowego Gór Simien stanowi okazję do oderwania się od szarej rzeczywistości. Miejsce to daje możliwość obcowania z dziką, afrykańską przyrodą - szczególnie z endemicznymi mieszkańcami parku - małpami z rodziny makakowatych (Theropithecus gelada).

Park Narodowy Gór Simien to teren gór wysokich - bardzo specyficzny, poprzedzielany dolinami. Warto wiedzieć, że nad dolinami wznosi się najwyższy szczyt w Etiopii - Ras Daszen (4543 metry n.p.m.).

Lalibela (daw. Roha) - jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Etiopii

Lalibela jest miastem znanym z oryginalnych kościołów. Należy wiedzieć, że dawna Roha stanowi święte miejsce Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. W tej części Etiopii warto przede wszystkim zobaczyć niezwykły kompleks wykutych w litej skale świątyń, które powstały między 800 a 1200 r. n.e.

Aksum - najstarsze miasto w Etiopii

W przeszłości Aksum było ważnym centrum nauki starożytnego języka gyyz oraz literatury. W chwili obecnej miejsce to stanowi jedną z najważniejszych atrakcji Etiopii. Warto zauważyć, że w Parku Stel, który znajduje się na terytorium Aksum, zgromadzono ogromne granitowe obeliski o wysokości do 33 metrów.

Wizyta u plemienia Konso

Niecodzienna wizyta u plemienia Konso, znanego głównie ze zwyczaju ustawiania rzeźb pośmiertnych dla zasłużonych członków społeczności.

Turystyka po Etiopii? Tak, to możliwe. W dzisiejszych czasach każdy kierunek jest dozwolony…

Ocena: 5.0