Wakacje z dzieckiem w Grecji - gdzie pojechać?

Wakacje z dzieckiem w GrecjiGrecja jest obecnie jednym z najpopularniejszych państw do których Polacy wyjeżdżają na wakacje. Kraj ten oferuje bardzo elastyczne warunki wypoczynku oraz dużą różnorodność miejsc wypoczynkowych. To sprawia, że jest bardzo dobrym pomysłem na wakacje z dziećmi. Które miejsca będą najbardziej przyjazne wypoczynkowi z naszą pociechą?

Przygotowaliśmy kilka miejsc (wysp), które naprawdę warto odwiedzić.

Lefkada

Wyspa Lefkada wchodzi w skład archipelagu Wysp Jońskich, znajduje się u zachodniego wybrzeża Grecji, bardzo blisko wybrzeża. Wyspa jest w dużej większości górzysta (prawie 80 procent terenu). Wschodnia część wybrzeża to przede wszystkim bujna roślinność, spotkamy tutaj takie drzewa jak cyprysy, platanowce, drzewa figowe czy migdałowe, a także wszędobylskie w Grecji gaje oliwne.

Wyspa Lefkada Grecja

Stolicą Lefkady jest miejscowość Lefkas, jest to bardzo malownicze miasto portowe, w którym znajduje się znana forteca Santa Mavra, zbudowana na początku XIV wieku.

Lefkada została zasiedlona przez ludzi najprawdopodobniej w XX wieku p.n.e., przez Achajów będących pierwszym plemieniem greckim, które przybyło na tereny dzisiejszej Grecji. W kolejnych okresach naszej historii na wyspie panowali Koryntianie, a w II wieku p.n.e. rządy przejęli Rzymianie.

Wyspa Korfu

Korfu jest jedną z wielu greckich wysp, położona jest w północnej część Morza Jońskiego niedaleko wybrzeży Albanii. Sezon turystyczny trwa tutaj od kwietnia do listopada. Korfu jest jedną z pierwszych wysp, która stała się obiektem turystycznych wycieczek w okresie wakacji. W latach 60-tych rozpoczęto tutaj budowę wielu kurortów turystycznych, hoteli oraz innych obiektów turystycznych. Niestety spowodowało to, że w niektórych regionach wyspy straciły one swój klimat.

Wyspa Korfu Grecja

Największym i najważniejszym miastem na wyspie jest Kerkira w którym można zwiedzić np. Pałac Królewski, Muzeum Archeologiczne z kolekcją monet i starożytnych znalezisk. Sama wyspa jest najbardziej "zeuropeizowana" jeśli chodzi o architekturę budynków. Jedną z piękniej położonych miejscowości jest Paleokastritsa charakteryzująca się w prawdzie plażami żwirowymi ale za to o urokliwym położeniu. Ze względu na naprawdę czyste Morze Jońskie okalające wyspę oraz długie i szerokie plaże wyspa przez wielu nazywana jest Królową Wysp Jońskich.

Plaże na Korfu są piaszczyste lub żwirowe. Atutem wyspy jest fakt że możemy znaleźć tutaj wiele małych kameralnych plaży, znajdziemy je w zatoce Agios Georgios czy Dassia. Inne godne polecenia miejsca to Gouvia, Grecotel Daphnila Bay, Grecotel Corfu Imperial.

Zakynthos

Zakynthos jest iście idylliczną wyspą grecką, należy do archipelagu Wysp Jońskich, oczywiście na Morzu Jońskim. Na powierzchni 406 km2 mieszka około 46 tysięcy osób, dla których głównymi źródłami przychodu jest przede wszystkim branża turystyczna, oraz rolnictwo i rybołówstwo.

Wyspa Zakynthos Grecja

Wyspa Zakynthos jest często wybierana przez Europejczyków, za miejsce swoich wakacji. Przede wszystkim ze względu na "urokliwość" oraz bardzo dobre warunki do wypoczynku. Najsłynniejszym miejscem jest tutaj zatoka i miejscowość Laganas, którą upodobali sobie przede wszystkim turyści z Wielkiej Brytanii.

Thassos

Wyspa Thassos jest grecką wyspą znajdującą się w północnej części Morza Egejskiego, jej powierzchnia wynosi 390 km2, co stawia ją na dziewiątym miejscu w rankingu największych wysp greckich. Najwyższym szczytem górskim na Thassos jest góra Ipsarion mająca wysokość 1205 m n.p.m. - nazwa góry pochodzi od nazwy strumienia, który wydobywa się z jej zboczy. Główną miejscowością na Thassos jest stolica wyspy, o tej samej nazwie - Thassos, jednak często przez lokalnych mieszkańców nazywa się ją Limenas.

Wyspa Thassos Grecja

Na Thassos znajdziemy sporo bardzo dobrze przygotowanych piaszczystych plaży. Wśród tych najpopularniejszych należy wymienić przede wszystkim te, znajdujące się na wschodnim wybrzeżu, nieopodal stolicy. Są to Golden Beach, Paradise Beach, Skala Potamia oraz Kinira.

Komentarze

Darek
Korfu to fantastyczne miejsce. Byliśmy tam w zeszłym roku z dzieciakami i wspaniale wypoczęliśmy. W Itace była bardzo korzystna oferta, z której postanowiliśmy skorzystać i to był strzał w dziesiątkę. Zawsze wykupujemy tam wczasy, bo firma jest solidna i bezpieczna. Teraz zastanawiamy się jaki kierunek wybrać w tym roku.