Wakacyjny wyjazd w góry, zaskocz swoich bliskich!

Wakacyjny wyjazd w góryDla wielu osób wakacje w górach kojarzą się głównie z Tatrami. Tymczasem polskie góry to nie tylko Giewont, Kasprowy Wierch czy Rysy. Mamy naprawdę sporo innych górskich szlaków i krajobrazów, które z pewnością warto zobaczyć.

Zaskocz swoich bliskich i urlop z rodziną spędź w Beskidzie Sądeckim.


Malownicze krajobrazy Beskidu Sądeckiego

Beskid Sądecki to region położony bardzo atrakcyjnie i malowniczo. To pasmo górskie Karpat Zachodnich, rozciąga się pomiędzy Dunajcem na zachodzie a Przełęczą Tylicką i dolinami Kamienicy, Mochnaczki i Muzynki na wschodzie. Dwa jego główne pasma: Pasmo Radziejowej i Pasmo Jaworzyny, oddziela od siebie przełomowa dolina Popradu. Piękne krajobrazy, liczne uzdrowiska oraz bogaty folklor i dziedzictwo kulturowe regionu - to właśnie Beskid Sądecki w jednym zdaniu. To miejsce wprost stworzone na wczasy rodzinne w górach. Malownicze krajobrazy i trasy turystyczne o różnym stopniu trudności sprzyjają wędrówkom pieszym i rowerowym. Piękne widoki można podziwiać nie tylko z lądu, ale także z wody - a dość popularne spływy tratwami na Dunajcu to nie jedyna okazja. Podobne spływy organizowane są również na Popradzie, z Piwnicznej do Rytra. Można więc spojrzeć na okolicę z zupełnie nowej perspektywy. Wakacje z dziećmi to także dobry moment, by odwiedzić rezerwat Las Lipowy Obrożyska, znajdujący się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i podziwiać niezwykłą urodę góry Mikowa, położonej nad rzeką Muszyną. To właśnie wspaniała, niezniszczona górska przyroda jest głównym atutem Beskidu Sądeckiego.

Wakacyjny wyjazd w góry

Odkryj najpiękniejsze szlaki turystyczne

Beskid Sądecki obfituje w atrakcyjne i piękne szlaki turystyczne. Jaworzyna Krynicka, którą porastają gęste lasy bukowe, świerkowe i jodłowe, wznosi się na wysokość 1114 m. n. p. m. Można na nią wejść szlakami turystycznymi, a także wjechać kolejką gondolową z Czarnego Potoku. Do wagonika można zabrać ze sobą rower i ze szczytu zjechać dość łagodnymi szlakami na sąsiednie wzniesienia lub na sam dół. Sama kolejka jest dość sporym ułatwieniem gdy podróżujemy z rodziną - dzięki niej możemy oszczędzić sobie mozolnej wspinaczki na szczyt i cieszyć się spokojnie pięknymi widokami podczas zejścia.

Krynica Zdrój to jedno z najbardziej popularnych polskich uzdrowisk. Położona jest u stóp Jaworzyny Krynickiej i przyciąga nie tylko wodami mineralnymi, lecz także niesamowitymi widokami. Można stąd rozpocząć spacer na szczyt Góry Parkowej. Na górze znajduje się kawiarnia, rozległa polana z ławeczkami i leżakami oraz park linowy. Dla tych, który nie lubią lub nie mogą spacerować, świetnym rozwiązaniem będzie wjazd na górę kolejką linowo-terenową.

Wakacyjny wyjazd w góry

Zamek w Muszynie - ruina z fragmentem murów i wieży położona jest na stromym zboczy góry, które opływa rzeka Poprad. Roztacza się z stąd wspaniały widok na Muszynę i okolicę. Dodatkowe atrakcje dla dzieci to Ogrody Biblijne oraz Ogrody Zmysłów.

Zamek w Muszynie

Skosztuj smacznych lokalnych dań

Lato w górach i wakacje z dziećmi to nie tylko wędrówki i poszukiwanie atrakcji. Odwiedzając Sądecczyznę koniecznie trzeba poświęcić czas na zachwycenie się regionalną kuchnią. Naturalne produkty wytwarzane w niezmieniony od wielu lat sposób z pewnością zachwycą niejedno podniebienie. Bigos z baraniny wyhodowanej na stokach Beskidów, pasztet z fasoli uprawianej w Dolinie Dunajca, soki tłoczone z sądeckich owoców, bryndzowe haluszki, sernik z koziego sera, - brzmi zachęcająco prawda? Nie sposób zapomnieć też o lokalnym miodzie i produktach pszczelich najwyższej jakości: pyłku kwiatowym, propolisie czy mleczku pszczelim. Wybierając się z rodziną na wakacje w górach koniecznie uwzględnij w swoim harmonogramie wizyty w regionalnych knajpach i restauracjach. I daj się ponieść fantazji - nie zamawiaj schabowego z frytkami, postaw na nowe, lokalne smaki. Z pewnością zostaną ci na długo w pamięci.

Wakacyjny wyjazd w góry

Hotel Czarny Potok w Krynicy Zdrój zaprasza gości na wakacje z całą rodziną

Góry latem potrafią być naprawdę zatłoczonym miejscem. A nie ma nic gorszego podczas urlopu niż wszechobecne tłumy, korki i kolejki. Dlatego, aby wczasy w górach były udane - warto pomyśleć o miejscu atrakcyjnie położonym, ale niezbyt zatłoczonym. Co więcej, planując wczasy z rodziną warto znaleźć odpowiedni hotel dla rodziny - właściwie przystosowany, ze specjalną ofertą. Właśnie taki jest hotel Czarny Potok, położony w Dolinie Jaworzyny Krynickiej. Dlaczego to dobry wybór na wakacyjny wyjazd rodzinny? Przede wszystkim dlatego, że posiada bogaty program animacji w Kids Clubie, plażę, basen z atrakcjami, plac zabaw, czy minigolfa - słowem wszystko co, co potrzebne dzieciom do świetnej zabawy. A dla rodziców - muzyka na żywo i relaks na hamakach wzdłuż szumiącego potoku.

Wakacyjny wyjazd w góry

Czarny Potok to także hotel spa, posiadający bardzo rozbudowaną strefę aqua i fitness: basen rekreacyjny z kaskadami, biczami wodnymi, gejzerami, jacuzzi, wannę solankową, brodzik dla dzieci i Łaźnie Zdrojowe. Hotel Czarny Potok to idealny hotel w górach, idealny hotel dla rodziny i gwarancja na udane wczasy. Sprawdź już dziś ofertę z rabatem -20% i zarezerwuj swój pobyt.