Weekend w Poznaniu - co warto zobaczyć?

Weekend w PoznaniuLato to okres urlopów. Ten czas warto poświęcić nie tylko na zagraniczne wyjazdy czy wizyty nad morzem, ale także na poznanie polskich miast. Tym bardziej, że ze względu na sezon wakacyjny i urlopowy, można spodziewać się w nich mniejszych tłumów. Jedną z najciekawszych rodzimych metropolii jest stolica Wielkopolski, czyli Poznań. Co warto zobaczyć nad Wartą i jakich atrakcji można spodziewać się w okolicy?

Nie tylko Koziołki i Ratusz

Za wizytą w Poznaniu przemawia rozbudowana oferta turystyczna. Miasto ma wiele do zaoferowania turystom właściwie w każdym wieku. Jednym z najcenniejszych punktów na mapie Poznania jest bez wątpienia Stary Rynek, wraz z renesansowym budynkiem Ratusza, na którego wieży codziennie o 12 odgrywany jest hejnał. Będąc w okolicy, warto również odwiedzić Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, Zamek Królewski oraz Muzeum Narodowe, w którym można podziwiać obrazy m.in. Stanisława Wyspiańskiego i Jacka Malczewskiego. Na uwagę zasługuje również oddalony o kilka kilometrów Ostrów Tumski, wraz z jednym z najstarszy kościołów w Polsce.

Poznań - miasto zieleni

W stolicy Wielkopolski coś dla siebie znajdą również osoby lubiące relaks na świeżym powietrzu i wielogodzinne spacery. Nie brakuje tu także atrakcji dla najmłodszych. Poznań słynie z dwóch ogrodów zoologicznych - mniejszego w centrum miasta oraz dużego ogrodu zoologicznego, umiejscowionego w okolicach Jeziora Maltańskiego (miejski ośrodek sportów wodnych). Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszy się też Palmiarnia Poznańska, największy miejski park, czyli Cytadela (na terenie dawnej Twierdzy Winiary) oraz Jezioro Rusałka, które w filmie "Ogniem i Mieczem" zagrało Dniepr. Miłośnicy pieszych wędrówek docenią też znajdujący się na peryferiach Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko, w którym mieszczą się kratery po meteorytach.

Bogactwo smaków z całego świata

Poznań słynie z restauracji na najwyższym poziomie. Nad Wartą turyści mogą skosztować przysmaków z całego świata. W mieście działa jedna z najstarszych restauracji serwujących kuchnię włoską - http://www.estella.pl - a do dyspozycji zwiedzających są lokale specjalizujące się w kuchni azjatyckiej, francuskiej, amerykańskiej, marokańskiej, indyjskiej, tajskiej i greckiej. Nie brakuje również kawiarni i knajpek z daniami kuchni lokalnej, m.in. dobrze znanymi w całej Polsce rogalami świętomarcińskimi z białym makiem i skórką pomarańczową, pyrami z gzikiem, zupą ziemniaczaną, smażonym serem i szarymi kluchami.

Komentarze