Wycieczki po Alghero i Sardynii - jest w czym wybierać!

SardyniaAlghero to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na Sardynii. Nazywane "małą Barceloną" (przez wiele lat rządzili nim Katalończycy) zachwyca architekturą, fantastycznym położeniem, intrygującą historią i przyjaznym klimatem. Nic dziwnego, że wycieczki po Alghero i okolicach cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób odwiedzających Sardynię, zwłaszcza po raz pierwszy. Wybierasz się na tę piękną włoską wyspę? Szukasz inspiracji? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie wycieczki warto sobie zaplanować.

Zwiedzanie Sardynii? Najlepiej z przewodnikiem

Każdy doświadczony turysta zgodzi się, że nawet najlepszy papierowy przewodnik, a tym bardziej Internet, nie zastąpi kontaktu z osobą znającą dane miejsce od podszewki. Zawodowi przewodnicy mają przebogatą wiedzę historyczną, znają mnóstwo ciekawostek, potrafią zainteresować nawet dzieci, a przy tym są w stanie zaproponować taki plan zwiedzania, jaki przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom wycieczki.

Na Sardynii i w samym Alghero nie brakuje godnych polecenia biur podróży. Jednym z najczęściej rekomendowanych przez samych turystów jest Alghero Tours. Z punktu widzenia Polaków bardzo ważne jest to, że biuro zapewnia opiekę polskojęzycznego tłumacza, co na Sardynii wcale nie jest takie powszechne.

W ofercie Alghero Tours znajduje się kilka bardzo ciekawych wycieczek, które zainteresują zarówno osoby odwiedzające Sardynię po raz pierwszy, jak i chcące odkryć nowe perełki tej wyspy. Oto kilka szczególnie polecanych propozycji.

Wycieczka na miarę, czyli coś dla tych, którzy nie lubią sztampy

Jeśli zwiedzanie danego miejsca od zawsze kojarzyło Ci się z szybkim przejazdem autokarem, gonieniem od atrakcji do atrakcji, zrobieniem kilku standardowych zdjęć i pędzeniem dalej, to w Alghero Tours z pewnością tego nie doświadczysz. To ważna zaleta.

Podstawę oferty tego biura stanowią wycieczki szyte na miarę. Co to oznacza w praktyce? Plan wycieczki jest od A do Z uzgadniany z osobami, które ją wykupują. Dzięki temu można np. zwiedzić Alghero i całą Sardynię na sportowo, poza utartym szlakiem, zrezygnować z kilku tzw. must see na rzecz spotkań z mieszkańcami czy degustacji sardyńskiej kuchni i oczywiście znakomitego wina.

Alghero na pieszo

Alghero to punk obowiązkowy na mapie zwiedzania Sardynii. Na szczęście wcale nie trzeba się jakoś szczególnie zmuszać do tego, aby odkryć największe atrakcje tego miasta. Alghero intryguje, przyciąga, zachwyca i swoją atmosferą sprawia, że każdy czuje się tam dobrze.

Świadczy o tym również duża popularność wycieczki po Alghero, jaką proponuje biuro Alghero Tours. Alghero na pieszo to interesująca propozycja dla osób, które lubią zwiedzać bez pośpiechu, a jednocześnie chcą w możliwie jak najkrótszym czasie zapoznać się ze wszystkim tym, co warto zobaczyć w mieście i jego bezpośredniej okolicy. Co ważne, jest to wycieczka, w której śmiało mogą wziąć udział również dzieci.

W ofercie Alghero Tours znajdują się również wycieczki układane stricte pod grupy - na przykład przyjaciół, współpracowników, uczestników wyjazdu integracyjnego itd. Szczegóły znajdziesz w artykule na stronie https://www.algherotours.com/pl/alghero-wycieczki-w-sam-raz-na-pierwszy-pobyt-na-sardynii-co-proponujemy-w-alghero-tours/.

Kiedy jest najlepszy czas na zwiedzanie Sardynii?

Sardynia uchodzi za destynację całoroczną i rzeczywiście jest to prawda. Z uwagi na łagodny, śródziemnomorski klimat, wyspę można bez obaw odwiedzić o każdej porze roku, nawet późną jesienią czy wczesną wiosną.

Na pewno dobrym pomysłem będzie zaplanowanie sobie wycieczki do Alghero i generalnie na Sardynię poza ścisłym sezonem. Latem wyspa jest mocno zatłoczona, ale już we wrześniu, w październiku czy w kwietniu można ją zwiedzać w sposób bardzo komfortowy, ciesząc się dobrą, choć nie upalną pogodą.

Jeśli jednak chcesz wybrać się na Sardynię, by sprawdzić jej legendarne już plaże i wykąpać się w ciepłym, lazurowym morzu, to jak najbardziej zarezerwuj sobie urlop w okresie wakacyjnym.

Komentarze