Wygodne podróżowanie, czyli jak wybrać dobrą walizkę kabinową?

Walizka kabinowaMała walizka kabinowa to coś, co powinien mieć w domu każdy. Przyda się tak naprawdę nie tylko w samolocie, ale także podczas podróży służbowej czy weekendowego wypadu za miasto. Jak wybrać odpowiedni model i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu małej i lekkiej walizki kabinowej?

Wymiary walizki

Dostępne na rynku walizki kabinowe różnią się zarówno pod względem rozmiarów, materiału, z jakiego są wykonane, jak i wagą oraz organizacją wnętrza. Praktyczne rozwiązania, takie jak obrotowe kółka, wysuwany uchwyt do prowadzenia walizki, wewnętrzne pasy oraz kieszenie potrafią znacznie ułatwić pakowanie i podróż. Dodatkową zaletą jest wytrzymały i niezawodny zamek błyskawiczny, który może być dodatkowo szyfrowany, aby zachować maksimum bezpieczeństwa.

Wszystkie linie lotnicze mają inne zasady dotyczące rozmiaru bagażu podręcznego. Maksymalna dopuszczalna waga bagażu podręcznego u różnych przewoźników wynosi od 7 do 12 kg. Walizki brane na pokład samolotu nie mogą być wyższe niż 40 do 56 cm (w zależności od linii lotniczych). Wymiary małej walizki kabinowej, tzw. "kabinówki" to zwykle około 50x35x20 cm. Takie opakowanie wykonane z tworzywa ABS może ważyć 2,5 kg (aluminiowa do 3 kg). Jej pojemności to około 50-60 l.

Z jakiego materiału walizka będzie najlepsza?

Szukając odpowiedniej walizki kabinowej, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Torba podróżna jest narażona na mnóstwo czynników zewnętrznych i przypadkowe uszkodzenia. Wybierając właściwe tworzywo, nie musimy się martwić o rozdarcie walizki po pierwszym wyjeździe. Najlepszym wyborem są walizki kabinowe wykonane z polipropylenu lub poliwęglanu, które zaskakują swoją wytrzymałością, lekkością i elastycznością. Równie świetnie sprawdzą się modele z ABS, czyli Akrylonitryl, Butadien, Styren, które również są trwałe, dobrze radzą sobie z ewentualnymi upadkami i zarysowaniami, a do tego chronią zawartość przed kontaktem z wodą.

Nie tylko do samolotu

Walizki tego typu są bardzo wygodne nie tylko do podróży samolotem. Sprawdzają się również podczas przemieszczania do hotelu, podróży służbowej i krótkiego wyjazdu. Na rodzinnych wakacjach przyda się walizka, która zapewnia odpowiednią ilość miejsca bez obawy o ewentualne uszkodzenia i uciążliwości wynikające z potrzeby przemieszczania torby. "Kabinówka" znajduje wiele zastosowań.

Co z wyglądem walizki?

Kolor czy zdobienia walizki wydają się mało istotnym kryterium podczas wyboru torby. Tymczasem jest to kwestia bardzo ważna, nie tylko ze względu na preferencje użytkownika. Kolorowa walizka kabinowa w oryginalne wzory będzie się bowiem rzucać w oczy, a tym samym łatwiej będzie ją odszukać np. na taśmie bagażowej. Obecnie w sprzedaży znaleźć można modele w różnych barwach oraz ozdabiane ciekawymi motywami. Dużo osób lubi udekorować walizkę "po swojemu" nalepiając na nią różne naklejki. Bardzo atrakcyjnie prezentują się również walizki kabinowe dla dzieci. Występują na nich np. zwierzątka, postaci z bajek czy też wielobarwne wzory i szlaczki. Warto zatem wybrać taką walizkę, która będzie nie tylko pakowna i wytrzymała, ale również ładna.

Komentarze