Wypoczynek z dziećmi nad morzem - gdzie warto pojechać?

Wypoczynek nad morzemJadąc na wakacje z dziećmi, musimy brać pod uwagę nie tylko siebie, tzn. dorosłych, lecz także nasze pociechy. Gdzie więc można znaleźć najciekawsze atrakcje dla dzieci nad morzem? W niniejszym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie i zaproponować najbardziej wartościowe miejsca do odwiedzenia.

Trójmiasto

Nasze zestawienie nie mogło zacząć się od innej miejscowości. To największe miasto Pomorza i centrum nadmorskiej rozrywki. Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci nad morzem - https://pomorskie.travel/artykuly/atrakcje-dla-dzieci-w-pomorskim-czesc-1/, jest ich tu co niemiara. Oprócz niewątpliwej rozrywki, jaką mogą zapewnić trójmiejskie plaże, należy też wymienić całą masę stoisk z watą cukrową, goframi, osób, które malują dzieciom buzie, sprzedawców lizaków, zabawek, pamiątek...czego dusza zapragnie. Nasze pociechy na pewno nie będą tam narzekać na nudę. Jeżeli nasze dzieci wolą bardziej aktywny wypoczynek, można zabrać je np. do aquaparku w Sopocie, ewentualnie na plac zabaw w Gdańsku o nazwie Kraina Zabawy. To największy plac zabaw na Pomorzu, który liczy sobie cały hektar. Z nieco starszymi dziećmi możemy udać się do Centrum Hewelianum, tzn. gdańskiego centrum nauki.

Świnoujście

Jeżeli jednak preferujemy mniej uczęszczane lokalizacje, dobrym rozwiązaniem może być wyjazd do Świnoujścia. Miasto to bowiem może poszczycić się najszerszą plażą w Polsce, która ma aż 160 metrów, a także bardzo ciepłą wodę. Plaża jest bardzo zadbana, z czystym i białym piaskiem. Na plaży znajduje się mnóstwo atrakcji dla dzieci, takich jak np. zjeżdżalnie bądź poduszki do skakania. Po plażowaniu można zabrać dzieci np. do Parku Zdrojowego, który posiada bardzo rozbudowany plac zabaw dla naszych pociech. Jeżeli od wypoczynku na plaży wolimy zwiedzanie, świetną atrakcją dla maluchów może być Rezerwat Karsiborskie Paprocie. Jest to wspaniała okazja do połączenia nauki i zabawy. Dzieci będą mogły pochwalić się zdobytą wiedzą w szkole.

Międzywodzie

Międzywodzie jest niewielką miejscowością położoną na Pomorzu Zachodnim. Jest ono wolne od tłumu turystów i raczej spokojne. Oferuje wczasowiczom ciepłą wodę i czystą plażę. Jeśli chcemy pokazać dzieciom atrakcje przyrodnicze, możemy zabrać je do Wolińskiego Parku Narodowego, który obfituje w wiele okazów dzikich zwierząt. Młodzi ludzie mogą też oddać się obserwacjom ptaków. Z Międzywodzia możemy udać się do Dziwnowa, który znajduje się w niewielkiej odległości, gdzie możemy zabrać nasze pociechy do Parku Miniatur lub np. Motylarni. Jeżeli nasze dzieci wolą nieco bardziej aktywną rozrywkę, zabierzmy je do Parku Rozrywki Oko Iluzji w Pobierowie, które również położone jest w pobliżu Międzywodzia.

Dziwnów

W atrakcje dla dzieci nad morzem obfituje też Dziwnów.  Małe dzieci mogą przeżyć tam przygodę, podczas podróży statkiem pirackim oraz poznać, jak wygląda prawdziwe życie rybaków, podczas zwiedzania portu rybackiego. Jeśli chcemy naszym dzieciom zaszczepić zamiłowanie do historii, powinniśmy koniecznie udać się do Centrum Słowian i Wikingów położonym na wyspie Wolin.  Możemy tu znaleźć wioskę Jomsborg. Jest to średniowieczna osada, która z pewnością zainteresuje ciekawskich maluchów, a jeżeli będziesz mieć szczęście, może trafisz na festiwal Słowian i Wikingów.

Nasze polskie morze obfituje w bardzo wiele atrakcji dla dzieci i odwiedzając niemal każdą miejscowość, możemy być pewni, że nasze pociechy nie będą się nudzić. Nie pozostaje nic innego jak zapakować walizki i ruszać w drogę.

Komentarze