Z jakim biurem podróży jechać na wakacje?

Biuro podróży, biuro turystyczneWakacje planujemy niemal cały rok - to jeden z ważniejszych momentów w roku, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jakie biuro podróży wybrać zatem, żeby urlop był udany? Czym kierować się w wyborze i na co warto zwrócić uwagę? Zanim na dobre zaczniemy planować wakacje, zastanówmy się nad kierunkiem podróży.

Większość biur podróży oferuje wakacje w niemal wszystkich popularnych miejscach turystycznych, ale są również takie, które specjalizują się w konkretnych destynacjach.

Jeżeli marzymy o urlopie w Grecji, warto sprawdzić, z jakim biurem podróży jechać do Grecji i który operator gwarantuje najlepszą ofertę. Często jest tak, że jeśli biuro koncentruje się na konkretnym kierunku bądź regionie turystycznym, ma lepiej dopracowaną ofertę, niższe ceny i bogatszy wybór miejscowości turystycznych. Jeżeli wybieramy kraj czy region, w którym nie specjalizuje się żadne biuro, sprawdźmy opinie o biurach podróży i wybierzmy to, które chwali najwięcej turystów. Jeżeli mamy już jakieś doświadczenie w wyborze organizatora podróży, pamiętajmy o innych podróżujących - warto umieścić w Internecie swoją opinię i napisać, czy polecacie to biuro podróży, z którego korzystaliście i dlaczego.

Rodzaje biur podróży

W Polsce coraz więcej jest różnych typów biur podróży. Oprócz znanych nam doskonale, tradycyjnych operatorów oferujących turnusy z noclegami i wyżywieniem, powstało wiele tzw. klubów podróży, które oferują wycieczki w nietypowe miejsca, w małych grupach. Opinie o biurach podróży organizujących tego typu wyjazdy znaleźć można na forach turystycznych lub na stronach operatorów, którzy często publikują komentarze swoich klientów. Warto też popytać znajomych, bo może się okazać, że wiedzą z jakim biurem podróży jechać do miejsca, które nam się marzy, a którego nie znaleźliśmy w żadnym z większych biur podróży.

Nietypowe kierunki mają też to do siebie, że nieco trudniej znaleźć informację o tym, czy był ktoś z biurem w Gruzji, Czarnogórze czy innym oryginalnym miejscu. W Polsce istnieje też kilka firm, które oferują ciekawe wycieczki po naszym kraju - warto rozważyć takie rozwiązanie, bo Polska to niezwykle atrakcyjny turystycznie i bogaty w fascynujące miejsca kraj. Jeśli nie wiemy, jakie biuro podróży wybrać na taką wycieczkę, popytajmy znajomych i poszukajmy w sieci - tu informacji jest mnóstwo.

Opinie o biurach podróży

Jeżeli już wiemy, jakie biuro podróży wybrać i gdzie marzą nam się wakacje koniecznie sprawdźmy rzecz najważniejszą - opinie o biurach podróży. Nie koncentrujmy się na jednym źródle, warto sprawdzić kilka for internetowych, a nawet, w razie obaw o bezpieczeństwo przed i w trakcie wakacji - zwłaszcza w świetle ostatnich problemów finansowych kilku operatorów - możemy skontaktować się z Polską Izbą Turystyki. Pamiętajmy też o ważnej zasadzie - ludzie zwykle chętniej dzielą się nieprzyjemnymi doświadczeniami, dlatego częściej z pewnością trafimy na niepochlebne opinie o biurach podróży. Jeśli jednak zauważymy, że któryś organizator wyjazdów turystycznych ma sporo pozytywnych opinii, możemy mieć niemal pewność, że wakacje będą udane.

Komentarze

Krzychu
CARTER - polecam, bardzo dobre biuro, podróże luksusowe i wyjazdy indywidualne, z dala od masówki, szyte na miarę
http://www.carter.eu
Kotar
Ranking biur podróży jest dostępny tutaj - http://info.rp.pl/temat/984572.html