Zakynthos, czyli odkrywanie piękna wyspiarskiej Grecji

Zakynthos - piękno GrecjiZakynthos - jedna z najatrakcyjniejszych wysp Grecji. Choć wyspy greckie kojarzone są przede wszystkim z cennymi zabytkami, tu na spotkanie z antycznymi budowlami liczyć nie możemy. Jest za to wspaniała przyroda, dzięki której Zakynthos staje się jedną z najatrakcyjniejszych wysp Grecji.

W czasie pobytu na tej wyspie szybko można przekonać się o jednym - brak zabytków wcale nie musi oznaczać braku atrakcyjności. Dzieje się tak z jednego względu - miejsce zniszczonych przez trzęsienie ziemi zabytków zajęły atrakcje o przyrodniczym charakterze. To one przyciągają turystów, dla których wczasy w Grecji mają stać się okazją do podziwiania pięknych widoków oraz delektowania się wypoczynkiem na łonie natury.

Czym może ich urzec Zakynthos?

Najważniejsze atrakcje Zakynthos

Jest jedną z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych wysp na Morzu Jońskim. Wystarczy tylko spojrzeć na te oferty, którymi do wypoczynku na greckiej wyspie zachęcają znani organizatorzy, by dostrzec, że lista atrakcji jest tu bardzo długa. O popularności wyspy decydują nie tylko idealne warunki do wypoczynku w kameralnej atmosferze, ale też unikalne atrakcje. Półwysep Keri przyciąga tych, którzy chcą podziwiać piękne widoki, z kolei plaża Gerakas uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Są to wspaniałe miejsca, jednak nie im przypada rola największych atrakcji na wyspie.

Turystycznym hitem na Zakynthos okazuje się bowiem Zatoka Wraku - piękna plaża, której unikalną dekoracją jest właśnie wrak. To dzięki niemu niewielka zatoczka otoczona potężnymi skałami staje się miejscem wyjątkowym, w którym każdy z nas może popuścić wodze fantazji.

Zakhyntos - zatoka wraku

Wizyta w tej zatoce to jeden z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po wyspie. Punktem drugim są Błękitne Groty. Podziwiane z wycieczkowych łodzi skalne łuki, które wynurzają się z morskiej wody, również robią ogromne wrażenie.

Najcenniejsze skarby wyspiarskiej przyrody

Dla większości turystów Zakynthos to jednak nie tylko piękne widoki, ale też wyjątkowe okazy fauny i flory. Egzotyczna roślinność i potężne palmy sprawiają, że wyspa ta cieszy oko zielenią. Najważniejsze są tu jednak zwierzęta, które żyją w morskiej wodzie i które chętnie pojawiają się na tutejszych plażach. Żółwie Caretta, bo o nich mowa, stały się największą atrakcją tej wyspy.

Żółw Caretta

Zakynthos to jedno z niewielu miejsc, w których żółwie te pojawiają się, i to jeszcze w tak licznych grupach. I choć dla turystów obecność tych żółwi oznaczać może ograniczony dostęp do niektórych miejsc na plaży, nikt nie narzeka na takie utrudnienia. Wręcz przeciwnie - obecność zagrożonego gatunku cieszy wszystkich, a nie tylko tych turystów, których fascynuje śródziemnomorska przyroda.

Zakynthos to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych wypraw oraz wyspa, dzięki której wakacje w Grecji dla każdego z nas mogą się okazać wspaniałą przygodą. Piękne widoki oraz przyrodnicze atrakcje sprawiają, że każdy miłośnik podróży na tej wyspie poczuje się doskonale.

Ocena: 5.0

Komentarze