Co należy zabrać ze sobą na podróż do Hiszpanii?

Podróż do HiszpaniiSłowem wstępu, czyli last minute. Często zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie - lub nie możemy wcześniej zaplanować swojego urlopu, czy też po prostu czasu wolnego i decydujemy się na tak zwaną wycieczkę "last minute". Oznacza to ni mniej, ni więcej, a to, że udajemy się biura podróży i kupujemy wycieczkę zaledwie kilka dni przed wylotem do naszego miejsca docelowego.

Zanim jednak to nastąpi, warto - kiedy już jesteśmy zdecydowani na takową podróż - przejrzeć kilka stron oferujących pobyty w hotelu i loty samolotem - jak na przykład portal fru.pl - dzięki czemu będziemy mieli większe rozeznanie zarówno w cenach takiej przygody, jak i w warunkach panujących w hotelu, który wybraliśmy na nasz tymczasowy dom.

Gdzie udajemy się najczęściej?

Jednym z najczęściej wybieranych krajów jest Hiszpania. To piękne miejsce przyciąga wielu turystów, spragnionych słońca, wrażeń i wypoczynku. Pamiętać należy jednakże, iż co prawda w hotelu zostanie nam zapewnione - co oczywiste - łóżko, czy pożywienie, pewne rzeczy musimy zabrać ze sobą z kraju.

Co powinniśmy zabrać ze sobą do Hiszpanii?

  • Ubrania

Niezależnie od tego, czy będzie to wyjazd we dwoje, czy samotna wyprawa, powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiednich ubrań. Jak łatwo się domyślić, w Hiszpanii jest ciepło, co nie znaczy, że nie zdarzają się tam nieco chłodniejsze dni. O ile na samym półwyspie zimy są - wbrew pozorom - chłodne, to lato jest bardzo gorące. Inaczej jest na należących do Hiszpanii Wyspach Kanaryjskich, gdzie praktycznie cały czas panuje gorące słońce, nie ma więc sensu zabierać ze sobą na przykład kurtki. Warto również pamiętać o tym, że zbyt wiele ubrań może przyciągnąć wzrok złodzieja, dlatego walizka powinna nie być zbytnio przeładowana.

Jeżeli chodzi o buty, to lepiej jest wybrać te wygodne, na płaskim obcasie, ponieważ kraj ten lubuje się w tak zwanych "kocich łbach" i chodzenie na obcasie będzie po prostu bardzo niewygodne, albo praktycznie niemożliwe.

  • Technologia

Podróż za granicę, jakkolwiek sama w sobie jest ekscytująca, polega również na wypoczynku "na leżaku". Czyli na zmniejszonej aktywności. Warto więc - jeżeli lubimy czytać - zabrać ze sobą czytnik książek, czy dobrej jakości tablet, dzięki któremu będziemy mogli delektować się lekturą naszych ulubionych pozycji. Dobrze będzie, jeżeli jedną z nich będzie - w postaci elektronicznej, lub nie - słownik, lub rozmówki polsko - hiszpańskie. Do tego dobrze będzie, jeżeli w walizce znajdą się takie przedmioty, jak pendrive - gdyby trzeba było coś wydrukować, czy przenieść jakieś dane, albo po prostu odciążyć nieco nasz aparat fotograficzny. Oczywiście sam aparat również powinien znaleźć się w naszym bagażu. Poza tym chyba najważniejszą sprawą jest zabranie ze sobą telefonu komórkowego - zanim wyjedziemy, można rozeznać się w cenach i ofertach kart prepaid w Hiszpanii - korzystanie z oferty polskiego operatora, gdy dzwonimy z Hiszpanii do kogoś znajdującego się w tym samym kraju, może być dosyć drogie. Przydałaby się również kamera, aby mieć pewność, że nic godnego zarejestrowania nie umknie naszej uwadze. Oczywiście - o czym wiele osób niestety zapomina - należy również spakować ładowarki do wszystkich sprzętów, które takowej potrzebują.

  • Leki i ochrona naszego zdrowia

Zdarza się, że człowiek, nawet zdrowy, zachoruje, czy po prostu się zrani. Dlatego powinniśmy mieć ze sobą podręczny zestaw leków przeciwbólowych i - oczywiście, jeżeli jakieś zażywamy - wszystkich tych, które są konieczne w naszym leczeniu. Plus plaster i nożyczki, służące na przykład do odpakowania, czy też obcięcia plastra. Warto również zabrać ze sobą soczewki kontaktowe - jeżeli takowych używamy - i okulary przeciwsłoneczne.

Jak być pewnym, że niczego nie pominęliśmy?

Odpowiedź jest prosta - poświęćmy kilka minut na sporządzenie listy. Podczas pakowania się odznaczajmy to, co już znajduje się w naszej walizce. Będziemy mieć wtedy pewność, że jesteśmy dobrze przygotowani do wyjazdu.

Źródło: www.wyjazdy-weekendowe.pl.

Komentarze