Europa

Madryt - położenie, atrakcje, transport

MadrytMadryt, stolica Hiszpanii, to wielkie tętniące życiem miasto, które o każdej porze roku stanowi nieodparty kąsek dla miłośników sztuki, architektury, wyśmienitego jedzenia i chyba wszelkich możliwych rozrywek, które można wymagać od europejskiej metropolii. Metropolii w całym tego słowa znaczeniu, bo Madryt, po Londynie i Berlinie, to trzecie największe miasto w Europie.

Więcej…

 

Fauna i flora Transylwanii

TransylwaniaObszary Transylwanii właściwej, a więc otoczone Karpatami tereny równinne i pasy wzgórz, zostały już dawno pod względem przyrodniczym znacznie przekształcone przede wszystkim wskutek osadnictwa i rolnictwa. Niemniej jednak po dziś dzień pozostały tu mniejsze lub większe obszary o charakterze naturalnym, na których zachowały się interesujące gatunki roślin i zwierząt oraz cenne płaty zbiorowisk roślinnych.

Więcej…

   

Co warto zobaczyć w Ystad?

YstadDla wielu Polaków Ystad jest pierwszym szwedzkim miastem, jakie kiedykolwiek zobaczyli. Wynika to z faktu, że ze Świnoujścia kursuje prom do Ystad, skąd wielu podróżnych udaje się w dalszą drogę - do Malmö, Göteborga czy Kopenhagi. A gdyby tak zatrzymać się w Ystad na dłużej? Jest to bardzo dobry plan, jeśli chcesz zaoszczędzić czas na dojazdach do kolejnych lokalizacji. Zwiedzanie Ystad nie zajmuje wiele czasu, a jest to świetne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć nad Bałtykiem - niekoniecznie po polskiej stronie.

Więcej…

 

Alpy Włoskie - pasma, szczyty, turystyka

Włoskie Alpy - DolomityAlpy, przekraczające 4000 m n.p.m. i pokryte lodowcami, kuszą licznymi trasami turystycznymi i wspinaczkowymi. Mimo że wymagają one często odpowiedniego przygotowania i sprzętu specjalistycznego, cieszą się wciąż dużą popularnością. Niektóre rejony są latem wręcz "zadeptywane" przez wczasowiczów i turystów, zwłaszcza w Dolomitach i w Dolinie Aosty. Bywają również tereny, na których turysta z plecakiem jest rzadkim gościem. Szczególnie ustronne są Alpy Nadmorskie. Alpy we Włoszech dzielą się na kilka części. Sprawdź, jakie przepiękne są Alpy włoskie.

Więcej…