Europa

Najciekawsze miasta Europy - sprawdź, kiedy warto się tam wybrać!

Ciekawe miasta EuropyKiedy jest najlepszy czas na podróże? Odpowiedź jest jasna - przez cały rok! Chociaż wakacje kojarzą nam się zwykle z latem i słońcem, to warto pamiętać, że również inne pory roku stanowią wspaniałą scenerię dla wielu europejskich miast. Zobacz, dlaczego ograniczanie wyjazdów do okresu letniego jest poważnym błędem!


Więcej…

 

Majorka - mapa, stolica, atrakcje turystyczne

MajorkaNależąca do archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym Majorka jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów (obok Teneryfy, Fuerteventury, Lanzarote i Gran Canarii) hiszpańskich wysp. Przyciągają ich tutaj piękne plaże z malowniczo zwieszającymi się nad nimi skałami, ciepły klimat (najkorzystniejszy dla turystów z Polski w okresie od maja do października), a także stosunkowo niedrogie i częste połączenie lotnicze prowadzące na wyspę.

Więcej…

   

Turystyczne walory Alp

AlpyAlpy są pięknymi górami, które imponują swymi rozmiarami i zachwycają swym surowym pięknem. Przyciągają miłośników pieszych wędrówek oraz tych, którzy szukają dla siebie ciekawych terenów narciarskich. Alpy to nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku, piękne widoki oraz przyroda, która może tu oczarować każdego.

Więcej…

 

Jezioro Bodeńskie (Bodensee) i jego okolice

Jezioro BodeńskieJezioro Bodeńskie (Bodensee), jedno z najbardziej malowniczych jezior Europy leży na granicy trzech państw: Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Jest to niezbyt głębokie, ale bardzo rozległe rozlewisko Renu. Okolica jest jednym z ciekawszych pod względem turystycznym terenów w Europie.

Więcej…

   

Szwedzkie TOP 10 - te miejsca trzeba zobaczyć

Sztokholm - panoramaSzwecja jest krajem niezwykłym i pełnym kontrastów, który zaskoczy nas gwarnymi miastami i zakątkami, w których rządzi dzika przyroda. Szwecja to piękne krajobrazy, ciekawe zabytki i atrakcje, których odkrywanie dla każdego stanie się wspaniałą przygodą. Gdzie warto zatrzymać się podczas wycieczki po tym kraju? Oto miejscowości i zabytki, którym znane biura podróży poświęcają coraz więcej uwagi.

Więcej…

 

Muzea i galerie w Wielkiej Brytanii, które warto odwiedzić

Natural History MuseumWielka Brytania słynie z przepięknych krajobrazów i urokliwych zakątków rozciągających się od północy na południe, od wschodu na zachód. To także państwo o wielowiekowych tradycjach przemysłowych, ale też, o czym nie można zapominać - bogatego dziedzictwa artystycznego i kulturowego, które warto zgłębić. Poznaj 15 miejsc związanych z szeroko pojętą sztuką, które trzeba odwiedzić podczas pobytu lub wycieczki w UK, nie tylko w Londynie.

Więcej…