Europa

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Chorwację?

ChorwacjaSezon wakacyjny w pełni i wielu z nas wybiera kierunek wakacyjny, albo już dawno zarezerwowało wakacyjny wyjazd. Jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych jest Chorwacja. Ten piękny kraj zaprasza do siebie i kusi swoimi pięknymi widokami, słoneczną pogodą, czystą wodą i niesamowita kuchnią. To wszystko sprawia, że Chorwacja jest tak atrakcyjnym kierunkiem, często wybieranym przez turystów.

Więcej…

 

Narty we Włoszech - gdzie warto się wybrać?

Wyjazd do WłochOd wielu już lat miłośnicy zimowego szusowania na nartach wybierają Włochy jako miejsce idealne do uprawiania sportów, ale także zwiedzania i wypoczynku. Miłośnicy białego szaleństwa cenią nie tylko doskonale przygotowane trasy i naturalne warunki przyrodnicze Włoch, ale także znakomitą infrastrukturę noclegową oferowaną przez tutejszych przedsiębiorców pomimo przyjaznych cen.

Więcej…

   

Majorka - mapa, stolica, atrakcje turystyczne

MajorkaNależąca do archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym Majorka jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów (obok Teneryfy, Fuerteventury, Lanzarote i Gran Canarii) hiszpańskich wysp. Przyciągają ich tutaj piękne plaże z malowniczo zwieszającymi się nad nimi skałami, ciepły klimat (najkorzystniejszy dla turystów z Polski w okresie od maja do października), a także stosunkowo niedrogie i częste połączenie lotnicze prowadzące na wyspę.

Więcej…

 

Turystyczne walory Alp

AlpyAlpy są pięknymi górami, które imponują swymi rozmiarami i zachwycają swym surowym pięknem. Przyciągają miłośników pieszych wędrówek oraz tych, którzy szukają dla siebie ciekawych terenów narciarskich. Alpy to nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku, piękne widoki oraz przyroda, która może tu oczarować każdego.

Więcej…

   

Jezioro Bodeńskie (Bodensee) i jego okolice

Jezioro BodeńskieJezioro Bodeńskie (Bodensee), jedno z najbardziej malowniczych jezior Europy leży na granicy trzech państw: Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Jest to niezbyt głębokie, ale bardzo rozległe rozlewisko Renu. Okolica jest jednym z ciekawszych pod względem turystycznym terenów w Europie.

Więcej…

 

Szwedzkie TOP 10 - te miejsca trzeba zobaczyć

Sztokholm - panoramaSzwecja jest krajem niezwykłym i pełnym kontrastów, który zaskoczy nas gwarnymi miastami i zakątkami, w których rządzi dzika przyroda. Szwecja to piękne krajobrazy, ciekawe zabytki i atrakcje, których odkrywanie dla każdego stanie się wspaniałą przygodą. Gdzie warto zatrzymać się podczas wycieczki po tym kraju? Oto miejscowości i zabytki, którym znane biura podróży poświęcają coraz więcej uwagi.

Więcej…