Europa

Atrakcje turystyczne Hiszpanii

Atrakcje turystyczne HiszpaniiHiszpania to główny cel wyjazdów dla turystów zagranicznych wyjeżdżających na urlop. Od 1990-2001 było tam 34-36 mln turystów zagranicznych. Zależnie od pory roku Hiszpania jest na drugim czy trzecim miejscu na świecie pod kątem ilości turystów. Atrakcyjność turystyczna w ogromnym stopniu wiąże się z walorami turystycznymi danego obszaru.

Więcej…

 

Czeskie Karkonosze - co warto zobaczyć u sąsiadów?

Karkonosze CzechyKarkonosze to najwyższe góry znajdujące się na terenie Czech. Zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie ich najwyższym szczytem jest Śnieżka, jednakże w woli ścisłości to po polskiej stronie znajduje najwyższy punkt góry. Czeskie Karkonosze to przepiękny skrawek ziemi, który zaskakuje nie tylko przyrodników.

Więcej…

   

Majorka - mapa, stolica, atrakcje turystyczne

MajorkaNależąca do archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym Majorka jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów (obok Teneryfy, Fuerteventury, Lanzarote i Gran Canarii) hiszpańskich wysp. Przyciągają ich tutaj piękne plaże z malowniczo zwieszającymi się nad nimi skałami, ciepły klimat (najkorzystniejszy dla turystów z Polski w okresie od maja do października), a także stosunkowo niedrogie i częste połączenie lotnicze prowadzące na wyspę.

Więcej…

 

Turystyczne walory Alp

AlpyAlpy są pięknymi górami, które imponują swymi rozmiarami i zachwycają swym surowym pięknem. Przyciągają miłośników pieszych wędrówek oraz tych, którzy szukają dla siebie ciekawych terenów narciarskich. Alpy to nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku, piękne widoki oraz przyroda, która może tu oczarować każdego.

Więcej…

   

Jezioro Bodeńskie (Bodensee) i jego okolice

Jezioro BodeńskieJezioro Bodeńskie (Bodensee), jedno z najbardziej malowniczych jezior Europy leży na granicy trzech państw: Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Jest to niezbyt głębokie, ale bardzo rozległe rozlewisko Renu. Okolica jest jednym z ciekawszych pod względem turystycznym terenów w Europie.

Więcej…

 

Szwedzkie TOP 10 - te miejsca trzeba zobaczyć

Sztokholm - panoramaSzwecja jest krajem niezwykłym i pełnym kontrastów, który zaskoczy nas gwarnymi miastami i zakątkami, w których rządzi dzika przyroda. Szwecja to piękne krajobrazy, ciekawe zabytki i atrakcje, których odkrywanie dla każdego stanie się wspaniałą przygodą. Gdzie warto zatrzymać się podczas wycieczki po tym kraju? Oto miejscowości i zabytki, którym znane biura podróży poświęcają coraz więcej uwagi.

Więcej…