Europa

Co warto zobaczyć w Ystad?

YstadDla wielu Polaków Ystad jest pierwszym szwedzkim miastem, jakie kiedykolwiek zobaczyli. Wynika to z faktu, że ze Świnoujścia kursuje prom do Ystad, skąd wielu podróżnych udaje się w dalszą drogę - do Malmö, Göteborga czy Kopenhagi. A gdyby tak zatrzymać się w Ystad na dłużej? Jest to bardzo dobry plan, jeśli chcesz zaoszczędzić czas na dojazdach do kolejnych lokalizacji. Zwiedzanie Ystad nie zajmuje wiele czasu, a jest to świetne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć nad Bałtykiem - niekoniecznie po polskiej stronie.

Więcej…

 

Alpy Włoskie - pasma, szczyty, turystyka

Włoskie Alpy - DolomityAlpy, przekraczające 4000 m n.p.m. i pokryte lodowcami, kuszą licznymi trasami turystycznymi i wspinaczkowymi. Mimo że wymagają one często odpowiedniego przygotowania i sprzętu specjalistycznego, cieszą się wciąż dużą popularnością. Niektóre rejony są latem wręcz "zadeptywane" przez wczasowiczów i turystów, zwłaszcza w Dolomitach i w Dolinie Aosty. Bywają również tereny, na których turysta z plecakiem jest rzadkim gościem. Szczególnie ustronne są Alpy Nadmorskie. Alpy we Włoszech dzielą się na kilka części. Sprawdź, jakie przepiękne są Alpy włoskie.

Więcej…

   

Wielokulturowy Londyn dawniej i dziś

Wielokulturowy LondynLondyn to najbardziej etnicznie zróżnicowane miasto w Europie i jedno z najbardziej zróżnicowanych na świecie. Od dwóch tysiącleci jak magnes przyciąga awanturników, poszukiwaczy zarobku i przygód, a także uciekinierów przed prześladowaniami. Pierwsza wielka fala obcokrajowców - Żydów wypędzonych z Rosji przez carską politykę - przybyła do Londynu na przełomie XIX i XX wieku. Był wśród nich Michael Marks, współzałożyciel sieci sklepów Marks&Spencer. Ludzie tacy jak on od początku dowodzili, że Londyn potrzebuje imigrantów i że są oni zdolni do asymilacji.

Więcej…

 

Bukareszt, Bałkański Paryż - miasto pełne kontrastów

Bukareszt - panoramaRosnące zainteresowanie Bałkanami przyczynia się to dynamicznego rozwoju turystyki na terenie Rumunii. Średniowieczne miasteczka, tajemnicze zamki Transylwanii oraz nadmorskie kurorty, na terenie których polscy turyści coraz chętniej spędzają wczasy - oto atrakcje turystyczne, dzięki którym Rumunia stała się krajem dość odwiedzanym.

Więcej…