Poradnik turysty

Planujesz wyjazd na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wyjazd na narty a ubezpieczenieCoraz większa grupa miłośników białego szaleństwa decyduje się na wyjazdy na zagraniczne stoki. Nic dziwnego - szusowanie po Alpach czy Dolomitach łączy w sobie zalety płynące z uprawiania ulubionego sportu oraz zwiedzania nowych miejsc. Wybierając się na narty za granicę, nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Sprawdź, jak wybrać ubezpieczenie, które zapewni Ci odpowiednią ochronę.

Więcej…

 

Jak spakować się na wakacje?

Udane wakacjeWakacje to czas spędzany z dala od domu, zwykle tydzień czy dwa w niecodziennej scenerii. Dni pełne słońca, letnich szaleństw i zupełnie innego rytmu. Jak przygotować się do wakacji i jak spakować bagaż, by niczego w nim nie zabrakło? Podpowiadamy.

Więcej…

   

Jak uniknąć choroby wysokościowej? Poradnik dla wspinaczy

GóryOsoby planujące zdobywać wysokie górskie szczyty muszą przygotować się na to, że ich ciała zostaną wystawione na ogromną próbę. Nie chodzi tutaj bynajmniej jedynie o wyzwania kondycyjne, ponieważ przy pokonywaniu wysokości powyżej 2500 m n.p.m. wystawiamy się na ryzyko choroby wysokościowej, czyli zespołu objawów związanych z brakiem przystosowania organizmu do panujących na ogromnych wysokościach warunków.

Więcej…

 

Opłaty drogowe w Europie. Wiesz, gdzie i ile zapłacisz?

Waluta euroOpłaty drogowe w krajach europejskich są różne. W jednych obowiązują winiety, w innych opłaty ekologiczne a w innych drogi są po prostu bezpłatne. Sprawdź, jakie zasady związane z opłatami za korzystanie z dróg obowiązują w różnych krajach Europy.

Więcej…

   

Co należy zabrać ze sobą na podróż do Hiszpanii?

Podróż do HiszpaniiSłowem wstępu, czyli last minute. Często zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie - lub nie możemy wcześniej zaplanować swojego urlopu, czy też po prostu czasu wolnego i decydujemy się na tak zwaną wycieczkę "last minute". Oznacza to ni mniej, ni więcej, a to, że udajemy się biura podróży i kupujemy wycieczkę zaledwie kilka dni przed wylotem do naszego miejsca docelowego.

Więcej…

 

Autokar autokarowi nierówny - kategoryzacja autobusów wycieczkowych

AutokarKomfort podróży zależny jest od wielu czynników, m.in. od tego, czy w autokarze zamontowane są wygodne siedzenia, czy pozostawiono wystarczająco dużo miejsca na nogi pasażerów, czy fotele się rozkładają i rozsuwają itp.

Mało który turysta wie, że autokary kategoryzowane są pod względem komfortu według gwiazdek, podobnie jak obiekty hotelowe.

Więcej…