Poradnik turysty

TOP 5 pomysłów na fantastyczny wyjazd nad morze

Polskie morzeW okresie wiosennym wiele rodzin zastanawia się nad zaplanowaniem urlopu i wyjazdem nad polskie morze. Wolny czas można spędzić bardzo ciekawie i aktywnie, a także zrelaksować się i zmniejszyć codzienny stres oraz odciąć się od zawodowych obowiązków. Prezentujemy TOP 5 pomysłów na fantastyczny wyjazd nad morze.

Więcej…

 

Wybierasz się do egzotycznych krajów - sprawdź jak się przygotować i jakie są zagrożenia

Podróż do egzotycznych krajówZagraniczne podróże, szczególnie wojaże po egzotycznych krajach to marzenie wielu osób. Zresztą coraz bardziej realne do wprowadzenia w życie, bo oferta tanich linii lotniczych pozwala zakosztować innego, odległego świata nie tylko najlepiej sytuowanym. Ten trend wyjazdów do takich krajów jak Tajlandia, Indie czy Wietnam widać wyraźnie w ostatnich latach. To, co jednak zapowiada się jako wspaniała przygoda, może mieć też ciemne strony, bo w tych nieznanych państwach poza pozytywnymi wrażeniami czają się też zagrożenia. Jakie? O czym pamiętać?

Więcej…

   

Wybierasz się na narty w Austrii? O tym musisz pamiętać przed wyjazdem!

Narty w AustriiAustria od lat cieszy się sporym powodzeniem wśród miłośników zimowego szaleństwa na nartach. Zanim jednak wyjedziesz na narty do Austrii, to przygotuj się do dobrze do tego wyjazdu, by nic nie zepsuło Ci humoru podczas wypoczynku. Zobacz, o czym musisz pamiętać.

Więcej…

 

Jak uniknąć choroby wysokościowej? Poradnik dla wspinaczy

GóryOsoby planujące zdobywać wysokie górskie szczyty muszą przygotować się na to, że ich ciała zostaną wystawione na ogromną próbę. Nie chodzi tutaj bynajmniej jedynie o wyzwania kondycyjne, ponieważ przy pokonywaniu wysokości powyżej 2500 m n.p.m. wystawiamy się na ryzyko choroby wysokościowej, czyli zespołu objawów związanych z brakiem przystosowania organizmu do panujących na ogromnych wysokościach warunków.

Więcej…

   

Opłaty drogowe w Europie. Wiesz, gdzie i ile zapłacisz?

Waluta euroOpłaty drogowe w krajach europejskich są różne. W jednych obowiązują winiety, w innych opłaty ekologiczne a w innych drogi są po prostu bezpłatne. Sprawdź, jakie zasady związane z opłatami za korzystanie z dróg obowiązują w różnych krajach Europy.

Więcej…

 

Co należy zabrać ze sobą na podróż do Hiszpanii?

Podróż do HiszpaniiSłowem wstępu, czyli last minute. Często zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie - lub nie możemy wcześniej zaplanować swojego urlopu, czy też po prostu czasu wolnego i decydujemy się na tak zwaną wycieczkę "last minute". Oznacza to ni mniej, ni więcej, a to, że udajemy się biura podróży i kupujemy wycieczkę zaledwie kilka dni przed wylotem do naszego miejsca docelowego.

Więcej…