Świat

Tajlandia pod żaglami

TajlandiaTajlandia to kraj, który ma nam wiele do zaoferowania. Piękne plaże, bogactwo roślinności, serdeczność mieszkańców i wspaniała, orientalna kuchnia to tylko niektóre z powodów, dla których co roku wielu turystów udaje się właśnie tam.

Więcej…

 

Turystyka na świecie - definicja, rodzaje, rozwój, miejsca

Turystyka na świecie

Historia i definicja turystyki

Człowiek podróżował od zawsze. Plemiona pierwotne wędrowały do świętych miejsc - Aborygeni do Uluru (Ayers Rock), w Andach do jeziora Titicaca, Grecy na Olimp i wyroczni delfijskiej. Patrona podróżnych mieli Egipcjanie - Chonsu, Grecy - Hermesa, Rzymianie - Merkurego.

Więcej…

   

Skarby Meksyku

Meksyk - twierdza Majów, plażaNikt już nie pamięta, gdzie podziało się złoto Azteków, ale Meksyk wciąż kryje wiele wspaniałych skarbów. Ten kraj zamieszkiwany przez 127 milionów mieszkańców co roku przyjmuje 11,5 milionów międzynarodowych turystów, a w większości regionów świata znajdziemy co najmniej jeden flagowy produkt meksykański na półce w sklepie.

Więcej…

 

Bali - przyrodniczy raj dla miłośników natury

Wyspa Bali - panoramaBali - przyrodniczy raj

Lasy deszczowe i pola ryżowe zajmują ważne miejsce w krajobrazie wyspy Bali. Piękne wybrzeże oraz potężne wulkany to kolejne elementy, bez których trudno sobie ją wyobrazić. Ta wyspa to niezwykły skrawek świata, który swym pięknem może oczarować każdego.

Więcej…

   

Turystyka śródziemnomorska

Turystyka Środziemnomorska - Morze ŚródziemneStrefa śródziemnomorska jest jedną z najbardziej ulubionych wśród turystów. Chętnie spędzają tam oni wakacje czy nawet krótki urlop.

W basenie Morza Śródziemnego najbardziej popularnymi krajami są: Grecja, Włochy, Egipt, Tunezja oraz południowe wybrzeże Hiszpanii. Najstarszym obszarem regionu jest riwiera, która każdego roku przyciąga rzesze turystów spragnionych odpoczynku, ale i mocnych wrażeń.

Więcej…

 

Cuda Ameryki Południowej

Płaskowyż NazcaAmeryka Południowa zachwyca turystów z całego świata, oferując im atrakcje tak różnorodne, że każdy można znaleźć wśród nich coś dla siebie.

Płaskowyż Nazca

Na tym kontynencie znajduje się jedno z najbardziej ciekawych i tajemniczych miejsc na świecie, a mianowicie płaskowyż Nazca, znajdujący się w południowo-zachodnim Peru. Pokryty jest lekko czerwonym żwirem, a na nim widnieją różnorodne rysunki.

Więcej…