Świat

Najstarsze parki narodowe na świecie

Parki Narodowe na ŚwieciePark Narodowy to obszar objęty ochroną prawną, zachowany w stanie naturalnym lub niewiele zmieniony przez działalność gospodarczą człowieka. Tworzy się je w celu ochrony ginących gatunków zwierząt, obszarów wyróżniających się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi oraz edukacyjnymi.

Więcej…

 

Polinezja i Wyspy Markizy poznaj atrakcje egzotycznej podróży na wyspy środka Pacyfiku

Wakacje na Bora BoraBora Bora, Tahiti, Moorea to gwarancja rajskich wakacji wśród błękitu lagun, tropikalnej roślinności oraz bogactwa raf koralowych. Mniej znane Wyspy Markizy oferują równie idylliczne wrażenia w bardziej kameralnej atmosferze. Każda z wysp Polinezji Francuskiej to prawdziwa gratka dla miłośników nurkowania, idyllicznych krajobrazów oraz piękna tropikalnej przyrody.

Więcej…

   

Turystyka na świecie - definicja, rodzaje, rozwój, miejsca

Turystyka na świecie

Historia i definicja turystyki

Człowiek podróżował od zawsze. Plemiona pierwotne wędrowały do świętych miejsc - Aborygeni do Uluru (Ayers Rock), w Andach do jeziora Titicaca, Grecy na Olimp i wyroczni delfijskiej. Patrona podróżnych mieli Egipcjanie - Chonsu, Grecy - Hermesa, Rzymianie - Merkurego.

Więcej…

 

Cypr - mapa, flaga, stolica, waluta, turystyka

Cypr - panoramaCypr - raj na wyspie Afrodyty. Cypr, czyli Republika Cypryjska, to państwo wyspiarskie na Morzu Śródziemnym. Leży w pobliżu wybrzeży Turcji, Libanu oraz Syrii. Należy do Unii Europejskiej. Stolicą Cypru jest Nikozja. Kraj ten zamieszkuje blisko milion osób. Z Cyprem wiąże się wiele ciekawych legend, w tym legenda o Afrodycie oraz tajemniczym stworzeniu, które podobno zamieszkuje wody wschodniego wybrzeża.

Więcej…

   

Skarby Meksyku

Meksyk - twierdza Majów, plażaNikt już nie pamięta, gdzie podziało się złoto Azteków, ale Meksyk wciąż kryje wiele wspaniałych skarbów. Ten kraj zamieszkiwany przez 127 milionów mieszkańców co roku przyjmuje 11,5 milionów międzynarodowych turystów, a w większości regionów świata znajdziemy co najmniej jeden flagowy produkt meksykański na półce w sklepie.

Więcej…

 

Bali - przyrodniczy raj dla miłośników natury

Wyspa Bali - panoramaBali - przyrodniczy raj

Lasy deszczowe i pola ryżowe zajmują ważne miejsce w krajobrazie wyspy Bali. Piękne wybrzeże oraz potężne wulkany to kolejne elementy, bez których trudno sobie ją wyobrazić. Ta wyspa to niezwykły skrawek świata, który swym pięknem może oczarować każdego.

Więcej…