Świat

Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Tajlandii

TajlandiaTajlandia to doskonałe miejsce na spędzenie egzotycznych wakacji. Państwo położone w południowo-wschodniej Azji przyciąga turystów z całego świata wspaniałą pogodą, przepięknymi plażami, lazurową wodą morską, smacznym jedzeniem i miejscami oferującymi przeróżne formy rozrywki. Spędzając wakacje w Tajlandii, warto zwrócić uwagę na takie miejsca jak Bangkok, wyspa Phuket czy Chiang Mai.

Więcej…

 

Najstarsze parki narodowe na świecie

Parki Narodowe na ŚwieciePark Narodowy to obszar objęty ochroną prawną, zachowany w stanie naturalnym lub niewiele zmieniony przez działalność gospodarczą człowieka. Tworzy się je w celu ochrony ginących gatunków zwierząt, obszarów wyróżniających się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi oraz edukacyjnymi.

Więcej…

   

Turystyka śródziemnomorska

Turystyka Środziemnomorska - Morze ŚródziemneStrefa śródziemnomorska jest jedną z najbardziej ulubionych wśród turystów. Chętnie spędzają tam oni wakacje czy nawet krótki urlop.

Więcej…

 

Wyspy Owcze - położenie, mapa, flaga, stolica, waluta, turystyka

Wyspy OwczeWyspy Owcze to archipelag, na który składa się 18 wysp leżących między Morzem Norweskim, a Północnym Morzem Atlantyckim. Inaczej mówiąc, Wyspy Owcze znajdują się w połowie drogi pomiędzy Norwegią i Islandią.

Więcej…

   

Jak przygotować się na podróż do Egiptu i co zabrać?

EgiptPodróż do Egiptu to marznie wielu osób. Nie ma w tym nic dziwnego - jest to egzotyczne państwo, gdzie można nie tylko wypocząć, ale również zwiedzić wiele interesujących miejsc. Plusem są również korzystne ceny. Pobyt w wysokiej klasy kurorcie wcale nie musi kosztować majątku. Należy również podkreślić, że wakacje zorganizowane przez biuro podróży są w pełni bezpieczne. Turyści mogą liczyć na profesjonalną opiekę, dzięki czemu urlop będzie beztroski i odprężający. Egipt przygotowania do podróży warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszystko po to, aby wyjazd był w stu procentach udany.

Więcej…

 

5 ciekawych i pięknych miejsc na świecie - mniej znanych ale wartych zobaczenia

Najpiękniejsze miejsca na świecieNa świecie istnieje wiele ciekawych i pięknych miejsc, które warto odwiedzić, aby doświadczyć ich wspaniałości na własne oczy. Niektórych z nich nie trzeba przedstawiać, gdyż są po prostu znane z ogólnego obiegu informacji jak np. piramidy w Gizie, wieża Eiffla lub Wielki Kanion. Poniżej zostanie przedstawionych 5 miejsc, mniej znanych lecz równie pięknych i interesujących co te wymienione powyżej.

Więcej…