Świat

Jak przygotować się na podróż do Egiptu i co zabrać?

EgiptPodróż do Egiptu to marznie wielu osób. Nie ma w tym nic dziwnego - jest to egzotyczne państwo, gdzie można nie tylko wypocząć, ale również zwiedzić wiele interesujących miejsc. Plusem są również korzystne ceny. Pobyt w wysokiej klasy kurorcie wcale nie musi kosztować majątku. Należy również podkreślić, że wakacje zorganizowane przez biuro podróży są w pełni bezpieczne. Turyści mogą liczyć na profesjonalną opiekę, dzięki czemu urlop będzie beztroski i odprężający. Egipt przygotowania do podróży warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszystko po to, aby wyjazd był w stu procentach udany.

Więcej…

 

5 ciekawych i pięknych miejsc na świecie - mniej znanych ale wartych zobaczenia

Najpiękniejsze miejsca na świecieNa świecie istnieje wiele ciekawych i pięknych miejsc, które warto odwiedzić, aby doświadczyć ich wspaniałości na własne oczy. Niektórych z nich nie trzeba przedstawiać, gdyż są po prostu znane z ogólnego obiegu informacji jak np. piramidy w Gizie, wieża Eiffla lub Wielki Kanion. Poniżej zostanie przedstawionych 5 miejsc, mniej znanych lecz równie pięknych i interesujących co te wymienione powyżej.

Więcej…

   

Wyspy Owcze - położenie, mapa, flaga, stolica, waluta, turystyka

Wyspy OwczeWyspy Owcze to archipelag, na który składa się 18 wysp leżących między Morzem Norweskim, a Północnym Morzem Atlantyckim. Inaczej mówiąc, Wyspy Owcze znajdują się w połowie drogi pomiędzy Norwegią i Islandią.

Więcej…

 

Najstarsze parki narodowe na świecie

Parki Narodowe na ŚwieciePark Narodowy to obszar objęty ochroną prawną, zachowany w stanie naturalnym lub niewiele zmieniony przez działalność gospodarczą człowieka. Tworzy się je w celu ochrony ginących gatunków zwierząt, obszarów wyróżniających się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi oraz edukacyjnymi.

Więcej…

   

Polinezja i Wyspy Markizy poznaj atrakcje egzotycznej podróży na wyspy środka Pacyfiku

Wakacje na Bora BoraBora Bora, Tahiti, Moorea to gwarancja rajskich wakacji wśród błękitu lagun, tropikalnej roślinności oraz bogactwa raf koralowych. Mniej znane Wyspy Markizy oferują równie idylliczne wrażenia w bardziej kameralnej atmosferze. Każda z wysp Polinezji Francuskiej to prawdziwa gratka dla miłośników nurkowania, idyllicznych krajobrazów oraz piękna tropikalnej przyrody.

Więcej…

 

Turystyka na świecie - definicja, rodzaje, rozwój, miejsca

Turystyka na świecie

Historia i definicja turystyki

Człowiek podróżował od zawsze. Plemiona pierwotne wędrowały do świętych miejsc - Aborygeni do Uluru (Ayers Rock), w Andach do jeziora Titicaca, Grecy na Olimp i wyroczni delfijskiej. Patrona podróżnych mieli Egipcjanie - Chonsu, Grecy - Hermesa, Rzymianie - Merkurego.

Więcej…