Świat

Boliwia - co zobaczyć, by jak najlepiej wykorzystać wyjazd?

BoliwiaBoliwia jest krajem, który nie znajduje się wysoko w rankingach najpopularniejszych państw Ameryki Południowej wśród turystów. Zwykle częściej wybierane jest Peru lub Chile, ale wbrew pozorom ma ona bardzo dużo do zaoferowania odwiedzającym. W szczególności w kontekście cudów natury oraz terenów cennych przyrodniczo.

Więcej…

 

Wyspy Azory - atrakcje turystyczne

AzoryPiękne tereny, soczysta zieleń, wulkaniczne szczyty i prawdziwa moc atrakcji czekają na najdalej wysuniętym na zachód terenie Europy. Kiedy warto wybrać się na Azory i co trzeba zobaczyć na miejscu?

Więcej…

   

Najstarsze parki narodowe na świecie

Parki Narodowe na ŚwieciePark Narodowy to obszar objęty ochroną prawną, zachowany w stanie naturalnym lub niewiele zmieniony przez działalność gospodarczą człowieka. Tworzy się je w celu ochrony ginących gatunków zwierząt, obszarów wyróżniających się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi oraz edukacyjnymi.

Więcej…

 

5 ciekawych i pięknych miejsc na świecie - mniej znanych ale wartych zobaczenia

Najpiękniejsze miejsca na świecieNa świecie istnieje wiele ciekawych i pięknych miejsc, które warto odwiedzić, aby doświadczyć ich wspaniałości na własne oczy. Niektórych z nich nie trzeba przedstawiać, gdyż są po prostu znane z ogólnego obiegu informacji jak np. piramidy w Gizie, wieża Eiffla lub Wielki Kanion. Poniżej zostanie przedstawionych 5 miejsc, mniej znanych lecz równie pięknych i interesujących co te wymienione powyżej.

Więcej…