Świat

Wycieczka na Bliski Wschód - co warto wiedzieć przed wyjazdem

Pustynia na Bliskim WschodzieMarzy Ci się egzotyczna wycieczka na Bliski Wschód, ale nie wiesz, co Cię tam czeka? Jesteś niepewny, co do zwyczajów, kultury i języka? Nie martw się! Kraje arabskie nie są tak wymagające, jak mogłoby się wydawać. Dowiedz się, jak wygląda Bliski Wschód "od kuchni" oraz co robić, a czego unikać, aby przeżyć przygodę jak z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.

Więcej…

 

Boliwia - co zobaczyć, by jak najlepiej wykorzystać wyjazd?

BoliwiaBoliwia jest krajem, który nie znajduje się wysoko w rankingach najpopularniejszych państw Ameryki Południowej wśród turystów. Zwykle częściej wybierane jest Peru lub Chile, ale wbrew pozorom ma ona bardzo dużo do zaoferowania odwiedzającym. W szczególności w kontekście cudów natury oraz terenów cennych przyrodniczo.

Więcej…

   

Wyspy Azory - atrakcje turystyczne

AzoryPiękne tereny, soczysta zieleń, wulkaniczne szczyty i prawdziwa moc atrakcji czekają na najdalej wysuniętym na zachód terenie Europy. Kiedy warto wybrać się na Azory i co trzeba zobaczyć na miejscu?

Więcej…

 

Najstarsze parki narodowe na świecie

Parki Narodowe na ŚwieciePark Narodowy to obszar objęty ochroną prawną, zachowany w stanie naturalnym lub niewiele zmieniony przez działalność gospodarczą człowieka. Tworzy się je w celu ochrony ginących gatunków zwierząt, obszarów wyróżniających się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi oraz edukacyjnymi.

Więcej…