Wycieczki do Japonii - przeżyj przygodę swojego życia!

Wycieczka do JaponiiPodróżowanie dla wielu osób jest pasją pozwalającą oderwać się od rzeczywistości. Zanurzenie w obcej kulturze, poznanie stylu życia ludzi funkcjonujących w zupełnie innych realiach, kosztowanie nowych potraw i produktów, których nie sposób znaleźć na półkach w polskich sklepach i podziwianie majestatycznej natury, która w każdym rejonie świata odkrywa inne oblicze, są niezwykle cennymi doświadczeniami kształtującymi charakter i poszerzającymi horyzonty.

Szukając nowych doznań, coraz odważniej i śmielej wybiegamy poza Europę, wybierając wyjątkowe, odległe destynacje. Na szczycie listy marzeń wielu zapalonych podróżników znajduje się Japonia - azjatycki kraj kontrastów. Dlaczego to właśnie wycieczki do Japonii cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Ile kosztują wycieczki objazdowe po Kraju Kwitnącej Wiśni? Jakie biuro podróży wybrać? Sprawdź nasze rady i zacznij planować podróż, która na zawsze zostanie w Twojej pamięci!

Wycieczki do Japonii - garść praktycznych informacji

Japonia, niewielki kraj wyspiarski położony na wschodnim wybrzeżu Azji, składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku oraz Kiusiu. Określana mianem Kraju Kwitnącej Wiśni oraz Krainą Wschodzącego Słońca Japonia słynie z poezji haiku, anime, kimono i rytuału parzenia herbaty. Unikalna kultura tego kraju związana jest z tradycjami samurajów, którzy pojawili się na wyspach japońskich już w VII wieku. Japonia jest monarchią parlamentarną z cesarzem pełniącym funkcję symbolu jedności państwa. Krajobraz wysp jest górzysty. Największym szczytem kraju jest wulkan Fudżi mający wysokość 3776 m n.p.m. i znajdujący się na wyspie Honsiu, na południowy zachód od Tokio. Dla Japończyków Fudżi jest świętym miejscem, obiektem kultu szintoizmu i buddyzmu. Według wierzeń, na jego szczycie mieszkają bogowie.

Japonia jest jednym z najprężniej rozwijających się krajem. Dynamiczny wzrost gospodarczy i rozwój innowacyjnej technologii tworzą nieoczywisty mariaż z przywiązaniem do tradycji i kultury sięgającej czasów starożytnych. Podróż po Japonii jest fascynującym wejściem w nowy świat, zupełnie inny od tego, w którym funkcjonują Europejczycy.

Plan wycieczki do Japonii

Najważniejszym punktem wycieczki do Japonii bez wątpienia jest zwiedzanie stolicy kraju. Tokio jest tętniącą życiem metropolią zamieszkiwaną przez niemal 14 milionów ludzi. W sercu ogromnego organizmu, jakim bez wątpienia jest olbrzymie Tokio, znajduje się Pałac Cesarski otoczony ogrodami o powierzchni 341 ha wypełnionej hortensjami, irysami i bambusem. Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się Tokyo Skytree (największa na świecie wieża telekomunikacyjna i najwyższy budynek w całym mieście), Senso-ji (najstarsza świątynia buddyjska), designerskie Edo-Tokio Museum i Park Ueno, w którym rośnie 2200 drzew wiśniowych będących wizytówką kraju. Na osoby spragnione mocnych wrażeń czeka Hanayashiki - najstarszy park rozrywki w Japonii.

Fascynującym przeżyciem będzie podróż superszybkim pociągiem shinkansen na południową wyspę, czyli Kiusiu, charakteryzującą się bardziej tropikalnym klimatem. Znajdują się tutaj dwa rejony popularne wśród turystów: Fukuoka i Beppu. W planie wycieczki warto uwzględnić poprzednie stolice kraju, Narę i Kioto, piękne zamki z czasów szogunatu oraz świątynie buddyjskie i szintoistyczne. Nie zapominajmy o Hiroszimie, która w 1945 roku została zniszczona przez 4-tonową uranową bombę atomową.

Wycieczki objazdowe dla obieżyświatów

Aby dogłębnie poznać Japonię, warto wyjechać poza zatłoczoną stolicę. Samodzielne zorganizowanie wycieczki po azjatyckim kraju jest nie lada wyzwaniem, nawet dla zaprawionych w bojach podróżników. Osobom pragnącym maksymalnie wykorzystać swój pobyt na Dalekim Wschodzie polecamy wycieczki objazdowe. Wybierając tę formę aktywnego wypoczynku, nie musisz martwić się o barierę językową, transport, nieprzewidziane opóźnienia, program, kupno biletów wstępu do muzeów i innych obiektów oraz wystąpienie niespodziewanych okoliczności, które mogłyby zakłócić urlop spędzany daleko od domu. Wycieczki objazdowe oferowane przez doświadczonych touroperatorów umożliwiają poznanie danego kraju od podszewki w stosunkowo krótkim czasie. Obawiasz się, że dwutygodniowa podróż autokarowa po Kraju Kwitnącej Wiśni będzie zbyt wyczerpująca? Bez obaw - biura podróży dbają o komfort swoich klientów. W harmonogramie wycieczek uwzględniony jest czas na wypoczynek. Ceny wycieczek objazdowych do Japonii oscylują w granicach od 15 tysięcy do 25 tysięcy złotych.

Zaufane biuro podróży gwarancją udanej wyprawy

Wycieczka do Japonii dla Europejczyka jest podróżą do baśniowej, mistycznej krainy. Ze względu na odległość koszty wyprawy są stosunkowo wysokie. Jeśli chcesz mieć pewność, że wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni będzie udana, a cała organizacja dopięta na ostatni guzik, wybierz zaufane biuro podróży, które od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku. W wycieczkach do najodleglejszych zakątków globu specjalizuje się biuro MisjaGO. Touroperator oferuje wycieczki do krajów Europejskich i wyprawy do nieoczywistych, wciąż niedostępnych dla większości Europejczyków państw, na przykład Uzbekistanu czy Boliwii.

Komentarze