Polska

Najcenniejsze zabytki w Warszawie, które warto zobaczyć

Zabytki w WarszawieWarszawa to miasto tętniące życiem. Stolica Polski jest ścisłym centrum wydarzeń zarówno politycznych, gospodarczych, jak i kulturalnych. Na terenie miasta znajduje się wiele atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc. Zabytki Warszawy są znane i cenione na całym świecie.

Więcej…

   

Polskie plaże są piękne czyli zalety wypoczynku nad morzem bałtyckim

PobierowoWyjątkowy klimat i niezwykła uroda polskich plaż przyciąga co roku nad Bałtyk rzesze turystów (nie tylko z Polski!). Wybrzeże to niezmiennie ulubiony kierunek wakacyjnych wyjazdów naszych rodaków. Coraz częściej odwiedzamy polskie plaże również poza sezonem, podczas długich weekendów wiosną oraz jesienią. Za co kochamy Morze Bałtyckie? Jakie konkretnie destynacje wybieramy i jak powinien wyglądać idealny domek nad morzem?

Więcej…

   

Weekend w Poznaniu - co warto zobaczyć?

Weekend w PoznaniuLato to okres urlopów. Ten czas warto poświęcić nie tylko na zagraniczne wyjazdy czy wizyty nad morzem, ale także na poznanie polskich miast. Tym bardziej, że ze względu na sezon wakacyjny i urlopowy, można spodziewać się w nich mniejszych tłumów. Jedną z najciekawszych rodzimych metropolii jest stolica Wielkopolski, czyli Poznań. Co warto zobaczyć nad Wartą i jakich atrakcji można spodziewać się w okolicy?

Więcej…

   

Niszowe miasta i miasteczka w Polsce

Góry - krajobrazWszyscy doskonale znają magiczne zakątki takich metropolii jak Kraków czy Wrocław.

Jednak mniejsze miasteczka również mają swój niepowtarzalny klimat i można znaleźć w nich prawdziwe perełki.

Poniżej prezentujemy nasze subiektywne zestawienie niszowych miast wartych odwiedzenia.

Więcej…

   

Romantyczne miejsca na podróż poślubną

Podróż poślubnaWspólne życie dobrze jest zacząć od pięknych wspomnień. Na pewno jednym z nich jest wejście w związek małżeński i impreza weselna. W następnej kolejności warto jednak pomyśleć o zorganizowaniu pięknej podróży poślubnej. Z uwagi na to, że zdarza się ona tylko raz w życiu dobrze jest przyłożyć dużą uwagę do wyboru miejsca, w jakim ją spędzimy. Można oczywiście pojechać gdziekolwiek i cieszyć się sobą a nie widokami i otoczeniem.

Więcej…