Polska

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park KrajobrazowyKaszuby to region Polski, który wciąż może zaskakiwać i zjednywać sobie nowych miłośników. To teren bogaty w jeziora, ale również pagórkowaty, dzięki czemu oferuje naprawdę piękne krajobrazy. Wyróżnia się także kulturą i lokalnymi tradycjami. Warto więc brać ten region pod uwagę, szukając miejsca na urlop. Co oferuje nam Kaszubski Park Krajobrazowy?

Więcej…

 

Jura Krakowsko-Częstochowska - Top10 miejsc, które warto zobaczyć (subiektywnie)

Jura Krakowsko-CzęstochowskaWyżyna Krakowsko-Częstochowska to rozległa kraina, na terenie której atrakcje turystyczne czekają na nas na każdym kroku. Jura to piękne widoki, malownicze skałki i piękne jaskinie. To również ruiny potężnych zamków, które wszyscy doskonale znamy jako Orle Gniazda.

Co koniecznie trzeba zobaczyć na Jurze?

Więcej…

   

Pierwszy raz w Tatrach? Sprawdź najlepsze atrakcje w Zakopanem i okolicach

Atrakcje ZakopaneNigdy nie jest za późno, aby po raz pierwszy w życiu pojechać w Tatry. Jeśli nigdy wcześniej nie było Ci po drodze z tym regionem naszego kraju, to warto właśnie teraz nadrobić zaległości. A jest co nadrabiać, ponieważ już samo Zakopane oferuje tak wiele godnych zobaczenia miejsc, że naprawdę nie da się w tym mieście nudzić. Aby ułatwić Ci ułożenie sobie planu zwiedzania przygotowaliśmy artykuł, w którym wymieniamy najlepsze atrakcje w Zakopanem i bezpośrednich okolicach. Korzystaj, sprawdź i… wracaj co roku.

Więcej…

 

Najcenniejsze zabytki w Warszawie, które warto zobaczyć

Zabytki w WarszawieWarszawa to miasto tętniące życiem. Stolica Polski jest ścisłym centrum wydarzeń zarówno politycznych, gospodarczych, jak i kulturalnych. Na terenie miasta znajduje się wiele atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc. Zabytki Warszawy są znane i cenione na całym świecie.

Więcej…