Polska

Malowniczy gród nad Bugiem: poznaj historyczne zakątki Brześcia!

Podróż pociągiemBrześć to historyczne miasto znajdujące się na styku Polski i Białorusi. Choć nie brakuje tu miejsc, które na trwałe zapisały się w historii, to gród nad Bugiem jest jednak przede wszystkim prężnie rozwijającą się aglomeracją, która oferuje turystom wiele atrakcji kulturalnych. Spora ilość ośrodków sportowych przyciągnie amatorów sportowych emocji, a znakomicie zachowane budowle i zabytki sztuki sakralnej skuszą miłośników architektury. Wyrusz w niezapomnianą podróż za wschodnią granicę i poznaj ciekawe miejsca białoruskiego Brześcia - możesz być pewny, że znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz.

Więcej…

   

Atrakcje kulturalne w Warszawie, których nie możesz przegapić

WarszawaTętniąca życiem Warszawa zachwyca bogactwem wydarzeń kulturalnych. Koncerty, wystawy, pokazy filmowe oraz festiwale przyciągają spragnionych wrażeń turystów z całego kraju, a nawet naszych najbliższych sąsiadów ze wschodu oraz zachodu. Zapoznaj się z kalendarzem kulturalnym stolicy Mazowsza, wybierz najciekawsze atrakcje dla siebie lub rodziny i ciesz się wakacjami pełnymi rozrywki.

Więcej…

   

Niszowe miasta i miasteczka w Polsce

Góry - krajobrazWszyscy doskonale znają magiczne zakątki takich metropolii jak Kraków czy Wrocław.

Jednak mniejsze miasteczka również mają swój niepowtarzalny klimat i można znaleźć w nich prawdziwe perełki.

Poniżej prezentujemy nasze subiektywne zestawienie niszowych miast wartych odwiedzenia.

Więcej…

   

Romantyczne miejsca na podróż poślubną

Podróż poślubnaWspólne życie dobrze jest zacząć od pięknych wspomnień. Na pewno jednym z nich jest wejście w związek małżeński i impreza weselna. W następnej kolejności warto jednak pomyśleć o zorganizowaniu pięknej podróży poślubnej. Z uwagi na to, że zdarza się ona tylko raz w życiu dobrze jest przyłożyć dużą uwagę do wyboru miejsca, w jakim ją spędzimy. Można oczywiście pojechać gdziekolwiek i cieszyć się sobą a nie widokami i otoczeniem.

Więcej…

   

Jura Krakowsko-Częstochowska - Top10 miejsc, które warto zobaczyć (subiektywnie)

Jura Krakowsko-CzęstochowskaWyżyna Krakowsko-Częstochowska to rozległa kraina, na terenie której atrakcje turystyczne czekają na nas na każdym kroku. Jura to piękne widoki, malownicze skałki i piękne jaskinie. To również ruiny potężnych zamków, które wszyscy doskonale znamy jako Orle Gniazda.

Co koniecznie trzeba zobaczyć na Jurze?

Więcej…