Polska

Idealne miejsce na wyjazd do uzdrowiska przed sezonem letnim

Uzdrowisko w KołobrzeguPoza sezonem letnim spada zainteresowanie pobytami w uzdrowiskach. Dotyczy to zwłaszcza sanatoriów położonych nad morzem, w tym popularnego wśród kuracjuszy Kołobrzegu. Latem kuszą one możliwością wypoczynku na plaży i kąpieli w Bałtyku. A co z pozostałymi miesiącami? Oto kilka powodów, dla których warto wybrać się do sanatorium w Kołobrzegu przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Więcej…

   

Atrakcje kulturalne w Warszawie, których nie możesz przegapić

WarszawaTętniąca życiem Warszawa zachwyca bogactwem wydarzeń kulturalnych. Koncerty, wystawy, pokazy filmowe oraz festiwale przyciągają spragnionych wrażeń turystów z całego kraju, a nawet naszych najbliższych sąsiadów ze wschodu oraz zachodu. Zapoznaj się z kalendarzem kulturalnym stolicy Mazowsza, wybierz najciekawsze atrakcje dla siebie lub rodziny i ciesz się wakacjami pełnymi rozrywki.

Więcej…

   

Niszowe miasta i miasteczka w Polsce

Góry - krajobrazWszyscy doskonale znają magiczne zakątki takich metropolii jak Kraków czy Wrocław.

Jednak mniejsze miasteczka również mają swój niepowtarzalny klimat i można znaleźć w nich prawdziwe perełki.

Poniżej prezentujemy nasze subiektywne zestawienie niszowych miast wartych odwiedzenia.

Więcej…

   

Romantyczne miejsca na podróż poślubną

Podróż poślubnaWspólne życie dobrze jest zacząć od pięknych wspomnień. Na pewno jednym z nich jest wejście w związek małżeński i impreza weselna. W następnej kolejności warto jednak pomyśleć o zorganizowaniu pięknej podróży poślubnej. Z uwagi na to, że zdarza się ona tylko raz w życiu dobrze jest przyłożyć dużą uwagę do wyboru miejsca, w jakim ją spędzimy. Można oczywiście pojechać gdziekolwiek i cieszyć się sobą a nie widokami i otoczeniem.

Więcej…

   

Jura Krakowsko-Częstochowska - Top10 miejsc, które warto zobaczyć (subiektywnie)

Jura Krakowsko-CzęstochowskaWyżyna Krakowsko-Częstochowska to rozległa kraina, na terenie której atrakcje turystyczne czekają na nas na każdym kroku. Jura to piękne widoki, malownicze skałki i piękne jaskinie. To również ruiny potężnych zamków, które wszyscy doskonale znamy jako Orle Gniazda.

Co koniecznie trzeba zobaczyć na Jurze?

Więcej…