Blog turystyczny

Yerba mate w Ameryce Południowej nie jedno ma imię!

Yerba Mate świeże liścieBrazylia produkuje około 200 tysięcy ton suszu rocznie! W tym 32 tys przeznaczone jest na eksport, a 168 tys pozostaje w kraju, dokładniej: na południu Brazylii. To tam yerba mate jest napojem bardzo tradycyjnym, ściśle związanym z tradycją tzw. gauchos - kowbojów Ameryki Południowej oraz z rytuałem przygotowywania naparu z ostrokrzewu paragwajskiego. Podobno przeciętny mieszkaniec Argentyny wypija dziennie kilka litrów naparu z ostrokrzewu! 98% yerby pite jest w gospodarstwach domowych... a pozostałe 2%? Może na ulicach? Może w urzędach? A może w Argentyńskim Parlamencie? Dokładnie tak jest!

Więcej…

   

Jakie wybrać buty trekkingowe męskie w góry?

Buty trekkingoweWędrówki po górach to znakomity sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Bez względu na to, czy lubimy spacerować po szlaku, czy preferujemy raczej bardziej zaawansowaną wspinaczkę, powinniśmy mieć świadomość tego, jak duże znaczenie ma w górach odpowiedni ubiór i obuwie. Tylko dzięki profesjonalnemu wyposażeniu będziemy w stanie poradzić sobie nawet w zmiennych i niesprzyjających warunkach. Aby móc więc w pełni cieszyć się górskim trekkingiem, musimy zadbać o wybór odpowiedniego obuwia trekkingowego.

Więcej…

   

Mazury - kraina dla żeglarzy

MazuryMazury leżą we wschodnio-północnej Polsce. Są nazywane Krainą Tysiąca jezior i znane każdemu żeglarzowi w Polsce. Miejsce sprzyja aktywnemu wypoczynkowi i żegludze. Żeglowanie na Mazurach cieszy się dużą popularnością. Zainteresowania nie tracą także mazurskie miejscowości: Giżycko, Mikołajki, Węgorzewo, Ruciane-Nida.

Więcej…

   

Jak stworzyć wyjątkowe ulotki dla biur podróży?

Ulotka dla biura podróżyCzy opłaca się inwestować w ulotki dla biur podróży (i dlaczego tak)? Jak zaprojektować ulotki, które zachwycą klientów i będą powodem do wyruszenia na przygodę właśnie z Twoim biurem turystycznym?

Poniżej znajdziesz mały przewodnik po projektowaniu kreatywnych ulotek turystycznych.

Więcej…

   

Popularne kierunki podróży w 2018 roku

IslandiaKtóre kierunki podróży będą cieszyć się największą popularnością w najbliższych miesiącach? Zobacz nasze propozycje i zdjęcia!

Więcej…