Blog turystyczny

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę - co powinno obejmować?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicęMimo że na co dzień wolimy nie zawracać sobie głowy takimi rzeczami, tak naprawdę na każdym kroku czeka na nas ryzyko wypadku, kradzieży czy utraty zdrowia. Nie mamy wpływu na to, co nas spotka - w każdej chwili może przydarzyć się nieszczęście. Grunt, to być przygotowanym na każdą ewentualność - także pod kątem finansowym.

Więcej…

   

Jak zaplanować pobyt w SPA?

Akcesoria do zabiegów SPARelaksacyjny pobyt w SPA należy do marzeń większości z nas. Któż by nie chciał zagłębić się bez reszty w aurze beztroskiego odpoczynku, który przeniesie nas w magiczny świat, jakże inny od monotonii codzienności. Niejednokrotnie jednak nie mamy pomysłu na to, jak zaplanować wizytę. Angażujemy nasz czas i niemałe środki finansowe, ale często popełniane błędy mogą zniweczyć plany na spędzenie kilku dni w oderwaniu od obowiązków i trosk. Zastanówmy się więc przez chwilę nad wyborem hotelu SPA i organizacją wyjazdu, który z pewnością zapewni odpowiedni relaks i prawdziwy wypoczynek.

Więcej…

   

14 porad: Jak nie dać się okraść na wakacjach? Poradnik bezpieczeństwa

Bezpieczne wakacjeOkres wakacji kojarzy nam się z błogim lenistwem, relaksem, wygrzewaniem się na plaży i zwiedzaniem pięknych miejsc. Wakacyjna beztroska i brak ostrożności może jednak sprawić, że padniemy ofiarą kradzieży. Turyści bardzo często zapominają o bezpieczeństwie, zwłaszcza w podróży do krajów Europy Zachodniej. Wydają się być one bardziej bezpieczne i cywilizowane niż egzotyczne regiony Azji czy Afryki. Jak uchronić się przed kradzieżą i spędzić urlop w przyjemnej atmosferze? Przestrzegaj 14 prostych zasad!

Więcej…

   

Najważniejsze stolice Europy. Z czego słyną i dlaczego warto się do nich wybrać?

LizbonaEuropa jest kolebką niezwykłej, ukształtowanej przez wieki kultury. Pod względem turystycznym wydaje się niezwykle atrakcyjna, ponieważ poszczególne kraje bardzo się od siebie różnią - architekturą, atrakcjami, zwyczajami i stylem życia mieszkańców. Doświadczysz tego na własnej skórze, odwiedzając najważniejsze stolice państw Starego Kontynentu - od Lizbony, aż po Moskwę.

Więcej…

   

Plecaki turystyczne na weekend, kilka dni i tygodniowy wypad

Plecak turystycznyNie wiesz, jak dobrać pojemność plecaka na planowaną wyprawę? Istnieją pewne ogólne zasady, którymi warto się kierować. W artykule podpowiadamy, jaki litraż powinien mieć plecak na weekend, na wyprawę trwającą 4-5 dni, a jaki będzie potrzebny na tygodniowy trekking.

Więcej…