Blog turystyczny

Co powinno wchodzić w skład dobrego ubezpieczenia podróżnego?

Ubezpieczenie podróżneJakie polisy muszą znaleźć się w twoim ubezpieczeniu turystycznym? O jaką ochronę można poszerzyć standardowe ubezpieczenie podróżne? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań znajdziesz w naszym poradniku!

Więcej…

   

Jakie materace sprawdzają się w hotelach?

Hotelowe materaceProwadząc hotel, trzeba zadbać maksymalnie o komfort oraz wygodę wszystkich gości. Od tego, czy uda im się wypocząć, często zależy ocena całego hotelu i jego renoma. Niezależnie od tego, czy hotel ma profil biznesowy, czy też raczej rodzinny, materac 140x200 znajdujący się w pokoju powinien być zawsze czysty i wygodny. Producenci oferują bardzo szeroką gamę produktów i niekiedy trudno jest zdecydować się na najlepszy model do hotelu. Na co należy zwrócić uwagę?

Więcej…

   

Majówkowe wyprawy. Dokąd wybrać się na dłuższy weekend?

Majówkowe wyprawyPierwsze gorące dni sprawiają, że chętnie planujemy mniejsze i większe podróże - warto wybrać się gdzieś choćby na weekend. W ostatnim czasie trudno nam planować dalekie podróże. Ale któż nie marzy o wyczekanym wypoczynku? Czas zastoju wykorzystajmy na planowanie wycieczek i czekajmy na idealną porę na dłuższy wypad. Masz ochotę zwiedzić nowe miejsca czy może wypocząć na łonie przyrody? Nie trać czas, lecz zacznij już dzisiaj planować weekend - podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę.

Więcej…

   

Jerozolima - na styku trzech wielkich religii monoteistycznych

JerozolimaZiemia Święta, czyli teren, na którym obecnie znajdują się Izrael i Palestyna, to jedyne takie miejsce na świecie, gdzie spotykają się przedstawiciele trzech religii monoteistycznych - chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest więc okazją, by odwiedzić miejsca ważne dla wiernych, a także zapoznać się z dziedzictwem religijnym innych wyznań. Wybierając się pieszo do Jerozolimy lub uczestnicząc w wycieczce autokarowej do Ziemi Świętej, można przeżyć niesamowite chwile i zachować niezwykłe wspomnienia.

Więcej…

   

Praca daleko od domu - jak zoptymalizować koszty?

Praca daleko od domuKażdy, kto decyduje się na podjęcie pracy daleko od domu, chce, aby to się opłacało. Tylko co jeśli pod koniec miesiąca okazuje się, że wyższa pensja niekoniecznie pokrywa wyższe koszty życia? Jak zoptymalizować swój budżet, aby praca daleko od domu naprawdę miała sens? Doradzamy.

Więcej…