Blog turystyczny

Idealne miejsce na weekend

Weekend w SPAMałopolska to nie tylko dawna stolica Polski - Kraków, którą z pewnością warto odwiedzić. To także obszar pieszych wędrówek górskich, ale przede wszystkim miejsce, gdzie znajdują się liczne spa, w tym spa małopolska, które jest idealną formą odpoczynku na weekend i nie tylko.

Więcej…

   

Plecaki turystyczne na weekend, kilka dni i tygodniowy wypad

Plecak turystycznyNie wiesz, jak dobrać pojemność plecaka na planowaną wyprawę? Istnieją pewne ogólne zasady, którymi warto się kierować. W artykule podpowiadamy, jaki litraż powinien mieć plecak na weekend, na wyprawę trwającą 4-5 dni, a jaki będzie potrzebny na tygodniowy trekking.

Więcej…

   

Czy można zabrać psa na wakacje do Czarnogóry?

CzarnogóraWedług danych Polskiej Izby Turystyki Czarnogóra, to obok Albanii, jeden z najbardziej zyskujących na popularności kierunków zagranicznych wyjazdów. Nic w tym dziwnego, bo kraj ten może pochwalić się wspaniałymi atrakcjami. Malownicze miasta, niepowtarzalne jaskinie i wąwozy, góry oraz jeziora. To między innymi ze względu na nie coraz więcej osób myśli o tym, by pojechać tam z ukochanym czworonogiem.

Więcej…

   

Jakie kosmetyki warto zabrać ze sobą do hotelu?

Kosmetyki do hoteluKażdy dłuższy wyjazd na wakacje lub w celach służbowych wiąże się z koniecznością wynajęcia miejsca, gdzie będzie można odpocząć oraz spędzić noc. Wybierając się do takiego obiektu, warto zabrać ze sobą przedmioty osobistego użytku, w tym kosmetyki. Jednak od klasy hotelu zależy, czy takie podstawowe środki czystości i pielęgnacji ciała trzeba zapewnić sobie we własnym zakresie.

Więcej…

   

Yerba mate w Ameryce Południowej nie jedno ma imię!

Yerba Mate świeże liścieBrazylia produkuje około 200 tysięcy ton suszu rocznie! W tym 32 tys przeznaczone jest na eksport, a 168 tys pozostaje w kraju, dokładniej: na południu Brazylii. To tam yerba mate jest napojem bardzo tradycyjnym, ściśle związanym z tradycją tzw. gauchos - kowbojów Ameryki Południowej oraz z rytuałem przygotowywania naparu z ostrokrzewu paragwajskiego. Podobno przeciętny mieszkaniec Argentyny wypija dziennie kilka litrów naparu z ostrokrzewu! 98% yerby pite jest w gospodarstwach domowych... a pozostałe 2%? Może na ulicach? Może w urzędach? A może w Argentyńskim Parlamencie? Dokładnie tak jest!

Więcej…