Grecka wyspa Salamina

Grecka wyspa SalaminaWyspiarska Grecja może się pochwalić wspaniałymi atrakcjami turystycznymi. Kuszą piękne Ateny, na terenie których nie brak pamiątek z czasów starożytnych. Wycieczki do greckiej stolicy nie muszą się jednak ograniczać do zwiedzania tego miasta i wizyty na Akropolu.

Biura podróży zachęcają do poszerzenia programu takiej wycieczki o wizytę na terenie leżącej blisko Aten wyspy. To Salamina, jedna z najważniejszych wysp argo-sarońskich. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jej terenie?

Wakacje w Grecji

Salamina to jedna z największych i najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp greckich. Sprzyja temu bliskość Aten oraz położenie na wodach malowniczej Zatoki Sarońskiej. Chętnie wypoczywają tu Grecy, choć i goście z innych krajów chętnie spędzają czas na wyspie. Salamina może się pochwalić ciekawymi atrakcjami, które mogą stać się ciekawymi punktami w ofercie każdej wycieczki po Grecji. Bez wątpienia uwagę przyciąga najważniejsze miasto na tej wyspie.

To Salamina, znana z okolicznych winnic i ciekawego wybrzeża. Wśród tych miejscowości, które mogą się okazać wielkimi atrakcjami dla turystów, wyróżnia się miejscowość Agios Nikolaos. Znana jest głównie z ciekawej zabudowy, w której wyróżniają się pochodzące z XIX wieku rezydencje. Inną atrakcją tej wyspy jest pochodzący z XVII wieku klasztor Moni Faneromenis. Ważną rolę klasztor ten odgrywał w czasie wojen o niepodległość Grecji. W tym trudnym okresie w jego murach szukali schronienia walczący o wolność Grecy. Dziś ta budowla jest chętnie odwiedzana przez turystów, dla których wielką atrakcja są tutejsze freski.

Komentarze